You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ПОБАЧИВ? ПРИБЕРИ

ПОБАЧИВ? ПРИБЕРИ

Під гаслом «Побачив? Прибери» 19 вересня українці разом із мільйонами активістів із 180 країн світу вийшли на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». В цій екологічній акції взяли участь люди незалежно від віку та географії, адже головна мета прибирання полягає в об’єднанні заради досягнення спільного завдання– порятунку планети від сміття.

Долучилися до акції з прибирання і на Горностаївщині. Зокрема, для Горностаївського міжрайонного управління водного господарства вже стало гарною традицією у треті вихідні вересня прибирати берег Каховського водосховища. І цей рік не став винятком. Нині працівники управління обрали для впорядкування та очищення від сміття територію селищного пляжу «Центральний» не випадково (хоча й купальний сезон уже закінчився, відпочивальників вистачає в прибережній зоні). Особливо після вихідних впадають у вічі купи непотребу, навіть урни зі сміттям перекидають надто активні охочі посидіти біля водойми. Тож попрацювати довелося зрошенням чимало. Однак результат того вартував. У підсумку – зібрано 19 мішків (спеціальних великих сміттєвих пакетів) сміття, де переважали пляшки та бите скло. «Я прибрав, твоя черга», – говорять зрошенці і запрошують долучатися до благоустрою всіх небайдужих.


Фотофакти про зроблене у Всесвітній день прибирання опублікували у фейсбуці працівники Славненської філії ліцею №1 та мешканці інших населених пунктів громади. Навіть діти не залишилися осторонь проблеми засміченості планети: посильний внесок до Всесвітнього дня прибирання вихованців Великоблаговіщенського ясел-садка «Сонечко – впорядкована територія дошкільного закладу.

Чому варто вийти на прибирання? За даними Світового банку, щодня люди виробляють понад 2 мільярди тонн сміття, а це приблизно по 800 грамів на одного землянина. Переважна більшість відходів розкладається дуже довго. До прикладу, поліетилен спочиває собі на дні водойм до 200 років, пластик – понад 500 років, а його спалення призводить до викиду важких металів, що руйнують озоновий шар. Ґрунтові води, омиваючи відходи, збирають у собі залізо, ртуть, цинк, свинець, барвники, пестициди, мийні засоби та інші хімікати. А тепер тільки уявіть, якщо цю отруту питимете ви чи ваші рідні. Через сміття гинуть мільярди тварин. Одні застрягають у пластикових кільцях, інші ковтають предмети, треті отримують поранення. Причина може бути різна, але закінчення часто для всіх однакове – тварини гинуть від перевтоми, спраги чи втрати крові.
Цей список можна продовжувати дуже довго, що свідчить про критичність ситуації. Настав час активних змін, час показати, що люди можуть бути колосальною силою для руху до кращого життя – не смітити. Тоді б не доводилося проводити «Дні прибирання» й усюди буяли дерева та квіти.

Підготувала Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *