You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ЛЕГАЛІЗАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО

Районна робоча група з питань легалізації робочих місць та заробітної плати здійснила декілька заходів для врегулювання трудових відносин відповідно до законодавства України.

Так, керівник робочої групи, заступник голови Горностаївської райдержадміністрації Олександр Сушко та очільниця районної філії обласного центру зайнятості Антоніна Сулімовська провели зустріч з приватними підприємцями та найманими працівниками сфери торгівлі. Під час спілкування надали інформаційно-консультативні послуги щодо забезпечення дотримання норм законодавства та виплати мінімальної заробітної плати, а також законодавчих норм оформлення і отримання грошової допомоги по частковому безробіттю.
Серйозною була розмова стосовно офіційного оформлення працівників. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну заробітну плату. Трапляється, що заробітна плата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. У таких випадках офіційно неоформлений працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та їх перерахунків. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат.


Наступним кроком була перевірка виконання відповідних законів. Робоча група з питань легалізації найманої праці та заробітної плати на чолі з головою групи Олександром Сушком та за участю головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю Головного управління Держпраці у Херсонській області Валентини Корнієнко, провели ряд інформаційно-консультаційних рейдів до підприємців – фізичних осіб та їх працівників, що працюють на території Горностаївки. Зокрема, цього тижня, у вівторок, робоча група здійснила рейди на території селищного ринку, де сконцентрована значна кількість торгових точок.

На жаль, знову були встановлені порушення щодо трудових відносин. За результатами зустрічей, з-поміж більш як тридцяти перевірених об’єктів торгівлі та послуг – вісім не змогли надати підтверджуючі документи на найманих працівників, два працювали без відповідного оформлення, про що складені довідки. На цей час 4 чоловік уже оформлено офіційно на роботу, з іншими підприємцями ведеться роз’яснювальна робота. Робоча група ставить до відома, що такі рейди-зустрічі будуть проводитись і надалі, тому закликають усіх відповідально ставитися до своїх обов’язків, аби не допустити в подальшому накладення фінансових санкцій.


Водночас, представники робочої групи надавали інформаційно-консультативні послуги щодо забезпечення дотримання норм законодавства з офіційного працевлаштування працівників, прав і обов’язків як підприємців стосовно найманих працівників, так і підлеглих відносно своїх обов’язків, дотримання виплати мінімальної заробітної плати, оформлення трудових відносин, ризиків та відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці та інші питання трудового законодавства.
Тож, шановні роботодавці! Своєчасно оформляйте найманих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т. ч. шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне суттєві збитки через сплату колосальних штрафів.
А ви, шановні громадяни, не позбавляйте себе соціальних благ, не сприяйте порушенням трудового законодавства.


Любов РУДЯ, за інформацією робочої групи

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

На черговій сесії селищної ради депутати ухвалили необхідні для розвитку громади рішення

Того тижня відбулася ІХ сесія селищної ради ІХ скликання під головуванням голови Горностаївської територіальної громади …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *