You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / КЕРІВНИК ГОРНОСТАЇВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВІДПОВІДАЄ МЕШКАНЦЯМ “БУДИНКУ НА ВІДШИБІ…”

КЕРІВНИК ГОРНОСТАЇВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВІДПОВІДАЄ МЕШКАНЦЯМ “БУДИНКУ НА ВІДШИБІ…”

На сайті Горностаївка.info та в газеті було опубліковано матеріал «Будинок на відшибі Горностаївки: чим пишаються і на що нарікають його мешканці». Щодо порушених мешканцями багатоквартирного будинку проблем редакція газети отримала відповідь-коментар Горностаївського селищного голови Дмитра ЛЯХНА – він сам особисто відгукнувся на публікацію.

Слід зазначити, що очільник громади пильно стежить за зверненнями та запитами громадян як у газеті, так і в соцмережі, дає роз’яснення та відповіді на озвучені питання.

«Прочитавши статтю про «будинок на відшибі», хотілося б надати певні роз’яснення для більш правильного усвідомлення відповідальності різних гілок влади за якість життя громадян. Але, насамперед, ще раз хочу подякувати як депутатам Сергію Безнісу та Євгену Коренку, так й іншим активним мешканцям багатоповерхівки за благоустрій навколо свого спільного житла.
ПІД’ЇЗНА ДОРОГА. Розпочну почергово з проблем, які висвітлили в публікації. Так, справді, жовтощебеневу під’їзну дорогу до п’ятиповерхівки селищна рада зробила багато років тому, і ця дорога є комунальною власністю селищної ради. Тому, владнання асфальтованого покриття – це наші прямі повноваження. Тож, як я й говорив, у планах ця дорога є, будемо виконувати бюджет – обов’язково заасфальтуємо.
ЗУПИНКОВИЙ ПАВІЛЬЙОН. Стосовно зупинкового павільйону біля автомобільної дороги Горностаївка – Каїри, то власник цієї дороги з 2018 року – обласна державна адміністрація, а до цього Служба автомобільних доріг у Херсонській області. До чого веду: відповідно до галузевих будівельних норм України, власник дороги повинен забезпечити проектування і будівництво, у разі потреби, зупинкових павільйонів. Потребу в листах до області ми визначали, і в планах на ремонт цієї дороги, де має бути і зупинковий павільйон передбачено 5 мільйонів гривень. Будемо сподіватися, що кошти на ремонт виділять і відповідно зроблять зупинку.
ВОДА. Щодо якості води – то яка вже є. Усі розуміють, що будувати станцію доочистки за місцеві кошти нереально. А в частині інформування мешканців стосовно відсутності води справді є збій, будемо виправлятися. Раніше висвітленням займався директор комунального підприємства особисто – наразі маємо вакансію директора.
ПРИБУДИНКОВА ТЕРИТОРІЯ. Тепер стосовно допомоги обробки прибудинкової території хочу нагадати, що це ділянка біля будинку, але багатоквартирного. Тому, як кожен власник присадибної ділянки повинен її впорядковувати, так і мешканці багатоповерхівок, відповідно до закону, повинні її утримувати в належному стані. Хоча загальна територія щонайменше 1,5 гектара на всі 60 квартир. Обнак, є й плюс: так, якщо це присадибна ділянка, то власник за 10 соток сплачує 140 гривень, а за 1,5 гектара це має бути близько 2 тисяч гривень. Утім, мешканцям багатоповерхівок плату не нараховуємо, оскільки не визначено чітко межі ділянок та не створені юридично ОСББ. Це хоч і невеликий, але хоча б якийсь компенсатор, при цьому не лише в згаданій багатоповерхівці, у багатьох є й господарські будівлі, гаражі, підвали тощо.
Для приведення прибудинкових територій багатоквартирних будинків до кращого стану на днях оголосимо конкурс на найкращу впорядковану територію. А переможцям, я думаю, придбаємо тренажери або майданчики. Впевнений, що лише спільними зусиллями ми зможемо нашу громаду зробити гарнішою.
З великою повагою селищний голова Дмитро ЛЯХНО”

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Бюджет Горностаївської громади поповнився майже на 20 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2021 року місцевий бюджет Горностаївської об’єднаної територіальної громади отримав 19,5 млн гривень податків …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *