You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЧИМАЛО НЕБЕЗПЕЧНИХ БОЙОВИХ ДОРІГ ЗДОЛАВ

ЧИМАЛО НЕБЕЗПЕЧНИХ БОЙОВИХ ДОРІГ ЗДОЛАВ

Захисник України має сучасне обличчя. Сьогодні наша розповідь про учасника бойових дій у зоні операції об’єднаних сил (АТО) Максима Ташкінова.

Для Максима знайомство з фахом військовослужбовця розпочалося одразу після школи. Точніше тоді, коли вирішив вступити до інституту внут-рішніх справ. Іспити минули успішно й хлопець став студентом Херсонського юридичного інституту національного університету внутрішніх справ. Здобувши, по закінченні навчання, спеціальне звання лейтенанта міліції та військове звання солдат, пов’язав свою долю з мужньою і почесною профе-сією правоохоронця. Потім учителював – викладав фізику в Горностаївському ліцеї № 1. Максиму Андрійовичу здавалося тоді, що вже визначився з життєвою стежиною, розставлено всі пріоритети.
Мирні будні порушили буремні події 2013–2014 років. Зошити та книжки змінив М. А. Ташкінов на гвинтівку й берці в серпні 2015 року – була шоста хвиля мобілізації. Тридцятидвохрічного новобранця спочатку направили на місячні навчання до Міжнародного центру миротворчості та безпеки при Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного, більш відомий як Яворівський військовий полігон, розташований у с. Старичі Львівської області. До слова, цей полігон вважається одним із найбільших у Європі, на його базі відбуваються міжнародні навчання. І тут тисячі українських юнаків проходять вишкіл, щоб за першим покликом відправитись у протилежну частину України, на кордон, який був найменш захищений, бо ніхто загрози зі Сходу не чекав…


М. А. Ташкінова зарахували до артилерійських військ, у протитанковий підрозділ. Як зазначає Максим, вони з побратимами були на передовій лінії – навіть техніка йшла за ними. Із Херсонщини у військовій частині лише двоє було: М. Ташкінов та старшина (мешкає в селі неподалік обласного центру).

Рік і три місяці відслужив військовий за мобілізацією. Двічі «заходив» у Попаснянський район: спочатку боронили територію поблизу Золотого, а після ротації військ направили до с. Троїцького (на лівий фланг Світлодарської дуги). У зоні операції об’єднаних сил виконував завдання на позиціях, які неодноразово обстрілювали терористи. Тож було чимало небезпечних ситуацій, доводилося розміновувати територію, був взводним водієм автомобілю «ГАЗ-66» – однак військовий не скаржився, а мужньо боронив українську землю.


Бронежилетами і касками, були забезпечені. Та й кормили нормально – мене влаштовувало, – мовить оборонець.
Щоправда потім зауважує, що відчували нехватку кадрів: доводилося на вахті стояти не три години через дев’ять, як належить, а вдвічі чи втричі більше. А з обмундирування не вистачало приборів нічного стеження – без них неможливо обійтися в темний час доби. Найважче було боротися з пиятиками в зоні бойових дій – «аватарів», як прозвали через подібний колір обличчя любителів випити, там не люблять.
– Кулемет «Maxim» у прямому сенсі мені після збирання довелося обробити напильником, щоб запрацював… Стріляв я з нього, звісно, перший. А фото раніше в соцмережі так і підписав “2 Максими”, – додає згодом Максим Ташкінов.


Військові суворі будні зближують і побратими стають однією сім’єю, а в небезпечних ситуаціях зароджується міцна чоловіча дружба, яку не підвладні здолати ні час, ні відстань. Так і Максим знайшов у війську брата по духу – Ігоря Кшевінського з Миколаївської області. І нині майже щодень спілкуються телефоном, приїздять на гостини.
На декілька місяців військова частина М. А. Ташкінова виходила із зони бойових дій на злагодження військ – перебували на полігоні в Олешківському районі.


Коли надіслав дружині фото у військовій формі з Олешківських пісків, дружина подумала, що я в Іраку, – ділиться захисник.
Часто у військовий підрозділ приїздили волонтери, й горностаївські також – привозили обмундирування, смаколики, обереги, «вісточки» з дому. Та й рідні підтримували під час телефонних розмов, і посилочками, які пересилали «Новою поштою».


Демобілізували М. Ташкінова у жовтні 2016 року. Нині оборонець територіальної цілісності продовжує протидіяти злочинності, захищати конституційні права і свободи громадян, охороняти мир і спокій – однак уже на мирній території. Адже працює слідчим слідчого відділення Горностаївського відділення поліції.
Наостанок хочеться сказати: нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро.


Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *