You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / СЕЛО І ПОШТА: ЯК ОБСЛУГОВУЮТЬ…

СЕЛО І ПОШТА: ЯК ОБСЛУГОВУЮТЬ…

Депутати Горностаївської селищної ради на сесії ухвалили рішення направити звернення до Херсонської облдержадміністрації, облради та дирекції «Укрпошти» з приводу реорганізації та закриття сільських поштових відділень і погіршення надання послуг громадянам.

Про це вже йшла мова на сторінках газети «Сільські новини». Редакція направила Херсонській дирекції «Укрпошти» звернення щодо несвоєчасної доставки газет до передплатників, неможливості передплатити періодику на 2021 рік. Втім, зі старостинських округів продовжують надходити повідомлення про погіршення надання послуг виїзними бригадами «Укрпошти» на території Горностаївської та Костянтинівської громад не лише з цих питань, а й доставки пенсій.

З повідомлень старостинських округів Горностаївської територіальної громади:


Славненський (3 села). « Бригада приїздить один раз на тиждень – у середу; люди не задоволені, адже такий графік не дозволяє вчасно сплачувати платежі, отримувати пенсію, пресу, посилки та кореспонденцію».
Великоблаговіщенський (3 села). «У селі Василівці від 1.12. 2020 до 10.12.2012 не виплачено пенсії; газети передали лише в понеділок. У селі Новоєлизаветівці у грудні також пошти не було, виплата пенсій тут починається з 12 грудня».
Заводівський (1 село протяжністю 5 км). «Бригада приїздить у четвер та суботу. Роботою мобільної бригади люди незадоволені, бо не здійснюють обслуговування на дому – всі послуги надають у приміщенні відділення, що спричиняє довгі черги та незручності для громадян, які обмежені в пересуванні».
Маринський (2 села). «Мешканці сіл скаржаться, що пенсію, яку мали отримати 6 грудня, за станом на
10 грудня, ще не отримали. Газети і листи замість п’ятниці невідомо хто розніс у понеділок. Люди відмовляються передплачувати газети через несвоєчасну їх доставку. У відділенні працювала одна людина на 0,5 ставки і все робила своєчасно: розносила пенсії та пресу, займалася передплатою, приймала на дому платежі за електроенергію, податки за землю, доставляла товари першої необхідності. На думку громади – утримування виїзної бригади набагато дорожче, ніж оплата 0,5 ставки місцевому працівнику стаціонарного поштового відділення».
Червоноблагодатненський (4 села). «Поштова бригада приїздить у село Лопатки і стоїть у центрі села, але не кожна людина похилого віку може прийти за пенсією. Мешканці округу зверталися до директора Херсонської дирекції АТ «Укрпошта» В. Шестопалова, щоб залишили все, як було, але відповіді так і не отримали».
Любов РУДЯ

Херсонській дирекції АТ «Укрпошта»
Херсонській обласній державній адміністрації
Херсонській обласній раді

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Горностаївської селищної ради VIII скликання щодо закриття сільських поштових відділень

До депутатів Горностаївської селищної ради та керівників старостинських округів надходять численні скарги мешканців населених пунктів Горностаївської територіальної громади стосовно закриття сільських поштових відділень та, як наслідок – створених незручностей з отримання послуг.
На цей час у селах територіальної громади поштові відділення в стадії реорганізації: стаціонарні відділення припиняють роботу, більшість працівників звільнені чи попереджені про звільнення, мешканців сіл обслуговують пересувні поштові бригади з міста Каховки. Лише в деяких селах залишили листоношу на неповну ставку.
Мета цієї реформи нібито покращити якість обслуговування громадян. Втім, насправді, закриття поштових відділень викликає невдоволення пенсіонерів, і зокрема громадян, які обмежені в пересуванні та потребують соціального захисту – адже якість обслуговування погіршилася. Люди скаржаться на несвоєчасну доставку пенсії – до того ж її не приносять додому, невчасно отримують листи та періодичну пресу, не можуть своєчасно оплатити комунальні послуги, податок на землю тощо. А пошта на селі – єдине місце, де можна це зробити.
Закриття поштових відділень та скорочення листонош у селі вже створили соціальну напругу з-посеред мешканців територіальної громади. Про це свідчать повідомлення зі старостинських округів (короткий опис реального стану обслуговування – додається).
Ми розуміємо, що реформа поштової галузі давно назріла і треба щось робити, але ж не шляхом знищення села. Та й нині, коли через територіальну реформу значно обмежений доступ сільських мешканців до послуг, такі радикальні дії не на часі. Вони дискредитують не лише органи місцевого самоврядування, а й урядові органи.
Депутатський корпус селищної ради підтримує порушене мешканцями населених пунктів питання щодо недоцільності скорочення мережі поштових відділень, внаслідок чого спостерігається погіршення надання послуг. Виходячи із ситуації, в якій сьогодні опинилися мешканці сільських населених пунктів, просимо врахувати їхню думку, прорахувати усі організаційні заходи із збереження існуючої поштової системи та місцевих листонош, аби мешканці сіл могли отримувати зручні та доступні послуги.
Звернення ухвалено другою сесією Горностаївської
селищної ради VIII скликання від 15 грудня 2020

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *