You cannot copy content of this page
На головну / ІСТОРІЯ / Вийшла друком книжка про церкви району

Вийшла друком книжка про церкви району

Церкви Горностаївського району: знищені, збережені, відроджені. Дізнаватися про їхню долю можна з книжки «Релігійні громади Горностаївського району. Історія та сучасність», яка виходить друком. Ця книга – своєрідний підсумок дослідницької праці, а реалізація стала можливою завдяки спільній та злагодженій роботі багатьох мешканців району. Спогади записано й опубліковано, відшукували всі старі світлини церков. Особливо я вдячна протоієрею отцю Миколаю (Кулішу). Наші зусилля не були марними – дослідження зроблено. Ми з ним їздили, слухали, фотографували, переживали, записували… Щедрість його душі надихала на подальші пошуки. Ми ділилися порадами, документами. Я робила те, без чого жити не можу – без краєзнавства, а він мені в цьому допомагав.
З чого все розпочалося… А розпочалося все зі спогадів та розповідей Параскевії Євтихіївни Рябенко, яка йшла Богом указаною дорогою. Завдяки їй у мене з’явилося натхнення та прагнення писати. Потім були записи спогадів старожилів усього району. Мотиви моїх досліджень – це бажання бачити події такими, якими вони були насправді, бажання зберегти їх для нащадків. Писати цю книгу було легко і приємно, згадувалися всі ті люди, з якими я спілкувалася. Книга має бути цікавою як самим мешканцям району, так і вихідцям із нього, яких розкидала доля на всіх континентах.
Ця книга про духовно-історичне життя наших земляків, пізнання самих себе, про важку боротьбу і велику любов до Бога. Духовна культура у розповідях старожилів є дивовижною – у ній є людяність, добро на благо іншого. Ця книга потрібна сьогодні як ніколи. Нині українці роблять все, щоб повернути собі втрачену пам’ять та ідентичність. Раніше ми вивчали і знали всеросійську історію, бо видавалися загальносоюзні книжки і ми їх читали. А своє рідне, українське, нам тривалий час забороняли.
Три роки поїздок до обласного архіву: пошуки, знахідки. Є опрацьовані документи, є, які дозволили, ксерокопії. У підсумку ознайомлення з архівними документами можна сказати, що народ не мовчав, писав, добивався відкриття церков. Та така тоді була влада – НЕ ДОЗВОЛЯЛОСЯ. Однак настав 1991 рік. Безбожний Радянський Союз без дії людських рук, революцій і війни розпався. Незалежна Україна ухвалює закон про свободу совісті і діяльності релігійних громад. Настали часи, коли ми вільно можемо ходити до храму. Сьогодні в колишньому Горностаївському районі створено всі умови для відродження релігії.
Книга про релігійні громади має 320 сторінок, її розмір – 18 х 28 см, вартість – 400 гривень. Також є багато чорно-білих та кольорових світлин. Хто хоче купити, звертайтесь до отця Миколая або до мене, Олени Ташкінової: надаємо реквізити друкарні для перерахунку коштів. Це тільки оплата друку, собівартість самої книги набагато більша, бо були поїздки до обласного архіву, оплата послуг архіву, оплата послуг друкарні. Я дякую всім, до кого зверталася, і хто мені допомагав. Ми разом це зробили. Звертаюся до підприємців, благодійників – придбайте книжку собі і для церкви. Пенсіонерам це не по кишені, а при церкві буде бібліотека і це дасть можливість читати усім бажаючим парафіянам.
Олена Ташкінова, авторка, краєзнавиця

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Змінили механізм держпідтримки для аграріїв

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *