You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Юрій ВАСИЛЬЄВ: «Ми тут живемо, тож усім треба бути відповідальними за розвиток громади»

Юрій ВАСИЛЬЄВ: «Ми тут живемо, тож усім треба бути відповідальними за розвиток громади»

Думаємо, немає потреби знайомити з директором ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім», досить принциповим депутатом Горностаївської селищної ради, головою депутатської комісії з питань бюджету та економічного розвитку Юрієм ВАСИЛЬЄВИМ – його знають не лише на Горностаївщині. Саме з ним ми поговоримо про його депутатську діяльність, про проблеми громади, а також про майбутні вибори до місцевих рад.

Юрію Михайловичу, Вас обрали депутатом селищної ради, коли було створено Горностаївську ОТГ – у травні 2017 року. Час минув, і ось нові вибори до місцевих рад. Які питання життя селища й територіальної громади Вам видалося відстоювати в раді?
– Хочу зазначити, що створення громади можна порівняти зі створенням сім’ї. Тому і проблеми схожі, починаючи від благоустрою, водозабезпечення, автобусного сполучення, до питань медицини, освіти, культури та забезпечення правопорядку. Звісно, одночасно вирішити усі проблеми громада не може.
Депутати розуміють, що причина більшості нерозв’язаних проблем – це, насамперед, брак коштів, тож як голова бюджетної комісії завжди відстоював позицію раціонального використання бюджетних коштів, і в цьому мав підтримку депутатів. На засіданнях комісії ми прискіпливо розглядаємо фінансові витрати, вносимо пропозиції з коригування бюджету. На першому плані ремонт вуличного покриття, освітлення, існування медичних пунктів тощо.
Не буду перелічувати, що вдалося зробити громаді – це більше прерогатива селищного голови. Лише зазначу, що наше базове підприємство ніколи не було осторонь участі усунення різних проблем, що виникали в населених пунктах громади. Потрібен кран, навантажувач, транспорт – ми не відмовляли, допомагали. Наразі працівники нашого підприємства відновлюють поламане ігрове обладнання дитячого майданчика на стадіоні.
Разом із депутатом райради, директором ПСП «Дружба» Володимиром Луговцем організували обрізання дерев на узбіччі в’їзної дороги до Горностаївки. Так, на прохання селищного голови Дмитра Ляхна ми відновили огорожі по вулиці Українській. Але, на жаль, мешканці будинків не продовжили цю роботу. Вважаю, що треба всім думати про санітарний стан вулиць, будинків, де ми проживаємо, а не стояти осторонь і чекати, що хтось повинен це зробити.


За дорученням народного депутата Ігоря Колихаєва, власними силами ми встановили у центрі селища інсталяцію «Я люблю Горностаївку». Хочеться, аби це відчуття було в наших дітей, і щоб вони не жалкували, що живуть в невеликому селищі.
– Ви людина, яка, без сумніву, знає всі подробиці про кошти громади, бо очолюєте бюджетну комісію. Що Ви вважали позитивним та з чим не погоджувалися при розподілі коштів бюджету селищної ради?
– Перше, на що би звернув увагу – на величину загального бюджету. Здавалося б, понад 120 мільйонів гривень – то велика сума, але коли починаєш глибше вникати, то відразу приходить розуміння, що стоїть за цією сумою. Величина бюджету означає лише велику кількість видатків, різного роду значних і дріб’язкових справ, куди необхідно спрямувати кошти громади. Тому вважаю, що головним є вміння вміло розпорядитися і використати наявні кошти.
Але, якщо не дивитися в майбутнє, то наявні гроші – це просто видатки, та якщо мати відповідну стратегію щодо розвитку міста, різного роду перспектив, тоді ці кошти можуть перетворитися на інвестиції і в майбутньому навіть на капіталовкладення. Тож, на мій погляд, потрібно якнайбільше брати участь у різних конкурсах проєктів, щоб залучити кошти в громаду. На жаль, наша громада поки що цим похвалитися не може – хоча вже і розробили в громаді декілька проєктів, але реалізувати їх поки що не змогли.
Також варто відмітити, що витрати бюджету в розмірі близько 85 % – це витрати на захищені статті, тобто зарплати, комунальні послуги, соцвиплати тощо. Значна сума йде на дофінансування медицини, тож на розвиток громади залишається дуже мало. Витрати великі на утримання апарату селищної ради – тож, на мою думку, доцільно було б переглянути штатний розпис та сумістити деякі посади.
З позитиву вважаю те, що в громаді запроваджено справедливий розподіл коштів між старостинськими округами.
– Чи звертаються до Вас виборці зі своїми проблемами?
– Хочу нагадати, що я ще й помічник народного депутата Ігоря Колихаєва. Тож часто спілкуюся з людьми, багато отримую звернень. Люди звертаються з простими, буває і зі складними проблемами. Можу сказати, що ніхто не вимагає чогось надзвичайного, громадян турбують прості життєві питання, такі як ремонт доріг та водомережі, освітлення вулиць, благоустрій територій. І, виявляється, що найболючіше питання для людей – доступність і якість медичного обслуговування. Зокрема, неможливість дістатися до лікарні через відсутність автобусного сполучення, або дотелефонуватися до сімейного лікаря, коли він у відпустці.
Тож, робота медичних пунктів у селах, сімейних лікарів, швидкої допомоги, медичної лабораторії – це має бути на постійному контролі, незважаючи на посади та дружні стосунки.
Звісно, те, що в компетенції місцевих рад, намагаюся розв’язати на місцевому рівні, по можливості допомогти та долучити благодійників.


– Над чим, на Вашу думку, потрібно попрацювати найбільше?
– Років через 5–10 кожен з нас хотів би побачити Горностаївку та інші населені пункти громади гарними, з розвиненою інфраструктурою та мог-ли б конкурувати з іншими громадами регіону. Тому потрібно працювати над створенням нових робочих місць за рахунок залучення вітчизняного чи іноземного інвестора.
Декілька років поспіль ми чули від районної влади про будівництво сонячної електростанції у селі Велика Благовіщенка, але, на жаль, це лише слова.
Громаді потрібен розвиток, ефективне використання земельних паїв, а не чорна оренда і небажання платити податки. На жаль, керівники старостинських округів не проявляють ініціативи в активізації збору коштів до бюджету. Звісно, все це негативно впливає на розв’язання різних комунальних проблем та соціальних питань. Тож в наведенні порядку зі сплати податків потрібна активна позиція та участь кожного підприємства, фермера, власника паю – лише тоді ми досягнемо результату.
– Юрію Михайловичу, наближаються нові вибори до місцевих рад. Вони будуть дуже складними, адже депутати до обласної, районної рад, до громад обиратимуться від партій. Як на мене – це не раціонально, адже представники деяких громад можуть не отримати своїх представників у радах. Ваша думка – що треба робити, аби до складу представницьких органів потрапило якомога більше ініціативних та дієвих депутатів?
– Як виявилося під час виборчого процесу – дуже складно набрати команду однодумців, перспективних і рішучих на позитивні зміни людей. Дехто відмовився це робити, бо розчарований певними подіями, хтось зневірився або не хоче брати на себе відповідальність. А хтось, можливо, і хотів би, але ми не знаємо про ці бажання…
Тож ми, сповідуючи принцип «Нам тут жити», набираємо професійних компетентних людей, з успішним досвідом, яких знають і шанують у громаді, які готові брати на себе відповідальність і працювати на результат. І вік людини – не основний аргумент, головне компетентність та бажання працювати на громаду. Ми дібрали команду професіоналів, тому за них варто голосувати.
Але принцип виборів такий, що вони можуть не пройти, якщо партія не набере потрібну кількість голосів. Тож, якщо виборець хоче проголосувати за когось із кандидатів у депутати, то треба голосувати і за ту партію, від якої бажаний кандидат йде у депутати.
Важливо й те, що треба добре думати, кого обирати і до районної ради – а це тепер буде Каховська після територіальної реформи – та обласної ради. Вважаю, кожному мешканцю, поки що Горностаївського району, не байдуже, хто відстоюватиме наші інтереси у вищих органах представницької влади.
– Отже, один день виборів визначає п’ять наступних років життя громади. Тому, мабуть, важливо не помилитися?
– Сільські та селищні вибори не передбачають обов’язкової реєстрації програм кандидатів. Я б порадив зосередитися на питанні самостійності визначення підтримки тому чи іншому кандидату. Та, відповідно, партії, яка його висуває. У деяких маленьких селах виборець, зазвичай, приймає рішення орієнтуючись на більшість, на загальну думку, «як всі, так і я». Цього треба уникати.
І ще хочу нагадати, що вибори депутатів у місцевих радах, де кількість виборців складає 10 тисяч і більше, відбуватимуться за системою пропорційного представництва за партійними виборчими списками. Право висування списків кандидатів мають лише політичні партії. Безпартійні кандидати не зможуть балотуватися в порядку самовисування. Депутатські мандати отримають ті партії, які в межах округу подолають 5 % виборчий бар’єр. Тому треба добре думати, кого обирати, бо ми тут живемо, і в майбутньому – НАМ ТУТ ЖИТИ.
Спілкувалася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

В УКРАЇНІ ЗАБОРОНЯТЬ ПРОДАЖ АНТИБІОТИКІВ БЕЗ РЕЦЕПТА

В Україні з 2022 року заборонять продаж антибіотиків без рецепта лікаря. Про це на брифінгу …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *