You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / РЕМОНТ ДОРІГ НА ГОРНОСТАЇВЩИНІ 2020 РОКУ: ДЕ І ЗА СКІЛЬКИ?

РЕМОНТ ДОРІГ НА ГОРНОСТАЇВЩИНІ 2020 РОКУ: ДЕ І ЗА СКІЛЬКИ?

Найболючіше питання для людей – це стан доріг, які подекуди й дорогами вже назвати не можна. Тому кожного мешканця району цікавить, чи ремонтуватимуть дорожнє покриття. Нинішній рік закінчується, тож уже відомо, які ділянки доріг відремонтували. Сьогодні більше турбує, чи ремонтуватимуть наступного року. Редакція з’ясувала це питанням й інформує читачів.

Усе ж нагадаємо, що нинішнього року на ремонт доріг загального користування місцевого значення в Горностаївському районі було використано 3 мільйони 369 тисяч гривень – відремонтували асфальтоване покриття дороги від Горностаївки до Ольгиного та ремонтували білощебеневу дорогу від Червоної Поляни до Старолук’янівки. Минулого року теж трохи більше 3 мільйонів гривень використали на ямковий ремонт доріг загального користування місцевого значення.
Наступного, 2020 року, в Горностаївському районі поточний ремонт передбачають провести на 6-кілометровій ділянці дороги М–14, починаючи від с. Костянтинівки – на це виділять 10,8 млн грн.
Про це стало відомо, коли нещодавно на селекторній нараді в. о. директора Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Анатолій Галамага повідомив, що сформовано план ремонту доріг у Херсонській області на 2020 рік. Він надав Перелік об’єктів ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що мають першочерговість для Херсонщини та підлягають ремонту наступного року.
Майже 400 млн грн за цим проєктом Переліку планують витратити на дороги області 2020 року за рахунок коштів відповідної субвенції з Держбюджету. Сюди включили: будівництво 6,6 км нової автомобільної дороги у напрямку Приморське – Лазурне (Голопристанський район), що коштуватиме 153 млн 600 тис. грн; капітальний ремонт мосту на автомобільній дорозі Калініндорф – Калінінське (Великоолександрівський район) – 54 млн грн; капітальний ремонт дороги Орлове – Іванівка 2,5 км (Високопільський район) – 16 млн грн.
Решту витратять на поточний середній ремонту 13 об’єктів автомобільних доріг загального користування місцевого значення. З-поміж них, як було зазначено вище, у Горностаївському районі поточний ремонт проведуть на ділянці дороги М–14, починаючи від с. Костянтинівки – на це планують витратити 10,8 млн грн.
У розрізі районів наступного року найбільше коштів на автодороги загального користування місцевого значення припадає на Голопристанський (161,1 млн грн), Великоолександрівський (84 млн грн) та Білозерський (44 млн грн).
Для порівняння: найбільше витратять на поточний ремонт доріг у Білозерському районі – 44 млн грн; Великоолександрівському – 30 млн грн; Каланчацькому – 18,4 млн грн; Нововоронцовському – 14,899 млн грн. На поточний ремонт доріг загального користування місцевого значення у кожному з решти районів планують витратити до 10 млн грн. Найменше у Верхньорогачицькому районі: від Верхнього Рогачика до межі із Запорізькою областю поточним ремонтом охоплять 4,8 км дороги, що коштуватиме 2,4 млн грн.
Зазначимо, орієнтовна вартість робіт з поточного ремонту 1 км становить 1,5 – 2 млн грн, капітального – 20 млн грн.
Також заплановано ремонт 38 об’єктів вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах області загалом на 119,8 млн грн. Із них найбільше коштів (19 млн) передбачають витратити на ремонт доріг у місті Херсоні та у Каховському районі –15,7 млн. На ремонт двох вулиць у Горностаївці заплановано 3,3 млн грн.
Нагадаємо, що 17 вересня н. р. Горностаївський район відвідали заступник голови Херсонської ОДА Сергій Козир та в. о. директора Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Анатолій Галамага. Вони зустрілися з керівниками району та об’єднаних територіальних громад, з якими говорили про визначення пріоритетності об’єктів ремонту автомобільних доріг загального користування з врахуванням їх виконання не лише у 2020 році, а протягом трьох наступних років.
Відповідні пропозиції були надані від Горностаївської та Костянтинівської ОТГ. Горностаївська ОТГ запропонувала включити до обласного переліку об’єкти з такою пріоритетністю: дороги Червоноблагодатне – Ольгине до а/д Горностаївка – Славне протяжністю 14,3 км; Велика Благовіщенка до а/д Горностаївка – Славне – 4,6 км; Горностаївка – Славне М–14 – 38 км; Вільне – Маринське до а/д Горностаївка – Славне – 6,2 км; Заводівка-1 до а/д Т-08-04 – 3,3 км; Заводівка до а/д Т-08-04 – 2,8 км. А також дороги комунальної власності: капітальний ремонт вулиць 8 Березня (0,935 км) та Затишної (0,728 км) у смт Горностаївці; поточний ремонт проїзної частини вул. Миру в селі Велика Благовіщенка (1,52 км).
Як бачимо, жодна із запропонованих Горностаївською ОТГ ділянок автодоріг загального користування місцевого значення не увійшла до проєкту, оприлюдненого Анатолієм Галамагою. Водночас, як повідомив керівник територіальної громади Дмитро Ляхно, дві дороги селища Горностаївки – на вулицях 8 Березня та Затишна – є в переліку об’єктів ремонту вулиць і доріг комунальної власності, що мають першочергове значення для області та підлягають ремонту в 2020 році.
– На жаль, жодна із запропонованих нашою громадою доріг загального користування місцевого значення не увійшли до обласного переліку ремонту доріг, хоча вони потребують термінового втручання, – сказав Дмитро Ляхно. – Усі знають, яка дорога на Червоноблагодатне та від Великої Благовіщенки до Славного. Але ми вплинути на ситуацію ніяк не можемо, бо рішення приймають в області. Радіємо хоча б із того, що включили капітальний ремонт двох вулиць у Горностаївці на 3,3 мільйона гривень.
Від Костянтинівської ОТГ було запропоновано включити до обласного переліку об’єкти з такою пріоритетністю: дорогу від Костянтинівки до а/д М–14, протяжність якої становить 12,2 км; Костянтинівка – Дубівка – 6,2 км; від Дубівки до а/д М–14 – 6 км; Старолук’янівка – Костянтинівка до а/д М–14 – 2,6 км; Запорізьке – Дубівка – 4,2 км. А також дороги комунальної власності – вул. Шкільної у селі Костянтинівці (1,5 км).
Як було вже зазначено, у переліку поточного ремонту доріг загального користування місцевого значення передбачають відремонтувати 6-кілометрову ділянку 12-кілометрової дороги М–14 – від с. Костянтинівки до Мелітопольської траси через Миколаївку та Зірки.
Поки що це лише проєкти, які можуть зазнати змін залежно від того, скільки коштів буде на регіон передбачено у Державному та обласному бюджетах.
Цікавилася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

На черговій сесії селищної ради депутати ухвалили необхідні для розвитку громади рішення

Того тижня відбулася ІХ сесія селищної ради ІХ скликання під головуванням голови Горностаївської територіальної громади …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *