You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ПРО МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ

ПРО МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ

Тема цього спілкування – дуже болюча. З приводу стану надання медичних послуг надходить чимало скарг від мешканців Горностаївщини. Тож це спонукало зібратися на нараду, аби проаналізувати, що відбувається в галузі охорони здоров’я та виробити план дій для поліпшення медичного обслуговування людей.

Нарада відбулася за участі голови Горностаївської райдержадміністрації Тетяни Ющенко, керівника територіальної громади Дмитра Ляхна, депутатів. Були запрошені керівники та медичні директори Горностаївської центральної лікарні та Центру ПМСД.
Люди нарікають, що сьогодні важко отримати кваліфіковану медичну допомогу: зокрема, відчувають незручності у прийомі сімейними лікарями через графік роботи у післяобідній час, що унеможливлює обстеження у лікаря і, в разі необхідності, здачі аналізів у день прийому; іноді проблематично додзвонитися сімейному лікарю чи дістатися до лікарні через відсутність транспорту. Особливо гостро це питання постає для мешканців віддалених населених пунктів Горностаївської і Костянтинівської громад, які не можуть вчасно отримати медичну консультацію сімейного лікаря чи направлення на госпіталізацію до лікарні.
Про такі звернення повідомили Тетяна Ющенко та депутат Горностаївської селищної ради Юрій Васильєв.
Роз’яснення з приводу ситуації, що склалася наразі в умовах карантинних обмежень, надала медичний директор Центру ПМСД Лариса Марчук: через пандемію коронавірусу в медичній установі введено обмежувальні заходи та встановлено правила відвідування сімейних лікарів — тільки за попереднім телефонним дзвінком, погодивши час і дату візиту. Це обумовлено в угоді з НСЗУ. Водночас, у телефонній розмові з лікарем, в разі потреби, можна отримати необхідну консультацію стосовно прийому медпрепаратів. Інформація з номерами телефонів сімейних лікарів є в усіх медичних пунктах району, на сторінці центру в мережі “Фейсбук”. Якщо сімейний лікар відсутній (у відпустці) чи не відповідає на телефонні дзвінки, завжди можна звернутися до медичного директора – отримати консультацію та узгодити прийом іншим лікарем.
Лариса Марчук, зізналася, що сімейним лікарям буває важко фізично і психологічно витримати нинішнє навантаження – трапляються і нервові зриви, і перевтома. Водночас уточнила, що прийом сімейним лікарем здійснюється з 8-ої до 20-ої години. Так, згідно з вимогами НСЗУ, лікарі Горностаївського Центру ПМСД працюють у дві зміни: в першу зміну 6 лікарів – 2 педіатри та 4 сімейних лікарі, а в другу зміну, від 13-ої до 18-ої, 2 лікарі – педіатр та сімейний лікар.
У інші години, в екстрених випадках, допомогу можна отримати від працівників служби екстреної допомоги, зателефонувавши за номером 103 – в разі потреби пацієнт буде доставлений до стаціонарного відділення лікарні.
Говорили на нараді й про співпрацю первинної та вторинної ланки медичних закладів. Виявляється, проблема, зокрема в тому, що пацієнти ще не зрозуміли суті електрон-ного направлення, яке видається тільки сімейними лікарями. А електронне направлення – це основна умова для отримання безкоштовної допомоги на стаціонарі, обстежитися чи отримати послуги спеціаліста. До речі, це можна зробити за бажанням у будь-якій лікарні, незалежно від прописки. Такі послуги гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів. У цьому вже переконалися пацієнти районної цент-ральної лікарні – підтвердила її медичний керівник Оксана Ковальова. Тож сьогодні всі мають усвідомити: якщо пацієнт звертається до спеціаліста сам, або хоче пролікуватися у стаціонарі без направлення, то він повинен сам і заплатити за встановленими тарифами медичного закладу.


Все ж учасники наради звернули увагу, що медичним закладам обох ланок потрібно виробити алгоритм спільних дій, аби мешканцям сільських населених пунктів було зручно потрапити до лікаря та отримати медичні послуги. Деяким сімейним лікарям більш ввічливо ставитися до пацієнтів та відповідально виконувати свої обов’язки, щоб медицина була кожному доступна.
Зійшлися також на думці, що потрібно більше працювати з людьми, щоб вони розуміли, задля чого проводиться реформа в охороні здоров’я, які умови для отримання якісних медичних послуг.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *