You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Великі зрушення розпочинаються з маленьких змін

Великі зрушення розпочинаються з маленьких змін

Розкажу одну казку, від якої болить моє серце

Море, сонце, пляж… сміття.
Діти, внуки, правнуки плаватимуть у річках, озерах, морях та океанах разом зі сміттям, яке тоннами постійно потраплятиме у водний простір. Вони знаходитимуть мертву рибку, в носику якої стирчатиме трубочка з-під соку, і милуватимуться дном, устеленим целофаном.
Хвилі створюватимуть приємний слуховий звук «шшшшш-шшшшш», а ми не помічатимемо їх крику про поміч.
Дитячі босі ноженята ставатимуть на розбите скло. Де би дітки не гуляли, всюди — сміття!
А років десь за 30, якщо людство й надалі викидатиме все те, що можна сортувати, наші діти будуть вигрібати за нами ті нескінченного розміру сміттєзвалища.
Згадайте, пластикові пляшки з’явилися не так і давно, а вже заполонили та забруднили все довкола. Це зробила людська рука — бездумно викинула пляшку чи целофановий пакет, навіть не в смітник, а в траву.
Уявили? Я саме так це все описала, хоча насправді все ще гірше.
Викидання всього на звалище без сортування, бездумне захаращення ярів та околиць… Це все я бачу в своїй рідній Горностаївці та й усюди!
Почнімо правильно поводитися не лише з речами, якими користуємося, а й з відходами. Показуймо добрий приклад тим, хто ще не усвідомив важливість цієї справи.
Гадаєте, я така розумна, що сортую з дитинства? Ні! Я почала сортувати лише декілька років тому. Але вже не можу по-іншому. Я побачила, що сортувати — правильно. Це те, що я маю робити задля себе, задля своєї сім’ї та оточення. Я зрозуміла, якою несвідомою була.
Точно не пам’ятаю, з чого почалося моє сортування, але, здається, з якогось подіб-ного допису в когось на сторінці в соцмережах.
Тож хочу, щоб хоча б одна людина, яка прочитає мій допис, змінила своє поводження зі сміттям. Це було б чудово! Великі зрушення розпочинаються з маленьких змін, і я в це вірю!
Чекаю на ваші дописи, а особливо від тих, хто вже сортує. Цікаво знати, скільки нас.


Ніна ЛИТВИНЕНКО, Горностаївка

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Бюджет Горностаївської громади поповнився майже на 20 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2021 року місцевий бюджет Горностаївської об’єднаної територіальної громади отримав 19,5 млн гривень податків …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *