You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Вибори: про що говорять мешканці Горностаївщини на зустрічах із кандидатами в депутати

Вибори: про що говорять мешканці Горностаївщини на зустрічах із кандидатами в депутати

Центральна виборча комісія призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів, зокрема і в нашому одномандатному виборчому окрузі № 184 (Херсонська область). Виборчий процес в окрузі  розпочався з  1 вересня. Центральна виборча комісія на цьому окрузі, за станом на 30 вересня, зареєструвала 13 кандидатів у депутати Верховної Ради України.

Народних обранців сприймають та називають по-різному, але бути депутатом — це в першу чергу робота. Як і на будь-яку іншу роботу, кандидати подають заявку (реєструються в ЦВК), резюме та мотиваційний лист (інформація про кандидата та   програма) і проходять відбір з-посеред інших безпосередньо на виборах.

Проходять і співбесіди. Співбесіди, на яких роботодавець, а саме виборці, могли би задати кандидатам конкретні запитання про їх досвід, їхні погляди та почути  про те, як вони планують вирішувати конкретні проблеми місцевих громад.

Прослідкувати, що цікавить виборців, які настанови вони дають кандидатам у депутати та як вони сприймаються претендентами на народного обранця –  можна під час зустрічей, що відбуваються безпосередньо  у колективах та селах. Спробуємо це зробити.

З-поміж претендентів на депутатський мандат балотується херсонець Геннадій Лагута. Він йде в парламент від політсили “Партія Ігоря Колихаєва “НАМ ТУТ ЖИТИ!”.  Геннадій Лагута – депутат Херсонської обласної ради, заступник голови облради, донедавна керівник Благодійного фонду Ігоря Колихаєва. Наразі він щоденно зустрічається з виборцями округу,  вислуховує їхні проблеми, запитання та клопоти, розповідає про своє бачення розвитку регіону.

 У понеділок та вівторок цього тижня Геннадій Лагута зустрічався з мешканцями населених пунктів Горностаївської  громади. За два дні він провів 8 зустрічей з різними колективами у селах Каїри, Горностаївка, Велика Благовіщенка, Ольгине, Заводівка.

Про що говорили на зустрічах? Місцевих жителів непокоять переважно одні й ті ж проблеми – і їх чимало. Це і питання децентралізації,  реформи медицини, оптимізація сільських шкіл, розвиток територіальних громад…

Так, у Горностаївській лікарні медики не приховували, що працювати складно, особливо у вторинній ланці, адже через недосконалість медичної реформи і відчутний брак фінансування, коштів на все не вистачає. Щоправда, на відміну від деяких інших колишніх районних лікарень, тут заборгованості із заробітної плати (в добрий час сказати!) – немає.  Однак, бракує  молодих спеціалістів та й бажаючих працювати на мінімальну зарплату мало знайдеться. Провчившись майже 7-9 років у медичних університетах, молодь отримує велике навантаження і водночас мінімальну зарплату. Це розчаровує їх і змушує шукати себе в інших сферах.

Лікарі сподіваються, що говорячи відкрито про недопрацювання в системі охорони здоров’я, вдасться змінити її на краще. Наразі в центральній лікарні  функціонує терапевтичне та інфекційне відділення, працює 13 лікарів – за штатним розписом має бути 17. Мають 7 пакетів медичних гарантій, які фінансує НСЗУ.

Молода лікарка поцікавилася думкою кандидата в депутати щодо медичної реформи: він за реформу, чи проти? Геннадій Лагута висловив свою позицію: на його думку, зупиняти медичну реформу не можна, а треба законодавчо вирішити комплекс проблем. Зокрема,  необхідно виділяти на медицину не менше 7 %  ВВП  (наразі це 2,9 %  ВВП), та підвищити тарифи послуг за пакетами медичних гарантій, що оплачує держава. Тоді лікарі розумітимуть, що в кожному пакеті закладений їхній відсоток за якісну роботу, і  меддопомога буде якісною.

Мешканці Каїрського і Великоблаговіщенського округів та  селища Горностаївки  переймалися  питаннями, як зробити громади самодостатніми, за рахунок чого наповнити їх бюджети. Пропонують ухвалити закони, які б дали можливість громадам розвиватися. Сьогодні ж багато повноважень скинули на громади, не підтвердивши їх фінансово, тож на утримання освітніх, медичних та соціальних закладів потрібні великі кошти.

Геннадій Лагута, висловлюючи своє бачення розв’язання проблем, зазначив, що завершувати  децентралізацію треба. Але необхідно зафіксувати в законах:  все, що заробила громада, – залишається в  її бюджеті. На його думку, є потреба  створити додаткові джерела надходжень до місцевих бюджетів, приміром, варто допомогти громадам викупити землю, щоб у подальшому вони могли отримувати за її  оренду кошти до бюджету. І головне, аби діючі підприємства на окрузі платили податки на місцях, а не були зареєстровані в інших областях, куди, власне, і спрямовують свої кошти. 

Турбує людей  і перспектива об’єднання  старостинських округів і, як наслідок, оптимізація закладів освіти та закриття медичних пунктів. І хоча в Горностаївській громаді цього ще не сталося, втім, такі пропозиції вже звучать. Перспективи розвитку освіти обговорювали під час зустрічі у Заводівському закладі освіти. Педагоги наголосили, що на сьогодні ситуація в сферах медицини, освіти та соціального забезпечення – кризова.

Мешканці Горностаївської громади відверто вказували на  проблеми,  які їх турбують: це    підвищення комунальних тарифів, маленькі пенсії, брак робочих місць для молоді… Їх цікавило  бачення кандидата в депутати  щодо вирішення конкретних проблем – зокрема,  ремонт доріг у населених пунктах та між ними. Пропонували збиратися за круглим столом разом з представниками Благодійного Фонду та місцевими підприємцями задля розв’язання цих проблем.

Людей хвилює розвиток шкіл та дитячих садочків. Тож запрошували кандидата в депутати і на конкретні об’єкти. Не відмовив, побував у дитячих садках сіл Каїри та Ольгине. Під час спілкування та оглядин  дошкільних закладів, пересвідчився, що є проблеми, які потребують негайного вирішення. Зокрема, у Каїрах дитсадок треба утеплити та встановити нове опалення, потребує заміни й огорожа закладу. 

Геннадій Лагута запропонував для таких об’єктів готувати проєкти, щоб можна було залучити кошти з різних бюджетів, а Благодійний Фонд Ігоря Колихаєва також приєднається  до співфінансування. На його переконання, дитсадки, як і медичні заклади, треба зберегти, а  комфортні умови перебування дітей у садочках та школах повинні бути пріоритетними.

Вислухав і голову Молодіжної ради, яка повідомила про задум та справи молоді. Щоб придбати дитячі майданчики в кожен старостинський округ Горностаївської громади, вони проводили акцію зі збору вторсировини, здавали її, тобто заробляли кошти на майданчики.  На жаль,  для реалізації такої важливої ідеї цього недостатньо. Кандидат у депутати висловив підтримку та сприяння в реалізації  молодіжної  ініціативи.

Геннадій Лагута відгукнувся на запрошення мешканців Горностаївки – відвідав музей народної творчості та побуту. Був вражений кількістю та різноманітністю експонатів музею. Погодився, що будівля потребує значного ремонту, і для цього знову ж таки потрібен проєкт, щоб залучити кошти з різних бюджетів. А для початку, Благодійний Фонд  посприяє у заміні вікон фасадної частини будівлі.

Аби зрозуміти людей – необхідно їх почути особисто, – сказав Геннадій Лагута.Я знаю  проблеми Херсонщини  не з чуток чи розповідей,  тут народився і працюю в обласній раді. Звісно, проблем, на жаль, набагато більше, аніж готових рецептів їх швидко вирішити. У  перспективі ситуацію можна змінити законами, які ухвалює Верховна Рада. Тож запрошую всіх прийти на вибори і проголосувати за того кандидата, який, на ваше переконання, зможе гідно представити Херсонщину в Парламенті. ®

 Любов РУДЯ

P. S. Зустічі з кандидатами в депутати Верховної Ради продовжуються. У четвер Геннадій Лагута зустрічається з виборцями Костянтинівської територіальної громади. А в селах Горностаївської громади зустрічі проводить Сергій Козир – висунутий Політичною Партією «Слуга народу».

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Перша в Україні ділянка люфи на Херсонщині відразу стала «рекордсменкою»

До Національного реєстру рекордів внесли першу в Україні спеціалізовану ділянку з вирощування люфи — «рослинної …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *