You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ЧИ ВПЛИНЕ АНОМАЛЬНА ЗИМА НА ПОСІВИ…

ЧИ ВПЛИНЕ АНОМАЛЬНА ЗИМА НА ПОСІВИ…

Озимі вже кілька разів виходили зі стану спокою, а поля – активно заселяють миші. Перспективи аж ніяк не райдужні, адже це може негативно вплинути на розвиток рослин навесні, а в подальшому – і на врожай. Але все минеться, якщо лютий-березень не будуть гіршими, ніж сьогодні, – сподіваються аграрії.

У господарствах Горностаївщини озимі культури перебувають поки що переважно у доброму та задовільному стані. Так відповіли на запитання редакції «Сільських новин» керівники сільгосппідприємств, у яких ми поцікавилися – а що ж там, на полях? Говорять, навіть ріпак поки що не розчаровує – він увійшов у зиму у фазі шести справжніх листків. Хоча восени вже не вистачало вологи і дуже багато культур сіяли в сухий ґрунт.
За словами сільгоспвиробників, загалом ця зима характеризується температурними коливаннями та малою кількістю опадів. Половина зими була м’якою, з невеликими дощами, у лютому температура знизилася, випало небагато снігу, а далі знову прогнозують підвищення та подальше зниження температури.
Звісно, такі температурні коливання не дуже добрі для рослин, але сільгоспвиробники вже таке переживали. І якщо таких температурних гойдалок навесні не буде, то з озиминою все буде добре, – зазначають досвідчені аграрії. Хоча теплі зими стають звичним явищем для України, але повна відсутність снігу упродовж двох місяців – це вже аномалія. І для аграріїв вона нічого доброго не обіцяє, бо рослини недоотримують потрібну їм вологу, яку мало б забезпечити танення снігу.
Яскравий приклад — минула зима. Вона виявилася надто теплою і малосніжною. Це врешті-решт вплинуло не тільки на врожайність озимини, особливо в нашому південному регіоні, а й загалом негативно позначилося навіть на кукурудзі та соняшнику, що зумовило помітне зниження валових зборів у окремих областях і в країні загалом.
Утім, до вимерзання озимих призводить не лише відсутність снігового покрову. Великої шкоди в окремі роки завдає посівам льодова кірка. Її причиною можуть стати часті відлиги та заморозки, викликані різкими коливаннями температури взимку та ранньою весною.
Директор ПСП «Дружба» Володимир Луговець говорить, що через теплу зиму та майже відсутність снігу на полях, активно почали розмножуватись гризуни. Їх кількість становить серйозну загрозу посівам озимих культур. Тому сільгоспвиробники уже протягом кількох місяців здійснюють захисні заходи задля боротьби з мишами та збереження врожаю.
Це підтверджує і Херсонська ОДА: по області обстежено 183,9 тис. га, з яких шкідниками заселено 104,8 тис. га. Гризунами заселено 67 % обстежених площ озимої пшениці і ячменю. Ними ж заселено 64 % обстежених площ озимого ріпаку, 12 % обстежених площ багаторічних трав, 35 % обстежених площ неугідь.
Але і це ще не все. За теплої погоди поширюються і небезпечні хвороби рослин, які здатні розвиватися при температурі від 4-5°С
Першочерговим завданням навесні буде збереження ґрунтової вологи боронуванням. А наразі кожну погожу днину хлібороби використовують для підживлення озимих культур. Приміром, у ТОВ «ТД «Горностаївський рай-агрохім» щоденно моніторять температуру, і за сприятливої погоди – вносять мінеральні добрива.
…Науковці заспокоюють: загалом, на їхню думку, аномально тепла та безсніжна зима не загрожуватиме врожаям озимих зернових за умови, що і в лютому та березні так само утримається тепла погода без великих морозів.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *