You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ПРО ЩО ГОВОРИЛИ І НА ЩО НАРІКАЛИ МЕШКАНЦІ ГОРНОСТАЇВЩИНИ НА ЗУСТРІЧІ З ПЕРШИМ ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ ОДА

ПРО ЩО ГОВОРИЛИ І НА ЩО НАРІКАЛИ МЕШКАНЦІ ГОРНОСТАЇВЩИНИ НА ЗУСТРІЧІ З ПЕРШИМ ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ ОДА

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв до Горностаївки не приїхав – як це планувалося і було анонсовано напередодні.  Були важливіші справи: як пояснили, готується до виїзного засідання Кабміну. Натомість на зустріч із  представниками громад району прибув перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій. Про що говорили і на що нарікали присутні на зустрічі – передаємо нашим читачам.

Насампочатку Дмитро Бутрій коротко охарактеризував стан роботи з децентралізації. Зокрема зазначив, що всі населені пункти Горностаївського району територіально віднесені до складу Каховського району. Позитивно (на подив…) відгукнувся стосовно того, що Каїри досягли своєї мети – відтепер будуть у складі Горностаївської ОТГ.

– Це логічно, що Каїри будуть у складі Горностаївської громади, – мовив Дмитро Бутрій. – Адже воля громади – головне. Ми із самого початку були за те, щоб Каїри були в   Горностаївській ОТГ. Хоча чимало полемік відбувалося з цього приводу, але, думаю, це показник довіри до голови громади та депутатів. Важливо, що вийшли на позитивне рішення  для громади. 

Водночас,  перший заступник голови ОДА  спростував деякі побоювання  громадян  щодо необхідності відвідувати нові установи виконавчої влади у м. Каховці для отримання   послуг — усі необхідні документи чи послуги  громадяни матимуть змогу отримувати в органах місцевого самоврядування за місцем проживання. Це передбачено реформою  децентралізації.  

Дмитро Бутрій нагадав про «Велике будівництво» в області, зазначивши, що в Горностаївці в межах цієї програми здійснено капітальний ремонт дорожнього покриття – покладено асфальт на двох вулицях,  а також розпочато ремонт дороги  від Костянтинівки в напрямку Мелітопольської траси. Втім, присутній на зустрічі голова Костянтинівської сільської ради Олексій Кільдеров заперечив: ремонт цієї дороги ще не розпочинали. Тож Дмитро Бутрій пообіцяв проконтролювати, зауваживши, що є недобросовісні підрядники, які не дотримуються строків виконання робіт. Він додав, що найближчим часом розпочнуть ремонтувати мости на трасі – Каїрський та Василівський.

Про  незадовільний стан дорожнього покриття на території Горностаївщини говорили багато: зокрема про відсутність в регіональній програмі  ремонту автодоріг Каїри — Горностаївка, Горностаївка — Славне. А каїрці поцікавилися, що їм ще треба зробити, аби  відремонтували дорожнє покриття вулиці Таврійської, що пролягає через усе село. Ця  дорога Горностаївка – Каїри у підпорядкуванні області. 

Після деяких уточнень з’ясували, що такого клопотання про ремонт дороги в Каїрах від Любимівської ОТГ не надходило.  І не було жодних особистих домовленостей між першим заступником і головою Любимівської ОТГ (як про це завіряв голова  на позачерговій сесії в Любимівці). До речі, Дмитро Бутрій хотів це привселюдно з’ясувати, зателефонувавши тут же на площі Любимівському селищному голові Сергію Коновалову, але той не відповів. На зустрічі не один раз згадували «незлим тихим словом» керівництво  Любимівської ОТГ: знову (як і рік тому губернатору на цій же площі) пригадали про  невиконання очільником Любимівської ОТГ домовленостей – непогашену заборгованість перед Горностаївською ОТГ за здійснені виплати заробітної плати соціальним працівникам; хвилює й відновлення зірваної покрівлі Каїрського будинку культури, на неякісний ремонт якої витрачено кошти держбюджету.

Дмитро Бутрій нагадав, що від Горностаївської громади є три проєкти до регіональної програми «Велике будівництво» на 2021 рік – щодо ремонту ліцею, Ольгинського закладу освіти та обладнання стадіону. Він запропонував громадам ще раз детально переглянути проєкти, розширити об’єми робіт – адже програма буде уточнюватися, тож є перспектива включити додатково ремонт деяких об’єктів.

З-поміж порушених на зустрічі питань, які потребують негайного розв’зання та сприяння облдержадміністрації,  — нестача коштів на оплату енергоносіїв КНП “Горностаївська центральна районна лікарня”. Тому просили виділити додаткові кошти субвенції з державного бюджету. Говорили й про  медичну реформу, яка призвела до погіршення умов обслуговування громадян – до речі, з цим заступник голови облдержадміністрації погодився.

– На жаль, чимало недопрацьованих питань стосовно «вторинної» ланки медицини. Будемо сподіватися, що вони врегулюються. Щодо недоотримання коштів – то така ситуація не лише в Горностаївському районі. Думаю допоможемо, звісно, мабуть, не в повному об’ємі, – сказав Дмитро Бутрій.

Під час спілкування нагадали ще про одне болюче питання для мешканців Горностаївщини – відсутність автобусного сполучення між населеними пунктами району, що ускладнює  можливість потрапити до медичних установ та повернутися додому протягом дня. Тому люди вимушені платити 400 гривень за найманий транспорт. Зокрема, жоден автобус не ходить до Горностаївки з населених пунктів Костянтинівської ОТГ та з Червоноблагодатного.

 Голова Горностаївської  райдержадміністрації  Тетяна Ющенко повідомила, що через населені пункти  району проходять обласні маршрути, та вони не охоплюють усі села. Але є перевізник, який бажає працювати на внутрішньому маршруті після завершення свого контракту з підприємством. Тож є надія, що для Червоноблагодатного  та сусідніх сіл це питання буде вирішено.

Дмитро Бутрій  розв’язання цієї проблеми вбачає в придбанні автобусів у громади, аби запустити їх на внутрішні маршрути. Втім, керівники ОТГ Дмитро Ляхно та Олексій Кільдеров пояснили, що наразі такої можливості в громад немає, адже держава на них переклала багато своїх повноважень, не підтвердивши це фінансово.

Керівники підприємств нагадали про реорганізацію  Горностаївського міжрайонного управління водного господарства: це впливає на отримання коштів кредитних ПДВ, бо МУВГ не підписує податкові накладні. Тож сільгоспвиробники недоотримують мільйони коштів.  

 Окрім керівників громад, проблемні питання порушували Юрій Васильєв, Сергій Карпеченко, Тетяна Ягусевич, Сергій Поляк та інші громадяни.

Завершуючи зустріч, Дмитро Бутрій наголосив, що всі ці питання мають вирішуватися в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, й додав, що ним особисто будуть здійснені заходи для вирішення окремих питань. Пообіцяв нові зустрічі, аби інформувати громаду Горностаївщини про вжиті заходи.

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *