You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ІГНОРУЄ ДУМКУ КАЇРЦІВ ЩОДО ВИХОДУ З ЛЮБИМІВСЬКОЇ ОТГ

ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ІГНОРУЄ ДУМКУ КАЇРЦІВ ЩОДО ВИХОДУ З ЛЮБИМІВСЬКОЇ ОТГ

У Києві у Міністерстві розвитку громад і територій України проходили консультації щодо проєктів перспективних планів областей за участі представників ОДА, місцевого самоврядування та народних депутатів – обговорювали майбутні конфігурації громад. Проєкт перспективного плану Херсонської області обговорювали 3 лютого, тож на цей захід до Мінрегіону поїхала й делегація Горностаївського району – голова районної ради Сергій Карпеченко, очільник Горностаївської ОТГ Дмитро Ляхно та депутат Любимівської селищної ради від каїрської громади Олександр Малафай. Мета участі: відстоювання позиції Каїрської громади щодо виходу з Любимівської ОТГ та приєднання до Горностаївської громади.

Про те, що каїрська громада вже понад рік відстоює своє право бути в тій громаді, де бачить свій розвиток, своє майбутнє – розповідалося в газеті неодноразово. Були звернення каїрської громади, зустрічі з представниками облдержадміністрації, участь у сесіях облради, сходи громадян за участю тих, хто планує конфігурацію об’єднань – проте людей не чують.
– На консультаціях у Мінрегіоні, в доповіді голови облдержадміністрації Юрія Гусєва прозвучало, що в Горностаївському районі жодних проблем немає зі створенням ОТГ, – розповідає Сергій Карпеченко. – Звісно, ми вимушені були заперечити і заявити про ситуацію з Каїрами. Я намагався пояснити, проте мені не дали висловитися до кінця, аргументуючи, що районні ради вже жодного стосунку до процесу децентралізації не мають. Продов-жили викладати факти Дмитро Ляхно та Олександр Малафай, втім і до їхніх думок не дуже дослухалися.
– Це правда, що нам не дали до кінця висловити свою думку, – підтвердив і Олександр Малафай. – Та все ж ми сказали свою позицію. І добре, що втрутилися представники Асоціації міст і сіл України – слід зазначити, що до їхньої думки у Мінрегіоні дослухаються: не заперечували щодо можливості виходу Каїр з Любимівської ОТГ та порекомендували ці питання узгодити на рівні області. Підтримувала нас і помічник народного депутата від нашого округу Ігоря Колихаєва. До слова – Ігор Колихаєв направив своє звернення до заступника міністра розвитку громад і територій України В’ячеславу Негоді та голові Херсонської облдержадміністрації Юрію Гусєву. Тож ми відчули, що справа наша не безнадійна.


Так, справді, на комісії Мінрегіону повернули проєкт перспективного плану Херсонської області на доопрацювання, бо там були також неузгоджені питання й по деяким іншим районам, а «каїрське» питання запропонували теж узгодити на рівні області. Тобто, звернули увагу на необхідності спільного засідання представників Любимівської ОТГ та Горностаївської ОТГ із залученням керівництва Херсонської облдержадміністрації, народних депутатів Верховної Ради відповідних виборчих округів щодо узгодження перспективного плану громад Херсонської в частині виходу села Каїри зі складу Любимівської ОТГ та включення до складу Горностаївської ОТГ.


Слід зазначити, що ігнорування думки каїрської громади чітко проглядається на рівні Херсонської обласної державної адміністрації. Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій, розповідаючи кореспонденту газети «Новий день» про результати консультацій у Києві щодо узгодження в Києві проєкту формування громад на Херсонщині, не згадав (уже вкотре) про позицію каїрської громади та зазначену пропозицію Мінрегіону.
«Залишились неузгодженими питання лише по Генічеському і Новотроїцькому районах. Щодо них будуть проводитись додаткові обговорення, але вже на рівні самого міністерства і в нас на місці. На це відведені лічені дні. Щодо інших районів області новий проєкт перспективного плану готовий. Орієнтовно до 10 лютого його мають остаточно доопрацювати і подати на затвердження уряду», – таку позицію Дмитра Бутрія опубліковано в газеті «Новий день».
З цих слів напрошується висновок, що при вирішенні подальшої долі каїрської громади, власне, думку громади, в силу невідомих людям причин, просто ігнорують.
Утім, каїрці не з тих, що полишають свої наміри вийти з Любимівської ОТГ. Вони підготували нове звернення, в якому нагадують пропозицію Мінрегіону і пропонують організувати зустрічі представників громад, для узгодження та коригування проєкту перспективного плану громад Херсонщини.
Минулої п’ятниці, 7 лютого, в Херсоні відбулися загальні збори громад-членів Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України, де провели консультації з питань затвердження Кабміном остаточної редакції Перспективного плану формування територій громад Херсонської області. Участь у зборах взяв і керівник Горностаївської ОТГ, член Асоціації Дмитро Ляхно.
Прикро, що цього разу на зборах членів регіонального відділення Асоціації з обласної державної адміністрації, нікого не було, хоча розглядалися болючі для громад питання, – розповів Дмитро Ляхно про свою поїздку до Херсона в день негоди. – І це вперше ніхто не прийшов. На зборах ухвалили рішення проводити консультації з представниками громад Херсонщини, у яких є зауваження. Підтримали Присиваську ОТГ та погодили пропозицію відобразити в Перспективному плані формат з приєднанням до ОТГ Новомиколаївської сільради. Стосовно Каїр також було обговорено необхідність проведення зустрічі представників Любимівської ОТГ та Горностаївської ОТГ з керівництвом облдержадміністрації за участі депутатів Верховної Ради Ігоря Колихаєва та Володимира Іванова. Якщо в сторін не буде заперечень, то в перспективному плані громад Херсонської області можуть врахувати побажання в частині виходу села Каїр зі складу Любимівської ОТГ та включення до складу Горностаївської ОТГ.
Дмитро Ляхно повідомив, що ініціативна група депутатів з Каїр передала голові облдержадміністрації Юрію Гусєву своє звернення (подаємо його копію).


Чи дослухаються до цього звернення у владних кабінетах Херсонської ОДА, чи знову буде упереджене ставлення до думки і потреб Каїрської громади, відверте нехтування їхніми законними правами? Про це дізнаємося після зустрічі.
На цей час, враховуючи зазначене вище, успішне завершення децентралізації, на жаль, наштовхується на перешкоди «зверху» та викликає соціальне невдоволення. Тож, вкотре, хочеться нагадати, що, згідно з Конституцією України, єдиним джерелом влади в країні є український народ, і варто робити все, аби це право українців було відстояне.
«Як ми і передбачали, питання формування майбутнього адміністративно-територіального устрою на рівні громад буде одним із найскладніших в процесі реформування місцевого самоврядування. І це питання точно не можна вирішувати мовою ультиматумів. Там, де важко знайти спільне рішення, яке задовольнить усіх, варто керуватися чіткими критеріями, які дозволяють створити громаду, здатну розвиватися і створювати умови для гідного життя людей», — зазначив В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад і територій під час консультацій в Міністерстві з питань погодження планів формування громад.
Хочеться вірити, що це не порожні слова…
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *