You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ЯК ГОЛОСУВАТИ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ, ЩОБИ НЕ ЗІПСУВАТИ БЮЛЕТЕНЬ

ЯК ГОЛОСУВАТИ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ, ЩОБИ НЕ ЗІПСУВАТИ БЮЛЕТЕНЬ

25 жовтня українці вибиратимуть депутатів місцевих рад – сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах (де вони є), а також голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.

УВАГА!!! ЦВК роз’яснила, як правильно заповнювати виборчий бюлетень на місцевих виборах 2020. 10 жовтня 2020 року, за два тижні до виборів, ЦВК врешті видала Постанову № 366, якою роз’яснила порядок заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної, районних рад, а також міської, сільської, селищної ради територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше. Постанова довга, але її суть можна зрозуміти дуже легко.
Виборець обов’язково має віддати голос за партію (бо якщо не буде голосу за партію, бюлетень визнають недійсним) і далі, за бажанням, може ще вказати поряд цифру – порядковий номер кандидата в цій партії.
Отже, виборці обиратимуть не лише партію, а й представників від неї. Відтак, у бюлетенях буде два поля для відмітки. У першому квадраті треба буде ставити відмітку за партію – це може бути «+», «V» чи інші позначки. Після цього необхідно обрати кандидата в депутати від цієї партії та вписати його порядковий номер у другому квадраті з трафаретом.
ЦВК нагадує, що кожен виборець має право голосувати лише за одну партію та одного кандидата в депутати з цієї самої партії.
Виборець може і не голосувати за конкретного кандидата. Якщо він не голосує, тоді голос просто йде за партію. А якщо він голосує ще й за кандидата від цієї партії, то цей голос йде ще й цьому конкретному кандидатові.
Отже підсумуємо – бюлетень вважається НЕДІЙСНИМ лише в двох випадках:
* відсутня позначка за будь-яку партію;
* є дві і більше позначки за різні партії.
Щоб бюлетень був визнаний ДІЙСНИМ, виборець обов’язково повинен проголосувати за партію – і лише за одну.
Тобто, якщо партія буде вибрана лише одна – як би далі бюлетень не заповняли (чи навіть на цьому завершили), він буде визнаний ДІЙСНИМ. Причому позначка за партію може бути використана будь-яка: “+”, “V”, “Х”.
Крім того, номер у трафареті може виглядати будь-як. Якщо кандидат йде під номером 9, то написано може бути і “09”, і “9”. Причому 9 може бути написано як по трафаретних лініях, так і просто 9. Головне, щоб можна було зрозуміти, що написано саме 9.
У решті випадків, при дійсності бюлетеня, голос піде списку партії без підтримки кандидата. Приміром, ви обрали партію, а депутата від іншої партії – такий бюлетень буде дійсний, але голос зарахується тільки партії.
Це не є добре (бо відкриті списки задумувались саме для надання можливості підтримки конкретного кандидата), але голос для партії не пропаде.
Підготувала Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *