You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Будні та свята аграріїв Горностаївщини

Будні та свята аграріїв Горностаївщини

Пізня осінь – традиційна пора завершення сільськогосподарських робіт, а ще на цей час припадає професійне свято аграріїв. Хоч поля вже майже засіяні, проте в аграріїв кожен погожий день насичений роботою. Зазвичай, до цього свята в газеті ми подавали про підсумки сільськогосподарського виробництва в районі за рік та успіхи окремих підприємств і фермерів. На жаль, останнім часом багато чого змінилося: відбулася територіальна реформа, перестало існувати управління АПК, тож проблематично стало бачити загальну картину сільськогосподарських робіт на полях. Та й самі сільгоспвиробники неохоче розповідають про свої здобутки. І редакція завдячує керівникам ПСП «Дружба» й ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім», які завжди безвідмовні не лише в благодійних справах, а й у спілкуванні з читачами газети. Тож сьогодні передсвяткове бліц-інтерв’ю з директорами цих підприємств – Володимиром Луговцем та Юрієм Васильєвим

Ми оптимісти, і звикли працювати на землі

Володимир ЛУГОВЕЦЬ, директор ПСП «Дружба»
– З яким настроєм зустрічаєте свято?
– Багато змін відбувається навколо. А все ж є речі, що неодмінно щороку радують. Скажу так: настрій – це життя… А життя триває! Нинішнього року немає нам чого скаржитися. І, мабуть, усі аграрії такої ж думки. Рік вдалий: і погода сприяла, і ціни на збіжжя більш-менш сприятливі. Щоправда, селітра вдвічі здорожчала – була 17,5 тисячі гривень, а цього року вже 15 тисяч.
Хотілося б, щоб і наступний рік був таким сприятливим для сільгоспвиробників. На жаль, уже сьогодні ми бачимо, що не буде таким, адже обмаль вологи. Посіяли, зійшло, а що буде далі – загадувати рано. Та ми оптимісти, і звикли працювати на землі. І хіба це вперше: нехай у суху землю, нехай у борг… І щоразу думаєш: хто, як не ми? Працювати все одно треба, бо земля рідна, бо вона звикла до роботи…
– Кого з працівників підприємства хотіли б відзначити за добросовісну та багаторічну працю?
– Як я можу когось виділити? У нас усі гарні люди, відповідальні працівники. До професійного свята ми всіх відзначимо винагородою, як відзначаємо і учасників косовиці після збору врожаю. Та може й справді варто назвати саме тих, хто працює безпосередньо в полі? Але їх багато.
Та спробую… З-поміж механізаторів-трактористів Олександр Дмитренко, Павло Стецюк, Сергій Петров, Микола Гундер, Віктор Луданий, Олександр Іуткін, Сергій Башкирьов, Рустам Полиняк, Сергій Парамонов, Артем Полиняк. Віддано трудяться на жнивних полях комбайнери Сергій Осламов, Олександр Куліш, Володимир Ходоров, Сергій Усов. Водії теж не стоять осторонь у жнивну пору – Олександр Іванович Ставицький та його син теж Олександр, Ігор Мажай, Олександр Мацюк, Микола Прокура, Михайло Мокич…
Може когось пропустив – не ображайтеся: ви всі у дружбівській родині цінні та потрібні. І хвала вашим рукам, що працюють на хліборобській ниві.
– Що б Ви хотіли сказати про урядову політику стосовно сільгоспвиробників?
– А що говорити? Сьогодні без аграріїв не знали нашу країну, адже її знають саме як «аграрна Україна». Не було б тієї третини економічних досягнень, якби не аграрії. Втім, сільгоспвиробник сьогодні нічого не чекає від держави та влади. Він робить свою роботу і не озирається.
А владі треба думати про майбутнє країни: зокрема, що вийде з того, що ввели закон про продаж землі? Обіцяли контроль, а ринок виходить стихійний. Думали, що виграють, а, на мій погляд, – програють… Адже, коли роздроблять стабільні підприємства, та побачать результати, зокрема і податки, може бути розчарування. Та розчарування – то відносне поняття, а реальне – наслідки можуть бути плачевними. У мене залишається лише одне питання до влади: що будемо далі продавати?
Та давайте повернемося до свята. Я всім землеробам вклоняюся, бо сам знаю ціну хліборобської праці. Може наш труд і не благородний, та, як на мене, – він народний. Тож усіх зі святом! Нехай нас радує матінка-земля, дає нашим родинам хліб та до хліба!

Рік успішний, однак хвилює невизначеність…

Юрій ВАСИЛЬЄВ, директор ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім»
– З яким настроєм зустрічаєте свято?
– Зустрічаємо з позитивним настроєм. Вважаю, що нинішній аграрний рік для нашого підприємства успішний і щодо урожайності, і за ціновою політикою. Настрій святковий. Щоправда, ще не завершили збирати урожай – залишилося десь 100 гектарів кукурудзи із посіяної тисячі. Сподіваюся, до свята управимося.
На підприємстві працює майже 120 чоловік – всі офіційно. Ми своєчасно платимо зарплату працівникам та за оренду землі пайовикам. Справно платимо і податки. Ніби все так, як має бути.
– Кого з працівників підприємства хотіли б відзначити за добросовісну та багаторічну працю?
– У нас усі працівники добросовісні та відповідальні. Але всіх перелічити проблематично. Тож назву ветеранів та виробничників, які вирізняються з-поміж інших. Найбільший стаж роботи має Тетяна Жигун – з перших днів і вже 40 років працює на підприємстві. Є пенсіонери, які, перебувачи на пенсії вже з десяток років, трудяться у нас, бо вони нам потрібні. Це Віктор Лейко, Олександр Хомич, Василь Чистиков. З-поміж молодших: механізатори Сергій Випирайло та Дмитро Гордієнко, водії Віктор Бобрик та Віктор Твардовський, на зрошенні Віталій Пігулько, працівники мехтоку Геннадій Сименович та Дмитро Лозинський. Та я всім, без винятку, працівникам нашого підприємства дякую за їхню роботу, адже кожен – хто розумом, хто руками – але всі серцем і душею щодня долучаються до важливих аграрних справ.
– Що б Ви хотіли сказати про урядову політику стосовно сільгоспвиробників?
– Вважаю, законом про продаж землі держава поставила аграрний бізнес та сільськогосподарські підприємства під велике питання. Так, приміром, коли було розпаювання земель і «порвали» поля на клаптики. Сьогодні, на мою думку, така ж може бути доля. І хотілося б, аби реформи не вплинули на те, що великі агрохолдинги процвітатимуть, а такі як наше та фермерські господарства занепадатимуть. Від влади аграрії чекають достойної підтримки, а також — прогресивної стратегії розвитку.
Адже нині ми не знаємо, як себе вестимуть власники земель стосовно прав підприємства з продовження оренди землі. І не лише нашого, а загалом… Підприємства впорядкували поля, вклали значні кошти у зрошення – тобто система вже працює. І коли землевласники забиратимуть свої паї та здаватимуть одноосібникам чи фермерам, які неофіційно без договорів використовують землю, даючи більшу плату за оренду (бо не платять податки) – то розбиті на клапті поля й невизначеність не сприятимуть аграрному бізнесу. Тож ніхто не буде вкладати сотні тисяч гривень на гектар орендованої землі, яка через 3–4 роки уже не буде у вашому користуванні.
Тому має бути закон, який би зобов’язав усіх працювати легально і ніхто не мав права орендувати землю без договору. Тоді й кошти будуть у громаді. Декларування доходів, поки що, себе не виправдовує, бо необов’язкове. А люди в громаді сьогодні хочуть, щоб були дороги, вода, світло на вулицях, працювали медичні заклади… Тож треба всім зрозуміти, що ми живемо сьогодні як одна сім’я: є гроші – гуляємо, немає – сидимо без шику.
А свято працівників сільського господарства – це хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну хліба. У цей день висловлюю вдячність і повагу всім працівникам підприємства та сільським жителям. Бажаю міцного здоров’я, натхнення у роботі. Нехай щоранку в них буде намір зробити щось добре у себе в господарстві та галузі. Бажаю, щоб для цього були всі можливості.
Спілкувалася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Перша в Україні ділянка люфи на Херсонщині відразу стала «рекордсменкою»

До Національного реєстру рекордів внесли першу в Україні спеціалізовану ділянку з вирощування люфи — «рослинної …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *