You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / СОНЯХИ СКОРБОТИ: В УКРАЇНІ 29 СЕРПНЯ ВІДЗНАЧАТИМУТЬ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ

СОНЯХИ СКОРБОТИ: В УКРАЇНІ 29 СЕРПНЯ ВІДЗНАЧАТИМУТЬ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ

Дату обрано не випадково, оскільки 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових. Як відомо, 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Однак коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці обстріляли терористи – «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.
Символом пам’яті загиблих українських бійців на Донбасі стали соняхи: у цей час саме поспіли соняхи, але збирати їх було складно, адже в серпні 2014 року в цих соняхах, зокрема, тривали бої й залишалися загиблі українські захисники.
На жаль, «ціна» війни нестерпно болить і горностаївцям. За суверенітет і територіальну цілісність країни віддали найдорожче – своє життя – шестеро мешканців району: Денис Білий, Вадим Шешеня, Віктор Ковальчук, Сергій Горо, Артем Скупейко, Олексій Чистиков. Пам’ять про їх жертовність та героїзм назавжди залишаться в серцях земляків.


Довідка: Відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві щорічно 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Підготувала Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

В УКРАЇНІ ЗАБОРОНЯТЬ ПРОДАЖ АНТИБІОТИКІВ БЕЗ РЕЦЕПТА

В Україні з 2022 року заборонять продаж антибіотиків без рецепта лікаря. Про це на брифінгу …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *