You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / Пільги на харчування дітей за кошти селищного бюджету

Пільги на харчування дітей за кошти селищного бюджету

З нового року за кошти місцевих бюджетів територіальних громад у закладах загальної середньої освіти та дитсадках продовжать компенсувати вартість харчування дітей, які потребують соціальної допомоги.

Забезпечувати безкоштовним харчуванням дітей пільгових категорій вимагають закони. Окрім того, в Горностаївському селищному бюджеті передбачають кошти на здешевлення вартості обідів дітям не пільгової категорії. Така практика в громадах діє вже багато років і є досить успішною. Тому і нинішній рік не став винятком. Відповідне рішення ухвалили на сесії Горностаївської селищної ради.
Таким чином, 2021 року безкоштовним харчуванням будуть забезпечені учні закладів загальної середньої освіти Горностаївської селищної ради таких категорій: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах та учні 1–4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; діти із числа внутрішньо переміщених осіб, діти, які мають статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, діти один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України.
У закладах дошкільної освіти також безкоштовно харчуються діти вищеперерахованих категорії та діти-інваліди. Окрім цього, на 100 % звільняються від плати за харчування дітей батьки, які мали дохід за попередній квартал менше прожиткового мінімуму. На 50 % зменшено плату для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей.


Ухвалено рішення щодо безкоштовного харчування у закладах дошкільної та загальної середньої освіти дітей, батьки яких є учасниками АТО, їх загалом 108 чоловік. На це передбачено виділити майже 452 000 гривень.
На 50 % буде здешевлена вартість харчування для 576 учнів 1–4 класів не пільгової категорії – на це передбачили 755 700 гривень.
Для дітей усіх комунальних дошкільних закладів та груп старостинських округів територіальної громади 50 % вартості харчування компенсуватимуть із селищного бюджету. А для дошкільнят дитсадків, розміщених у селищі Горностаївці (ясла-садок № 1 та № 2) батьківська плата складатиме 60 % – решту компенсуватиме місцевий бюджет.
Середня вартість харчування на день у закладах загальної середньої освіти становитиме 16,0 гривень, у закладах дошкільної освіти – 39,60 гривень.
На погашення витрат за використану електроенергію для приготування сніданків для дітей 1–4 класів не пільгової категорії відшкодовуватимуть із селищного бюджету 181 051 гривень, за воду – 50 023 гривень, заробітну плату кухарям – 194 450 гривень.
Загалом 2021 року гарячим харчуванням у закладах загальної середньої освіти буде охоплено 979 дітей громади (59 %), із них: 269 чоловік – за кошти місцевого бюджету, 576 чоловік – 50 % місцевий бюджет та 50 % батьківська плата, 134 чоловіки харчуватимуться за кошти батьків. У закладах дошкільної освіти харчуються 376 дітей, із них за кошти місцевого бюджету 119 чоловік. Загалом на здешевлення харчування у дошкільних та загальноосвітніх закладах Горностаївської територіальної громади з селищного бюджету необхідно використати майже 3 млн гривень.

Валентина КИРПОТА, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Минулорічні горностаївські нелегали стають бізнесменами

Напередодні Нового року начальник Горностаївської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *