You cannot copy content of this page
На головну / ІСТОРІЯ / НАРОДОЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ПРИЙМАВ ГОСТЕЙ

НАРОДОЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ПРИЙМАВ ГОСТЕЙ

У переддень Міжнародного дня музеїв, Олена Ташкінова приймала гостей у Горностаївському музеї народної творчості та побуту. Насамперед вона представила експонати етнічного спрямування, вироби ремесел, які розвивалися у районі, радо демонструвала цікавинки із нових надбань історичної спадщини та побуту мешканців нашого краю.

У музеї дбайливо зібрані та зберігаються автентичні предмети та елементи побуту Горностаївщини. Тут є все:  старовинний посуд, знаряддя праці, вишиті рушники, доріжки, бабусині скрині, елементи весільного одягу, ткацький станок, вироби із каменю… Словом, було на що подивитися. Тож кожен, хто завітав на гостини, незалежно від уподобань, міг знайти для себе щось особливо привабливе.

Ентузіазм та завзяття, з якими Олена Миколаївна відкриває невідомі сторінки літопису селища та сіл Горностаївщини, передаються оточуючим. А цікаві знахідки щорічно поповнюють музейні фонди рідкісними предметами, документами та світлинами. Хранителька історичних цінностей у постійному пошуку, започатковує нові проекти. А задумок у неї багато. З­поміж основного, написання книги про церкви району, створення лапідарію — музею кам’яних скульп­тур під відкритим небом, відкриття кабінету гончарства, заснування туристичного об’єкта на Горностаївських кручах — з протилежного берега свого часу сюди переправлялися козаки Кам’янської Січі.

Таких людей, як Олена Миколаївна, мало, — сказала Ольга Тригубенко, яка певний час завідувала районним музеєм. — Вона ентузіаст, який не може жити без улюбленої справи досліджувати рідний край. Дивлячись на цю дивовижну жінку­краєзнавця, згадую Марію Лавриненко. Їхні життєві стежки схожі обидві викладали географію та є хранительками історичних і культурних цінностей. Одним словом, Олена Ташкінова працює на благо історії Горностаївщини, зберігає пам’ять для нащадків. За це їй велика вдячність і шана.

Повагу засвідчили козачки, учасниці народного вокального гурту «Наша пісня». За їхніми словами, ансамбль відродився завдяки «Світлиці баби Даші»: вони збиралися там, щоб позайматися рукоділлям і поспівати. Тож їхнім подарунком були українські та козацькі пісні.

Завітали на гостини й учні Горностаївського закладу освіти з учителем Ольгою Богомоловою. Вони прийшли не з порожніми руками, а поповнили ремісничу колекцію новим експонатом — сплетеним із лози кошиком, який виготовив власноруч місцевий мешканець.

Невимушено й цікаво минув час у народознавчому музеї. Присутні були у захваті від побаченого та щиро дякували О. М. Ташкіновій за змогу побувати в минулому.

 

Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Воєнні дні 1943-го в історії Горностаївщини

Визволення Горностаївського району розпочалося 27 жовтня 1943 р. Нам вдалося зібрати чимало спогадів про ті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *