You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Юрій КОНОНЕНКО: «На Херсонщині до інтернету немає доступу лише одна школа»

Юрій КОНОНЕНКО: «На Херсонщині до інтернету немає доступу лише одна школа»

Про інтернет, автобуси та реформу освіти ми, журналісти, говорили з Юрієм Кононенком – начальником головного управління шкільної освіти Міністерства освіти та науки під час зустрічі в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ).

Реформа нової української школи триває

Юрій Кононенко розпочав розмову з реформи освіти. За новим стандартом буде початкова освіта, базова та професійна. Вже підготовлено Державний стандарт базової середньої освіти. Документ створює умови для продов-ження реформи «Нова українська школа» у 5–9 класах з 2022 року.
Він визначає структуру та зміст базової середньої освіти і передбачає запровадження низки інноваційних підходів, зокрема – під час оцінювання результатів та організації освітнього процесу. Стандарт базової освіти тісно пов’язаний зі Стандартом початкової освіти, оскільки продовжує ідею компетентнісного підходу та інших реформаторських засад.
Юрій Кононенко зазначив, що нововведення Закону «Про освіту», пов’язані з 12-річною профільною школою, неможливо буде реалізувати без реформування системи професійної освіти. Тому необхідно створити багатопрофільні заклади нового типу – регіональні центри професійної освіти.

Лише в одній школі Херсонщини немає доступу до інтернету

Про це під час розмови з журналістами заявив Начальник головного управління шкільної освіти МОН.
Усього на Херсонщині 441 загальноосвітня школа, і тільки одна з них, згідно з оперативною інформацією Міністерства, немає доступу до інтернету, – заявив Кононенко.
Проте журналісти, які представляли сільські районні видання Херсонщини, заперечили. Адже кому, як не їм, відомо, що таких закладів освіти без інтернету набагато більше. Юрій Кононенко погодився, що насправді «оперативні дані Міністерства можуть мати дещо декларативний характер».

Сфера освіти дуже консервативна. Справді, іноді бюрократичні моменти дещо спотворюють реальну картину. Розумієте, як виникають такі цифри? Якщо у них там у школі на хвилинку з’явився інтернет, а потім зник на день, то пишуть, що інтернет є. Чимало ще залежить і від конкретних керівників, від адміністрацій шкіл на місцях, – резюмував у відповідь чиновник Міністерства освіти.
За словами Юрія Кононенка, всього в Україні третина шкіл (понад шість тисяч) не мають доступу до швидкісної мережі, 74 українські школи з різних причин взагалі не мають доступу до інтернету. Забезпечення підключення шкіл до швидкісної мережі – завдання держави, оскільки дистанційне навчання в класичному варіанті передбачає наявність техніки з доступом до інтернету і у вчителів, і в учнів. Тому держава на ці потреби виділятиме кошти.

Чи готується перехід на дистанційне навчання

Про це також поцікавилися журналісти, адже в умовах карантину діти навчалися дистанційно і велися розмови про перехід на таку систему навчання.
Школа не може вчитися дистанційно. Це не той шлях, за яким треба йти. Така форма роботи допустима, але як система – ні. Це вимушений крок. Але важливо, що тепер є досвід подолання перешкод, які пов’язані з роботою в умовах адаптивного карантину. І методика дистанційного навчання відпрацьовується. Будемо чекати на поліпшення ситуації з Ковід-19», – сказав Юрій Кононенко.
Він пояснив, що до карантину з 148 00 українських шкіл мали право використовувати елементи дистанційного навчання лише 182 школи.
Стосовно дистанційного нав-чання, як сказав представник Міністерства освіти, то в класичному варіанті це передбачає наявність техніки і в учителів, і в учнів. Але реальність інша – нині процес дистанційного навчання не виглядає ідеально. Надходить більше ста листів на день і від вчителів, і від батьків, що в учнів немає вдома техніки або інтернету. Тому школа не може постійно працювати дистанційно.
Чиновник також пояснив, що учнів, які не мають гаджетів для дистанційного навчання, держава не може забезпечити відповідним технічним обладнанням. Тому наразі є тільки одне рішення – щоб вчителі більше займалися з такими дітьми без застосування гаджетів.
Водночас для покращення ефективності дистанційного навчання, співробітники регіональних інститутів післядипломної педагогічної освіти навесні та влітку 2020 року проводили навчальні курси й надавали методичні рекомендації освітянам.
Кононенко наголосив на тому, що досвід дистанційного навчання знадобиться для України в майбутньому, проте держава не підтримує таку форму освіти як основну, коли пандемія коронавірусу завершиться.

Школам Херсонської області не вистачає 14 автобусів

Щоб забезпечити усі українські школи транспортом, потрібно закупити ще 469 автобусів. Зокрема школам Херсонщини не вистачає 14 автобусів. Також є проблема оновлення транспорту, де завершився період їх експлуатації. Про це заявив начальник головного управління шкільної освіти МОН Юрій Кононенко на зустрічі з журналістами.
Він зазначив, що питання організації підвезення дітей до шкіл є важливим пріоритетом для президента, уряду та Міністерства. Кошти на придбання шкільних автобусів держава виділяє. Загалом 2020 року в межах освітньої субвенції на закупівлю шкільних автобусів передбачено 600 мільйонів гривень. Наразі придбано 340 одиниць техніки, з них 27 автобусів, які обладнані місцями для дітей з особливими освітніми потребами. Нові транспортні засоби в першу чергу отримали ті райони та громади, які цього найбільше потребували. Враховувалася й віддаленість населених пунктів, і кількість дітей, яких перевозитимуть.
За словами начальника директорату шкільної освіти, нині відбувається реформа місцевого самоврядування, яка передбачає нові можливості для об’єднаних громад, з-посеред яких і ефективне управління освітніми закладами. Зараз у громад з’явилася можливість виділяти більше коштів на школи та дитячі садочки, робити там ремонти, а також брати участь у різних міжнародних проєктах.

На зустрічі побувала Любов РУДЯ

Зустріч відбулася у рамках проєкту Українського кризового медіа-центру «Сучасні регіональні медіа – запорука якості у медіакомпетентній демократичній Україні», який реалізує Український кризовий медіа-центр за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Норвегії в особі Посольства Королівства Норвегії в Києві.

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *