You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ЗАКЛАД ОСВІТИ ОНОВЛЮЄТЬСЯ

ЗАКЛАД ОСВІТИ ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Горностаївський ліцей № 1 дбає, щоб дітям було не лише цікаво, а й комфортно навчатися. Йдуть в ногу з часом і щодо енергозберігальних технологій, щоб в осінньо-зимовий період забезпечити ліцеїстам відповідний тепловий режим. Оскільки будівля освітнього закладу має не одну сотню вікон і дверей та й розмір їх чималий, «одним махом» замінити всі нереально – надто великі кошти необхідні. А замінювати потрібно – збудували ж заклад освіти майже пів століття тому!

Процес термомодернізації відбувається поступово. Попередніми роками тут уже замінили більшу частину старих вікон та дверей на металопластикові. Першочергово встановили нові вікна там, де була найбільша потреба – у класах, їдальні, актовій залі, туалетах… Цьогоріч також триває робота з утеплення приміщення. Так, під час осінніх канікул завезли металопластикові конструкції й розпочали їх встановлення. Наразі, за рахунок зекономлених коштів освітньої субвенції, буде замінено 24 вікна та 9 дверей на 199 тисяч гривень. Двері у ліцеї подвійні, їх оновлять у спортзалі, бібліотеці, на аварійних виходах, у підвалі. Щодо вікон – загалом у закладі освіти стане 213 енергозберігальних металопластикових вікон, залишиться ще замінити 74 (у коридорах, які виходять на вулицю Покровську).
– Ці заходи сприятимуть зменшенню витрат на теплопостачання та витрат на оплату електроенергії (оскільки в ліцеї встановлені котли електроопалення), мінімізують тепловитрати, дадуть змогу збільшити температурний режим у ліцеї на 2–3 градуси, – сказала директорка ліцею Надія Кочмарук. – Гадаю є різниця, 15 чи 18 градусів із позначкою плюс узимку буде в класі. У нас є чітко окреслені пріоритетні напрямки розвитку ліцею та підвищення якості освіти, над якими ми невпинно працюємо: обладнали сучасний клас математики, з-поміж інновацій якого документ-камера – єдина в районі; тривають роботи з під’єднання закладу до швидкісного Інтернету: за усіма вимогами облаштовуємо кімнату для інклюзивного навчання (наприклад меблі потрібно нестандартного розміру – тож виготовляємо їх на замовлення) тощо. Завдячуємо й селищній раді, і особисто голові громади Дмитру Ляхну за допомогу та підтримку освітніх закладів.
– Нині утеплюємо ліцей за рахунок зекономлених коштів освітньої субвенції. Також виготовили проектну документацію та подали на участь у конкурсі до Державного фонду регіонального розвитку два проекти щодо термомодернізації закладів освіти – Горностаївського ліцею № 1 та Ольгинського ЗО, – доповнює селищний голова Д. Ляхно. – Проекти поки що пройшли обласний відбір. Ці проекти широкого спектру робіт, тобто не обмежують використання коштів, скажімо лише на заміну вікон, а передбачають повний комплекс із термомодернізації приміщень. Зокрема, Горностаївський ліцей № 1 потребує повної заміни вікон на металопластикові, утеплення теплоізоляційними матеріалами фасаду будівлі та даху тощо. А для Ольгинського освітнього закладу нагальною є заміна системи опалення та будівництво модульної котельні (за новими вимогами не можна, щоб котельня була у будівлі школи).


Та й діти висловлюють бажання навчатися в добре облаштованих сучасних кабінетах, за зручними партами та щоб ліцей мав гарний вигляд. І, як зазначила директорка ліцею, учні цінують старання учителів та батьків зробити школу затишнішою, більш відповідальні, бережно ставляться до меблів, не пишуть на стінах. А ще мають свою думку та мрії, що виклали на папері під час загальноліцейного опитування якою хочуть бачити свою школу, громаду.

Ось деякі їхні побажання: створити театр для маленьких дітей; облаштувати притулок для бродячих собак та котів; не викидати сміття в недозволених місцях; не вирубувати дерева в посадках; безкоштовно харчуватися в шкільній їдальні; замість звичайних книг – електронні; безкоштовний Wi-Fi у кожному класі, басейн у школі, більшу зарплату вчителям; уроки щоб розпочиналися о 9.00 («бо не висипаємося»); «також хочу бачити, щоб в наше селище додали краси: квітники, фонтани, парки відпочинку»…
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

На черговій сесії селищної ради депутати ухвалили необхідні для розвитку громади рішення

Того тижня відбулася ІХ сесія селищної ради ІХ скликання під головуванням голови Горностаївської територіальної громади …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *