You cannot copy content of this page
На головну / ІСТОРІЯ / Про що писала районна газета 55 років тому

Про що писала районна газета 55 років тому

2021 рік увійде в історію Горностаївщини як рік, коли знову (втретє) Горностаївський район припинив своє існування. Так було і 1963 року. Та вже 1965, майже після трирічної перерви, знову відбулася територіальна реорганізація, і район, як адміністративну одиницю, було відновлено. Хтозна, може через декілька років Горностаївщина знову відродиться як район – усе може бути.
Зазвичай, у січні районна газета «Сільські новини» відзначає свій День народження. Адже саме в січні 1935 року почала видаватися районна газета «Сталінець», перейменована потім у «Заповіт Ілліча», а з 1965 року – «Сільські новини».
У редакції зберігається архів газет із 1965 року. Тож ми вирішили розповісти (а можливо декому нагадати), про що писала наша газета понад півстоліття тому. В газеті, окрім повідомлень про політичну ситуацію в країні, були здебільшого інформації з колгоспів про трудові здобутки тваринників, пташниць, механізаторів, про будівництво нових шкіл, дитсадків, мехтоків, адмінбудівель. Розповідали в газеті про школи та заклади культури, про людей, розміщували фотофакти та інформаційні зведення про здобутки колгоспів.

Будується школа

У новому навчальному році школярі села Каїри одержать чудовий подарунок – двоповерхову школу. Розрахована вона на 560 місць. У новому приміщенні розташуються великі світлі класні кімнати, кілька кабінетів, зручні майстерні, спортивна зала. Будівельники «Каховсільбуд», які споруджують школу, поспішають, стараються, щоб догодити школярам. (№ 4 від 8 квітня 1965 року)

Дружно працюють, культурно відпочивають

У селі Червоноармійське живе і трудиться дружній колектив доярок, який носить почесне звання – комуністичного. Бригада давно славиться не лише в колгспі «Приморський», а й по всій Херсонщині. Щороку тут отримують найвищі надої молока. Ось і тепер підбили підсумки змагання. Результати відрадні. На кожну корову надоєно по 826 кілограмів молока – на 80 кілограмів більше, ніж у середньому по колгоспу. Середньодобовий надій на корову по фермі становить 14,8 кілограмів – це найбільше в районі.
Ще кращі показники має ударник комуністичної праці Оксана Єфремівна Шевчик. На кожну з 15 корів вона вже надоїла з початку року по 1 202 кілограмів молока. По 1 114 – 1 089 кілограмів мають доярки Варвара Самсонівна Пишна, Марфа Степанівна Киндюк та Ганна Данилівна Шалько…
На всіх тваринницьких фермах колгоспу обладнані червоні кутки. Там є різноманітна література, радіоприймачі, телевізори, а на фермі № 2 демонструються кінофільми. Колгоспні агітатори та члени товариства «Знання» регулярно виступають з лекціями, а школярі – з концертами.
Щодекади тваринники збираються на наради, де підводять підсумки роботи, викривають недоліки та намічають шляхи їх усунення». (№ 5 від 10 квітня 1965 року)

 


Знайомтесь – нові імена

Трудову перемогу здобули працівники колгоспу «Дружба». Ще кілька днів тому вони рапортували про здійснення річного продажу м’яса державі, а сьогодні нова чудова звістка – господарство за пів року виконало річний план продажу молока. На заготівельний пункт відправлено 15 934 центнери молока, що на 34 центнери більше, ніж передбачено на рік. А з початку року валовий надій становить 18 823 центнери – на 9 469 центнерів більше, ніж за цей період минулого року. Найвищі удої молока у тваринників першої ферми, а з-поміж ланок – у ланки Фені Клименко. Тут 12 доярок і вони мають по 1 590 кілограмів на кожну корову. Редакція газети «Сільські новини» вручає їм свій вимпел «За найвищий надій молока». (№ 43 від 8 липня 1965 року)

Міцніє Ольгинська «Чайка»

Вечір. Усі колгоспники та працівники установ повертаються з роботи. Хто минає сільський клуб, чує гучні звуки музичних інструментів. Це учасники самодіяльного духового оркестру розучують нові твори радянських та зарубіжних композиторів. Вісімнадцять молодих і дужих хлопців займаються в духовому оркестрі. Вони наполегливо оволодівають музичним мистецтвом. За досить короткий строк всі музиканти засвоїли нотну грамоту. Хлопці підібралися старанні, наполегливі. Майже не було випадків запізнення на репетиції, кожен знає свою партію, як то кажуть – на зубок.
Так, за 4 місяці оркестранти розучили «Гімн Радянського Союзу», марш «Бухенвальський набат», «Прощання слав’янки» і багато танцювальних мелодій. Особливо відзначаються своїми музичними здібностями Микола Білий, Федір Юрченко, Володимир та Олександр Донцови, Сергій Рабинюк, Віктор Валянський, Віктор Городецький, Віктор Мурашкін, Петро Грицай та інші. Хлопці вирішили, що свято Нового року в клубі буде відзначено під звуки їхніх інструментів.
Великих вам дерзань, юні музиканти самодіяльного оркестру «Чайка». (№ 113 від 21 грудня 1965 року)

Районні будні – від громадських кореспондентів

Його чекають у кожному домі. Вже другий рік працює листоношею у другій бригаді колгоспу «Україна» Савелій Варфоломійович Шнурковський. Щодня з доброю сумкою привітів і добрих побажань іде він по селу, заходить у кожен будинок. Скрізь його чекають. Він приносить листи, журнали та газети. Савелій Варфоломійович любить свою роботу, а колгоспники поважають його за старанну працю. (І. Іллюх)
Просимо на новосілля. У колгоспі імені Леніна скоро буде велике новосілля: підготовлено до здачі 15 будинків для колгоспників. Будівельники їх ретельно оздоблювали. Сподіваємося, що нові житла сподобаються нашим односельчанам. (І. Білий)
Новий магазин. У райцентрі на колгоспному ринку відкрився новий продуктовий магазин споживкооперації. У ньому можна купити хліб, цукор, масло, консерви, вино та інші бакалійні товари. (Є Семенов) (№ 63 від 24 серпня 1965 року)
Любов РУДЯ

З історії району. 1923 року в результаті проведення першої реформи адміністративно-територіального поділу УРСР був утворений Херсонський округ, до якого ввійшов Горностаївський район. Новостворений район складався з Князе-Григорівської та Благовіщенської волостей. За постановою ВУЦВК від 17 лютого 1935 року про розукрупнення районів на території Одеської області було створено 29 нових районів, у тому числі і Горностаївський, територія якого донині входить до складу Херсонської області.

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *