You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЗА І ПРОТИ: ПРИСТРАСТІ НАВКОЛО ДОШКІЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ ГОРНОСТАЇВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ – ДИТСАДКА «ВЕСЕЛКА»:

ЗА І ПРОТИ: ПРИСТРАСТІ НАВКОЛО ДОШКІЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ ГОРНОСТАЇВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ – ДИТСАДКА «ВЕСЕЛКА»:

Звістка про те, що в одному з Горностаївських закладів освіти не буде дошкільної групи, яка функціонувала на його базі, викликала неоднозначну реакцію деяких батьків й спричинила конфліктну ситуацію. Вони всіляко відстоюють свою позицію проти призупинення роботи дитсадка «Веселка» – а це одна різновікова група

Чому виник конфлікт?

Через недостатню  кількість дітей виникла необхідність призупинити функціонування різновікової дошкільної групи Горностаївського закладу освіти. Зрозуміло, у деяких батьків це викликало обурення. Навіть у соцмережі “Фейсбук” вони виклали свою точку зору щодо цього:

 «У нас гарні вихователі готують дітей до школи, до речі, більшість вихованців потім ідуть до Горностаївського закладу освіти. Заняття відбуваються в ігровій формі, з дітками займається вчитель англійської мови, логопед та психолог. Наші вихователі навчають дітей танцювати, співати, тому жодне свято не проходить без нових виступів. Але настали важкі часи, або змінився вектор розвитку нашої держави. Раніше було все для дітей, бо держава, яка не дбає про людей похилого віку та дітей – не має майбутнього…Ми проти того щоб закривали дошкільну групу при закладі освіти


Прокоментував це звернення – крик душі батьків вихованців – директор Горностаївського закладу дошкільної, повної загальної середньої освіти Олег Яворський:

 «Група ДНЗ різновікова, і, незважаючи на всі старання вихователів, фізично не може дати якісні послуги, тому що діти різного віку мають різні інтереси, розвиток, потреби і навички. З ними працюють за різними методиками. А в змішаній групі, де помічник вихователя молодших дітей тримає за руку, коли одні грають іграшками та в рухливі ігри, то із старшими якісно провести заняття неможливо.

…За 2019-2020 навчальний рік якість дітовідвідувань з вересня по березень становить 43-68 %, тож ЦЕ Є ГОЛОВНОЮ ПРИЧИНОЮ ПРИЗУПИНЕННЯ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ.

У Горностаївці є ще 2 дошкільні заклади, і часи, коли вільних місць у дитячих садках не було минули. Горностаївська громада робить усе можливе аби діти отримували якісні освітні послуги у дошкільних групах, початкових школах, загальноосвітніх закладах, на що виділяються значні кошти. Адже для нас головне – це всебічний і гармонійний розвиток кожної дитини.»

Пошук компромісу

 Щоб спільно знайти правильний та обопільно корисний вихід із ситуації, керівники Горностаївської ОТГ та галузі  освіти зустрілися з батьками. Зважаючи на неоднозначну реакцію батьків і обставини, що призвели до вимушеного призупинення роботи дошкільної групи при Горностаївському закладі освіти, посадовці організували зустріч, так би мовити, за круглим столом. Мета – з’ясувати всі непорозуміння. Під час зустрічі вкотре пояснили причину ухвалення болючого рішення: вимушені призупинити, бо недостатня наповнюваність групи та низька відвідуваність вихованців “Веселки”.

Довідково: дошкільна ланка Горностаївського закладу дошкільної, повної загальної середньої освіти – це одна різновікова група, у якій з вересня 2019–2020 навчального року нараховувалося 17 дітей (попередніми роками – 22). Це лише за заявами, хоча реально ходило в дитсадок менше малюків. Узимку навіть у групі бувало  лише по п’ять дітей (це підтверджує табель відвідуваності). А якщо врахувати, що група різновікова, то виходить потрібно для 1–2 дітей проводити заняття!? Та й обслуговуючого персоналу тоді більше, ніж дошкільнят.

Тому селищна рада та дирекція школи бачать один вихід – призупинити роботу дошкільної групи до покращення демографічної ситуації. Тим паче, що малюки не залишаться без дошкільної освіти: у Горностаївці функціонує ще два дитсадки, які залюбки приймуть у свою родину малюків із південної околиці селища.

 Складно організувати всебічний розвиток малюків у відповідності до їхніх вікових потреб, коли в одній групі вихованці від трьох до шести років. Та й демографічна ситуація призвела до різкого зменшення кількості дітей як у нашому дошкільному підрозділі, так і в дитсадках селища – «Квіточці» та «Малятку», – зазначив директор закладу освіти Олександр Яворський, виступаючи перед батьками. – До того ж черги дітей до дошкільного закладу, навпаки – велика кількість вільних місць. Ці два дитсадки  типові, з повним штатом працівників з відповідною освітою. Тож є можливість дітям із «Веселки» перебувати в комфортних умовах в одному з цих дитсадків.

Це підтвердив і селищний голова Дмитро Ляхно, запевнивши батьків, що всіх дітей дошкільної групи буде зараховано до відповідних вікових груп «Квіточки» чи «Малятка» – навіть, за бажанням батьків, можна обрати й вихователя.
До того ж, при призупиненні роботи дошкільного підрозділу, його приміщення буде переплановано в актову залу та спортивну кімнату для учнів 1–4 класів із роздягалкою та санвузлом. А все обладнання та меблі перенесуть у спеціальну кімнату для зберігання, аби за потреби знову повернути – якщо збільшиться кількість охочих відвідувати цей дошкільний заклад.

Заклади дошкільного виховання у населених пунктах нашої громади  утримують за рахунок селищного бюджету, – зазначив селищний голова Дмитро Ляхно. – Але призупиненням роботи різновікової дошкільної групи  Горностаївського ЗО («Веселки») селищна рада не має на меті економію: загалом затратна частина по ОТГ на дошкільні заклади на рік майже 10 мільйонів гривень. І, повірте, 100 тисяч не врятують бюджет. Призупинення зумовлене тим, що мала кількість дітей відвідує садочок. Якщо говорити про норми, на яких ви, батьки вихованців, наголошуєте, то лише ясла-садок № 2 «Квіточка» відповідає усім санітарним вимогам. А «Веселку» обладнали у пристосованому приміщенні. Коли я прийшов на посаду селищного голови, діти тут перебували лише три з половиною години. Однак моя мрія була відновити повноцінну роботу, і 2016–2017 роками це стало можливим. Я завжди гворю: шановні батьки, водіть дітей до дошкільних закладів, і тоді дитсадки функціонуватимуть.

Батьки ж наводили свої аргументи

на користь подальшої роботи «Веселки».

Як би там не було, діти в садочку є, і якщо вони не хочуть іти в інший дошкільний заклад – їх що силою тягнути? – запитувала бабуся двох вихованців. – Щодо того, що у нас діти різного віку, то батьки – задоволені: менші підтягуються за старшими.  Ми хочемо ходити у цей садочок!

Ми згодні перевести сина до «Квіточки», – висловив свою думку ще один з батьків. – Однак мене турбує, щоб призупинення роботи дитсадка не спричинило у майбутньому і закриття школи.

Дискусія тривала понад півтори години. На завершення зустрічі, здається, компроміс було знайдено: більшість батьків погодилися з пропозицією перевести дітей до інших дитсадків.

Післяслово: 12 червня  відбулась тридцять перша сесія Горностаївської селищної  ради сьомого скликання, на якій депутати селищної ради ухвалили рішення про призупинення діяльності дошкільного підрозділу Горностаївського закладу освіти.

 Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Бюджет Горностаївської громади поповнився майже на 20 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2021 року місцевий бюджет Горностаївської об’єднаної територіальної громади отримав 19,5 млн гривень податків …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *