You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Амброзія полинолиста-побачив викорчуй, чому це справа кожного

Амброзія полинолиста-побачив викорчуй, чому це справа кожного

 

Друга половина літа і початок осені – пора цвітіння амброзії полинолистої, пилок якої – найсильніший алерген для людей різного віку.

Амброзія полинолиста – рослина-вселенець з Північної Америки, яка стрімко розширює свій ареал. В Україні її вторгнення почалося в 1920-1930-ті роки. Це однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва полинолиста). Стебло і листя опушене. Розрізняють дві форми амброзії: сірувата з червонуватими стеблами і дуже опушеними суцвіттями та зелена, розсіяноопушена. Розмножується амброзія насінням, яке утворює в великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30—40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тисяч. Насіння зберігає схожість у ґрунті до 40 років. Надмірно висушує і виснажує ґрунти, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть.

Ця рослина дуже небезпечна також для здоров’я людини: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. Слід додати, від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми. Поширенню захворювання можуть сприяти погодні умови: спека, роза вітрів тощо. Ефективних ліків, поки що, не існує. Єдиний вихід – потрібно виявляти осередки поширення амброзії, знищувати рослини до початку цвітіння: скошувати, виривати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, адже вона розмножується тільки насінням, а цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня.

У зв’язку із цим Управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Херсонській області звертається до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення здійснити комплекс заходів, направлених на локалізацію та ліквідацію вогнищ небезпечного карантинного бур’яну.

Відповідно до Закону України «Про карантин рослин», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» – громадяни, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту, прилеглу до цих об’єктів територію.

Тобто, боротьба з бур′янами, у тому числі амброзією полинолистою, – обов’язок кожного громадянина, підприємця, керівників організацій всіх форм власності.

Нагадуємо, що за порушення вищезазначених нормативно правових актів, передбачена адміністративна відповідальність.

Боротьба з амброзією – справа кожного. Ми впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну. Тож, давайте всі разом знищувати амброзію, адже виривання, скошування, виполювання амброзії збереже здоров’я людей та чистоту довкілля.

П.О Черничко, державний фітосанітарний інспектор                                                  

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *