You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / УКРАЇНИ БІЛЬ І ПАМ’ЯТЬ: у Горностаївці вшанували загиблих захисників

УКРАЇНИ БІЛЬ І ПАМ’ЯТЬ: у Горностаївці вшанували загиблих захисників

Цієї суботи, у День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, на центральній площі селища Горностаївки відбувся мітинг та молитва за мужніх оборонців.

На мітингу виступили посадовці — селищний голова Дмитро Ляхно, голова районної ради Сергій Карпеченко, голова Координаційного центру допомоги воїнам АТО та їхнім сім’ям при райдерж-адміністрації Олександр Слісаренко. Вони наголошували: «ці молоді люди, захищаючи Україну, наш народ, поплатилися власним життям. Вони загинули, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною. Душа болить. Пам’ять про них завжди буде жити в серцях людей». Промовці також дякували батькам, дружинам та всім рідним загиблих оборонців-земляків – Дениса Білого, Вадима Шешені, Віктора Ковальчука, Сергія Горо, Артема Скупейка, Олексія Чистикова.


Своїми переживаннями поділився учасник бойових дій на території АТО/ООС, прапорщик Збройних сил України, підосавул Горностаївського куреня Війська Запорозького Низового Олександр Кузьомінський.


Зовсім нещодавно ми на цій площі відзначали День Незалежності держави, — сказав «Фізрук» «Борисович», як шанобливо називали О. Кузьомінського однополчани. — Однак, щоб це свято відбулося, багатьом нашим воїнам довелось покласти своє життя на Сході країни. Добре, що на державному рівні встановлено такий день, коли ми можемо згадати всіх, хто загинув. Мені двічі довелося виносити «двохсоті». Один побратим загинув 8 серпня, а наступного дня йому виповнилося б 35 років. Невдовзі, перебуваючи з товаришем на териконі, куля снайпера обірвала життя 26-річного юнака… На жаль, і після демобілізації війна не відпускає тих, хто побував у зоні бойових дій на Сході: хтось відходить у Вічність через втрачене здоров’я, декому психологічно складно повертатися до мирного життя й не всі витримують… Тож бажаю усім мирного неба та міцного здоров’я. Слава Україні!

Звершив молитву та виголосив проповідь Благочинний Горностаївського округу, настоятель Свято-Покровської церкви, протоієрей Василій Твардовський.
Також присутні схилили голови у скорботі під час хвилини мовчання. А до пам’ятних знаків — Борцям за суверенітет і Незалежність України та воїнам-афганцям, банеру зі світлинами загиблих воїнів-земляків — окрім інших квітів лягли символічні соняхи. Адже саме жовтогарячий соняшник є уособленням скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами: у цей час, як відомо, поспівають соняхи, однак збирати їх у серпні 2014 року було складно, бо на полях тривали бої й залишалися загиблі українські захисники.


Вшановуючи мужність, патріотизм і самопожертву бійців, того дня на могилах земляків, які загинули на Сході країни, побували рідні загиблих Героїв, керівник Горностаївської ОТГ, голова районної ради, райвійськком, голова Координаційного центру допомоги воїнам АТО та їх сім’ям при райдержадміністрації, козаки. Зокрема, вони відвідали кладовища Горностаївки, Маринського та Зеленого Поду, де вклонилися відважним воїнам, згадали їхній життєвий і бойовий шлях, поклали квіти до постаментів.


Того ж дня відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, що її встановили у центрі селища біля банера зі світлинами загиблих воїнів.
Право відкрити дошку з прізвищами загиблих на Сході країни земляків надали рідним, яких представили родини Скупейко, Шешені, Горо, Ковальчука та Чистикова. На пам’ятному заході виступили селищний голова Дмитро Ляхно, голова районної ради Сергій Карпеченко, голова Благодійного ТОВ «Шлях Перемоги» Фазел Манан, військовий капелан, пастор, волонтер Анатолій Пономарьов та голова Благодійного фонду «Українські серця» Олег Баркаренко.
У той кривавий серпень 2014 року дуже багато хлопців загинуло в «Іловайському котлі», — з болем мовив Олег Баркаренко. — Єдине, чого хотілося б, щоб ці втрати були не даремними, щоб берегли пам’ять про мужніх юнаків. Адже більшість людей нині каже, що «втомилися від війни». Та хіба можуть зрозуміти ці висловлювання побратими та рідні, які вже не обіймуть своїх загиблих синів, чоловіків, батьків… Ці хлопці вже ніколи не відчують звичайних радощів життя — вони боронять нашу землю, неньку-Україну з неба…
Також О. Баркаренко передав деяким освітнім та медичним закладам Горностаївщини м’ячі і глюкометри.
На завершення заходу, пам’ять загиблих земляків присутні пом’янули солодкою водою та тістечками.


Нагадаємо: для збереження пам’яті про оборонців Вітчизни, земляків, які загинули в зоні. АТО Благодійне ТОВ «Шлях Перемоги» (керівник Фазел Манан) за підтримки Благодійного фонду Ігоря Колихаєва два роки тому в селах, звідки загиблі земляки, встановили банери зі світлинами загиблих.
Напередодні Дня Незалежності України та Дня пам’яті благодійники-волонтери у Горностаївці розширили пам’ятний меморіал, встановивши постамент, квітник та меморіальну дошку загиблим воїнам-землякам на Сході України. Робили з патріотичних міркувань, за ініціативи батьків та дружин загиблих воїнів Горностаївщини, за власний кошт та власними силами небайдужі мешканці селища: В. Воскобойник,
Є. Гур’янов, В. Гузь, О. Кучев, В. Гарафонов, В. Яловий, О. Репка, Ф. Манан, В. Таранець, Ю. Черняй, В. Півень, В. Свіріпський.
Волонтери та рідні загиблих дякують за виготовлення меморіальної дошки загиблим воїнам голові БФ «Українські серця» Олегу Баркаренку з м. Херсона.
На заходах побувала Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

В УКРАЇНІ ЗАБОРОНЯТЬ ПРОДАЖ АНТИБІОТИКІВ БЕЗ РЕЦЕПТА

В Україні з 2022 року заборонять продаж антибіотиків без рецепта лікаря. Про це на брифінгу …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *