You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / БЕРЕЖІТЬ ХЛІБ ВІД ВОГНЮ

БЕРЕЖІТЬ ХЛІБ ВІД ВОГНЮ

Із настанням сухої спекотної погоди зростає ризик виникнення пожеж у побуті, в лісосмугах та на хлібній ниві. Скажімо, в нашому південному сонячному краї пожежі в літній період є частим явищем і вражають своїми масштабами: за декілька годин неконтрольована пожежа здатна знищити цілі лісові або хлібні масиви, а про збитки годі й казати.

Початок літа видався дощовим, однак, водночас був і спекотними через пожежі. Зокрема, 21 червня вогнеборці Горностаївщини – 14 Державної пожежно-рятувальної частини четвертого Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Херсонській області – ліквідовували загоряння сухої трави на відкритій території житлової забудови у смт Горностаївці на вул. Торговій. Імовірна причина пожежі – необережність під час куріння. Завдяки оперативним та злагодженим діям рятувальників пожежу локалізовано і збиток громадянам не завданий.
А за декілька днів, 25 червня, нова надзвичайна подія: «червоний півень» розгулявся на сільськогосподарській ниві – о 18:36 до Служби «101» надійшла інформація про те, що біля села Каїри горить пшениця на корені На місце події виїхала Каїрська місцева пожежна охорона. На допомогу їм був направлений черговий караул 14-ї ДПРЧ смт Горностаївки. На щастя, пожежу вдалося швидко ліквідувати. Імовірна причина пожежі – занесення малокалорійного джерела запалювання. Пожежею знищено 0,25 га пшениці на корені, орієнтовно збиток складає 6 тис. грн. Врятовано 1,75 га, тобто орієнтовно врятовано 12 тис. грн.

Подібна пожежа – загорання пшениці на корені біля села Каїри – сталася й 10 липня. Однак цього разу вогняна стихія була більш масштабною і господарю пшеничної ниви принесла значні втрати врожаю. Як з’ясувалося, імовірна причина пожежі – необережність під час куріння. Пожежею знищено 4,8 га пшениці, орієнтовний збиток складає 100 тис. грн. Врятовано 95,2 га, а якщо перевести це в грошовий еквівалент, то орієнтовно врятовано 1,9 млн грн.


До 14 ДПРЧ (смт Горностаївка) 18 липня надійшло повідомлення про пожежу в селі Братолюбівці – сталося загоряння на території приватного домоволодіння. На місце події одразу ж виїхав черговий караул у складі чотирьох чоловік. Прибувши на місце пожежі, було встановлено: горить суха трава. Пожежу ліквідовано на площі 0,015 га. Причина та збитки від пожежі встановлюються.
Зважаючи на те, що нині (як на Горностаївщині, так і в Каховському районі) переважають випадки пожеж під час збирання нового врожаю ранніх зернових культур, рятувальники закликають дотримуватися елементарних правил поводження з вогнем. До того ж, триває найважливіший період для хліборобів – збирання врожаю. А жнива є причиною особливої турботи як для хліборобів, так і для рятувальників, бо через чиюсь прикру недбалість усе, що виростили люди, може бути втраченим. Так, упродовж минулого тижня в Каховському районі трапилось дві пожежі зернових.
Від того, як буде вирощений і збережений урожай, безпосередньо залежить добробут громадян. Уберегти хліб від пожеж — завдання для всіх мешканців Каховського району, й Горностаївщини зокрема.
Загрозу для нового врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, несправний стан деяких хлібозбиральних агрегатів, а також людська недбалість та безвідповідальність. Тому у цей напружений період, аграріям, рятувальникам та усім громадянам необхідно об’єднати зусилля, аби не допустити вогонь на поля та у місця зберігання врожаю, забезпечити населення хлібом та до зернини зберегти вирощене.
Також звертаємося до всіх мешканців району: випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків, соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісосмугах, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу, може призвести до тяжких станів або навіть смерті.
Нагадуємо вам, що палити, розводити багаття, застосовувати відкрите полум’я на хлібних масивах та поблизу них, а також біля скирт соломи та сіна заборонено. Туристичні намети не можна ставити ближче 100 метрів від поля. Під час жнив не ходіть перекритими тимчасовими дорогам та стежками. Дорослі повинні подбати, щоб діти не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.
Пам’ятайте, сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю – обов’язок кожного громадянина.

ДІЇ ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ:

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.
Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум’я або засипанням полум’я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження спеціально виділеною групою людей до повної ліквідації усіх осередків горіння.
При виникненні пожежі на комбайні необхідно відключити молотарку, при нагоді вивести машину з масиву, заглушити двигун, відключити акумуляторні батареї і почати гасіння. Для цього в першу чергу треба використати вогнегасники, закидати вогонь землею.
Під час гасіння пожежі в зернотоку, складах із зерном треба враховувати, що вода і дим псують зерно. Тому не слід поливати водою зерно в тих місцях складу, яким вогонь безпосередньо не загрожує. Необхідні терміново вимкнути електрострум, зупинити роботу зерноочисних машин вентиляторів, переключити потокові гази в димову трубку, вимкнути розвантажувальне обладнання, потім приступити до гасіння вогню. Зерно, яке зберігається в мішках, виносять із приміщення. Насамперед треба збити полум’я, а потім остаточно погасити вогонь розпиленим струменем води.

Каховське МРУ ГУ ДСНС України у Херсонській області

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *