You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Як залучити потенціал молоді для розвитку громади – радилися молодіжні лідери Горностаївської громади

Як залучити потенціал молоді для розвитку громади – радилися молодіжні лідери Горностаївської громади

Минулого тижня у Горностаївській селищній раді очільник територіальної громади Дмитро Ляхно зустрівся з молодіжними лідерами. Учасники зустрічі радилися, як спрямувати роботу молодіжної ради, що діє вже 2 роки, аби вона стала організатором молоді в старостинських округах та генератором ідей для реалізації молодіжних проєктів.

Керівник молодіжної ради Максим Багжанов, аналізуючи зроблене, зізнався, що були охоплені лише два напрямки – спортивний та культмасовий. До того ж, як зазначив, не всі члени ради були активними.
Під час обговорення звернули увагу на необхідність внесення змін до Положення про молодіжну раду. Зокрема вирішили зняти обмеження кількісного складу молодіжної ради (було 15 членів). Адже громада розширилася – додалося село Каїри, та й є потреба охопити більше сфер діяльності для мотивації молоді. Чимало слушних пропозицій щодо змін запропонував Віктор Чкан, зокрема і стосовно залучення молоді різних професій, а не лише вчителів.
Денис Скрипець запропонував провести соціологічне дослідження та написати стратегію діяльності молодіжної ради на 2 роки, окреслити конкретні заходи, внести їх до плану роботи та визначити витрати. Євген Мазур порадив більше робити конкретних корисних справ, розширивши напрямки діяльності.
– Нам би хотілося, аби члени молодіжної ради були активними, тісно співпрацювали з депутатами, виконкомом та впливали на розвиток територій своїх старостинських округів, – зазначив Дмитро Ляхно. – Ми чекаємо від вас корисних пропозицій та ініціатив. Стосовно фінансування, то великі кошти з бюджету обіцяти не можемо, але у вас є можливість залучати грантові та благодійні кошти – у цьому селищна рада допомагатиме, виділяючи співфінансування на залучені проєкти. Нині пропонуємо долучитися до конкурсу проєктів «Створення молодіжного простору».
Селищний голова запевнив, що двері для ініціативної молоді в селищній раді постійно відкриті, а посадовці до діалогу та підтримки ідей готові завжди.


Яку користь можна отримати від згаданого проєкту, розповіла начальник відділу селищної ради Оксана Малих: розширити вільний молодіжний простір, на базі якого молодь зможе реалізувати себе, цікаво та корисно проводити час, розробляти спільні проєкти, обговорювати актуальні теми, долучитися до розв’язання місцевих проблем.
У Горностаївській громаді практично в кожному селі є заклади культури: клуби, бібліотеки, будинки культури. І саме вони можуть стати майданчиком для молоді – їх лише потрібно наповнити змістом. А ініціатива має йти знизу.
За результатами спілкування вирішили взяти участь у конкурсі зі створення молодіжного простору. А також домовилися в молодіжній раді створити сектори: благоустрою та екології; написання та реалізації проєктів; волонтерської роботи; культмасової та освітньої діяльності; спортивної роботи; інформаційного забезпечення.
Молодіжна рада поповнилася активістами – новими членами ради стали Катерина Мазур, Євген Мазур, Денис Скрипець, Віктор Чкан, Ірина Бадер та Денис Бадер.


Слід додати, що наступного дня вже було помітно пожвавлення роботи молодіжної ради: у мережі Фейсбук за ініціативи Катерини Мазур створена спеціальна сторінка групи. Для написання проєкту почали збирати ідеї – оголошено опитування молоді для вивчення їхньої думки. Зокрема в анкеті просять молодь висловити своє бачення їхнього майбутнього в громаді та що для цього потрібно зробити, а також, які справи та заходи хотіли б організувати у своєму селі.
Крім того, Молодіжна рада підтримала ідею селищного Будинку дитячої творчості з виготовлення годівничок для птахів – оголосили фотоконкурс на «Найкращу власноруч створену годівничку».
Як бачимо, одним із завдань Молодіжної ради стане пошук, розвиток та організація роботи простору, де молодь могла б збиратись, проводити заходи, відпочивати. На думку представників ради, це дасть поштовх для активної роботи молоді та залучення її потенціалу для розвитку громади.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *