You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / МЕДИЧНІ ДЕСАНТИ – В ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ РАЙОН

МЕДИЧНІ ДЕСАНТИ – В ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ РАЙОН

Останнім часом виїзди медичних бригад висококваліфікованих лікарів з області стають доброю традицією. Лише в квітні–травні на Горностаївщину декілька разів приїздили з Херсона медичні фахівці з невропатології та кардіології, а також лікарі з онкодиспансеру.

Мешканцям села вибратися до лікарні, якщо не «дошкулило», — завжди проблема. То часу немає, то грошей бракує, а там, слава Богу, й зовсім боліти перестало. Та й «швидку», в разі чого, довго чекати, бо такими дорогами поки добереться… Тож у селах хворі змушені терпіти до останнього, оскільки добиратися до районної лікарні довго й проблематично – автобусного сполучення немає, селянам часто доводиться винаймати машину. А це задоволення дороге — доїхати з деяких віддалених сіл коштує до 500 гривень.
До того ж, у сільському фельд-шерсько-акушерському пункті не завжди можуть надати необхідну допомогу. Тож виїзди лікарів у села – дуже доречна підмога хворим.
Уже двічі медична бригада, організована Благодійним фондом Ігоря Колихаєва, побувала в Горностаївському районі (як і в інших районах області) – медичні фахівці з невропатології та кардіології проводять у сільській місцевості безкоштовні медогляди. У нашому районі вони вже здійснили прийом пацієнтів на базі Горностаївської ЦРЛ та Костянтинівської сільської лікарської амбулаторії. Загалом оглянули та надали медичні послуги понад 150 пацієнтам. Обласні фахівці працювали плідно, до останнього відвідувача. У Костянтинівці сільська амбулаторія, без перебільшення, ще ніколи не бачила одночасно в своїх стінах таку кількість відвідувачів – тож кожен з лікарів оглянув до 40 пацієнтів.
Особливо чимало хотіли потрапити на прийом до кардіолога, адже останнім часом від судинних захворювань потерпають багато людей, а в районі такого спеціаліста немає.
– Гарна ініціатива Благодійного фонду, адже люди дуже задоволені, що побували на прийомі у лікарів, – зазначає завідувачка Костянтинівської лікарської амбулаторії Світлана Бондаренко. – Насамперед зручно, що не треба їхати до районної чи обласної лікарні та витрачатися. До того ж, це ніби зобов’язало людей турбуватися про своє здоров’я: тепер вони купили ліки, склали їх кожен у свої торбинки і ходять регулярно на уколи та процедури. І хоча в живій черзі декому довелося простояти пів дня, вони готові були терпіти такі незручності – мені здається, що сам факт приїзду лікарів надихає пацієнтів. Тож усі дуже задоволені та вдячні Благодійному фонду, і вже запитують, коли ще приїдуть лікарі.
Та благодійники хочуть допомогти й іншим громадам, тож обіцяють наступного разу привезти лікарів до Великої Благовіщенки.
– Мета Благодійного фонду — спростити мешканцям сільської місцевості доступ до медичних послуг, – говорить директор Благодійного фонду Геннадій Лагута. – І не лише діагностувати, а найперше дати людям надію на одужання. А те, що лікарі наближають свої послуги до сільських мешканців, дають їм можливість перевірити своє здоров’я, не полишаючи рідне село, думаю, для них має велике значення. Я побував на таких прийомах не в одному селі області, й скрізь люди дякували, що ми привезли досвідчених спеціалістів.
Аби фахівці з області побували в селах нашого району турбується і Горностаївський центр первинної медико-санітарної допомоги. Так, за їх зверненнями щороку приїздять лікарі-онкологи. Ось знову три дні, 20–21 травня, в районі працювали лікарі Херсонського обласного онкологічного диспансеру, які обстежували та консультували мешканців району на базі структурних підрозділів первинної медицини.
Зокрема в Горностаївській селищній амбулаторії ЗПСМ лікарі приймали пацієнтів цілий день, а в Каїрській, Червонополянській, Костянтинівській та Великоблаговіщенській сільських лікарських амбулаторіях (до яких приїздили мешканці найближчих сіл) – по 4 години. Тож усі охочі мали змогу побувати в онкогінеколога, онкохірурга та онкоуролога. Загалом лікарі за три дні оглянули 387 чоловік: із них 127 – гінекологом, 120 – мамологом та 140 – урологом.
– Це важливо для людей, бо через важку економічну ситуацію та незручності з автобусним сполученням не кожен може собі дозволити поїхати на консультацію до обласного онкодиспансеру, – зазначає головний лікар Горностаївського Центру ПМСД Лариса Марчук. – А ситуація з онкозахворюваннями в нашому районі, можна сказати, критична. Тож онкоогляди нам треба проводити регулярно. До того ж, лікарі привезли всі необхідні витратні матеріали — рукавички, вату, одноразові гінекологічні набори тощо. Отже, людям не треба було якось готуватися — достатньо було просто прийти до амбулаторії.
Майже на кожному медогляді лікарі виявляють у людей захворювання, про які ті навіть не знали, дають направлення до обласної лікарні та рекомендації щодо лікування хвороб. За інформацією Лариси Марчук, за результатами огляду онкологами цього разу виявлено 14 передпухлинних захворювань та 4 підозри на злоякісні новоутворення. Пацієнти скеровані до Херсонського онкодиспансеру.
Дехто намагався використати можливість сповна – пройшов усіх лікарів, потративши чимало часу, адже була жива черга. Але усі залишилися задоволені уважним та чуйним ставленням до пацієнтів – все розпитають, все розкажуть, нікуди не поспішають, як це іноді буває. А найголовніше — все безкоштовно. Тож медиків проводжали словами вдячності у кожному селі Горностаївщини, де вони побували.
Автору цих рядків теж цього разу вдалося побувати на прийомі в онколога. Чесно зізнаюся, що 2 роки не була на обстеженні в онкодиспансері, хоча після операції це потрібно робити хоча б раз на рік. Усе не могла знайти часу для поїздки. А може просто безвідповідально ставлюся до свого здоров’я. Та суть не в тому – головне, що не витрачала цілий день на поїздку до Херсона, не стояла в довжелезних чергах, та й сам приїзд фахівців спонукав перевірити своє здоров’я.
Тож хочу сказати, а також передати думку пацієнтів, які разом зі мною були на прийомі, що такі приїзди обласних спеціалістів у села району – унікальна нагода пройти обстеження та дізнатися професійну думку щодо свого стану здоров’я у досвідчених медиків. А лікарям, які не рахуючись зі своїм часом та незручностями, приїздять у села – щиро подякувати. Приємно, що люди, небайдужі до чужих проблем все ж таки існують.
Незабаром мешканці району матимуть змогу, не виїжджаючи із села, скористатися послугами пересувного флюорографа (графік буде опубліковано). КНП «Горностаївський РЦ ПМСД» 11 червня 2019 року організовує в районі роботу бригади обласних спеціалістів Херсонської обласної клінічної лікарні: працюватимуть гінеколог, ЛОР, уролог, травматолог, хірург. А Благодійний фонд Ігоря Колихаєва забезпечить роботу кардіолога та невропатолога у Великій Благовіщенці — 12 червня, у Горностаївці — 19 червня.

Не пропустіть можливості перевірити стан свого здоров’я.

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

За несвоєчасне декларування доходів передбачена відповідальність

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує платників податків Херсонщини. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *