You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / 30-річний ювілей – нагода для підсумків роботи служби зайнятості на Горностаївщині

30-річний ювілей – нагода для підсумків роботи служби зайнятості на Горностаївщині

21 грудня служба зайнятості святкуватиме ювілей – 30 років від дня її створення. Це були не просто роки, а непростий, насичений подіями шлях становлення та розвитку. Сьогодні служба зайнятості допомагає регулювати ринок праці та соціальний захист тимчасово незайнятих громадян. З нагоди ювілею ми зустрілися з директором філії Антоніною Сулімовською.

– Антоніно Михайлівно, Ви вже 20 років очолюєте Горностаївський центр зайнятості. І позаяк наша розмова з нагоди 30-річного ювілею служби, давайте почнемо з історії створення служби зай-нятості у Горностаївці. Як і хто починав цю справу?
– Не можу не звернутись до історії державної служби зайнятості, яка створена в грудні 1990 року на підставі постанови Кабінету Міністрів Української РСР шляхом перебудови діючої на той час служби працевлаштування на спеціалізовану службу. Херсонська обласна державна служба зайнятості була створена 1991 року за Постановою Ради Міністрів України.
Горностаївський районний центр зайнятості – це частина історії Херсонської обласної служби. Першим директором центру зайнятості був Микола Павлович Філіпський, який очолював Горностаївський районний центр зайнятості з 1991 року по 2001 рік. Він мав беззаперечний авторитет на той час у районі, був дуже вимогливим та принциповим. І вимагав від підлеглих працівників професійного ставлення до своїх обов’язків.


За 30 років через нашу районну службу пройшло чимало працівників, і всі вони причетні до написання сторінок історії цієї служби. Хочу згадати всіх, хто працював з нами: А. Волкова, Н. Савицька, В. Гей, Л. Сумак, В. Жупина, В. Перетятько, Н. Циганок, С. Кулик, Л. Авраменко, О. Онишко, І. Колотющенко, Т. Довгань, З. Ведмедьова, О. Корж, М. Савосюк, О. Богдашкіна, С. Гаєвський, О. Попович, Ю. Панкратов, В. Сагайдак, Т. Пушкіна, Л. Ступак, Н. Олійник, В. Євдокімова, О. Гладушко, І. Чистиков, Т. Посмітна, О. Полагенько, О. Брит, О. Коренко, О. Литвиненко, В. Кудас, О. Руснак, С. Безлуцький, А. Шум, В. Шарко, Н. Діброва. Усім, хто працював разом з нами, я дуже вдячна за позитив, ініціативність, креативність, за те, що віддавались всією душею та серцем роботі, були частиною нашого дружного колективу.


– Чи є сьогодні люди, які працюють з перших днів створення районного центру зайнятості?
– З 1996 року працює в колективі Наталія Таран, а з 1998 – Віталій Олійник та Валентина Крамар. Це фахівці високого класу, професійні, як бачимо, мають значний стаж роботи, але, незважаючи на це – гарні, молоді душею та серцем люди. І взагалі, вважаю, що колектив районного центру зайнятості – це найкращий колектив, який я дуже люблю та поважаю. Це однодумці, які завжди професійно справляються з викликами, вміють креативно мислити та знаходити нестандартні рішення, відповідально працюють і вміють гарно відпочити. Завжди готові до викликів та професійних змін. Підтвердження цього – визнання колективу Горностаївського районного центру «Найкращим колективом року» 2006 та 2016 роками.
– Ті, хто оцінює роботу служби зайнятості лишень як сторонній спостерігач, а ніколи не зазирав у середину, бачить тільки одну грань: у центрі зайнятості можна стати на облік й отримати грошові виплати. Але насправді у державній установі тільки цією послугою не обмежуються. Які зміни відбулися в наданні послуг останніми роками?
– На цей час державна служба зайнятості залишається активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також здійснює виплату матеріального забезпечення безробітним громадянам у зв’язку з тимчасовою втратою роботи.
Клієнти можуть звернутися за отриманням усіх передбачених законодавством соціальних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням. У нашій службі створена уніфікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах району чи області, а й держави в цілому. Впроваджено нові практики, як приміром, сприяння громадянам у підборі підходящої роботи та надання роботодавцям послуг з добору працівників з елементами Рекрутингу – тобто з використанням різних підходів та джерел інформації. Адже на сьогодні немає універсального ресурсу з пошуку роботи. Кандидатів знаходимо через різні соціальні мережі, через існуючу базу даних служби зайнятості та інших джерел.
Про проведення проф-орієнтаційної роботи зі здобувачами освіти та їхніми батьками також можна розмовляти довго та розповідати про ті заходи, що ми проводили.
Останніми роками пріоритетними визначено запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових та збереження існуючих робочих місць за рахунок компенсації Єдиного соціального внеску та виплати допомоги з часткового безробіття, в тому числі на період карантину. Тому дуже сумніваюсь, що за стільки років існування служби, є такі люди, які не звертались до нас з різними питаннями, або ми не спілкувались з ними.
– Основні клієнти, на яких орієнтується служба зайнятості в своїй діяльності, – роботодавці та шукачі. Що дала співпраця з цією категорією у 2020-му?


– 2020 рік – не простий рік для системи, яка працювала стабільно всі роки та завжди надавала руку допомоги. Умови роботи в карантині не повинні були позначитись на наданні послуг клієнтам районної служби, тому що законодавчо передбачені послуги повинні бути надані обов’язково – і це не обговорюється. За кожною цифрою та показником стоїть щоденна праця фахівців, системи, та людські історії. Я вважаю, що ми непогано спрацювали цього року: нам вдалось забезпечувати індивідуальний підхід до шукачів роботи в період карантинних обмежень, максимально допомогти роботодавцям та приватному бізнесу з виплатами допомоги з часткового безробіття для збереження їх працівників та робочих місць, максимально залучити кошти фонду для оплати праці за проведення громадських робіт безробітними. І цим ми фінансово підтримали наші територіальні громади. Своєчасно інформуємо громадян про зміни в законодавстві, анонсуємо різноманітні онлайн-заходи через засоби масового інформування та соціальні мережі.
– Сьогодні ринок праці потребує робітничих кадрів. Як спрацювали у цьому напрямку?
– Як завжди, я зазначаю, що ринок праці – як лакмусовий папірець: відображає реальний стан розвитку району, добробуту мешканців, стабільність в економіці та інші, не менш важливі, чинники нашого з вами життя. Коли ефективно працюють підприємства, установи, розвиваючись та розширяючи свої потужності, їм, відповідно, потрібні працівники, які бажають і можуть працювати. І всі задоволені та щасливі – тоді послуги служби зайнятості майже не помітні.
Ми працюємо з тими, хто потребує нашої допомоги, бо опинився в скрутному становищі, і потрібно тимчасово підтримати безробітного. Звичайно, є такі категорії людей, які самостійно вирішують питання власної, інколи не офіційної, роботи – це також реалії нашого життя. За останні роки змінились підходи в громадян до пошуку роботи і відповідно до самого життя. Це сучасна правда сьогодення, і вона вражаюча.
Ми бачимо, як змінився професійний склад безробітних, що залишаються в районі – адже справжні висококласні спеціалісти та фахівці залишають район у пошуках кращого життя. Тож з кожним роком все важче, а інколи неможливо, забезпечити відповідним фахівцем роботодавця. На жаль, це стосується не лише пошуку висококласних фахівців, а й простих робітників відповідної кваліфікації. Тому використовуємо всі наявні інструменти та можливості, якими володіємо, – маємо для того і знання, й інформацію, і пропозиції з вирішення завдань.
– Скажіть, чим із реалізованого пишаєтеся найбільше, та як оцінюєте роботу своїх колег?


– Вважаю, що загалом ми справились з викликами та поставленими завданнями, але через реорганізацію знову втрачаємо фахівця, що досить болісно відображається на роботі, настроях колективу, повсякденній діяльності. Незважаючи на те, що я керівник – поняття “оптимізація за рахунок реорганізації та скорочення працівників” ніколи в мене захвату не викликало, лише нерозуміння та супротив. Наразі в службі зайнятості чергова реорганізація, тому хочеться сподіватися, що вона остання, і не буде більше скорочень. Тому найбільше я пишаюсь тим, що працюю в чудовому колективі з такими гарними та щирими людьми.
– Територіальна реформа, очевидно, змінить і роботу філіалів служби зайнятості у реформованих районах. Чого очікувати роботодавцям та шукачам роботи?
– Не хочу та не можу загадувати наперед. Є чітко прописані законодавчі норми надання послуг громадянам у пошуках роботи та роботодавцям в пошуках працівників. Тому разом з вами будемо чекати наступних нормативних та організаційних змін. Дуже хочу вірити, що в результаті територіальної реформи законовладці не забудуть: люди живуть не лише в містах, а й у маленьких селах, і не лише живуть, а й працюють, виховують дітей та хочуть в поважному віці гарного заслуженого відпочинку.
І наостанок, як завжди, «Робота існує для тих, хто її шукає» – це гасло актуальне і сьогодні. Тому я хочу привітати всіх своїх колег з тридцятиріччям створення служби зайнятості, подякувати всім, хто працював з нами пліч-о-пліч ці роки, побажати всім мати міцне здоров’я, бажання та можливість бути потрібними нашому рідному краю, мати впевненість у завтрашньому дні і вірити в краще майбутнє.


Спілкувалася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Минулорічні горностаївські нелегали стають бізнесменами

Напередодні Нового року начальник Горностаївської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *