You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Переохолодження організму небезпечно

Переохолодження організму небезпечно

Основні причини переохолодження організму – тривале перебування на холоді або в крижаній воді. Ознаки переохолодження: озноб, тремтіння, синюшність шкіри, губ, зниження температури тіла, біль у пальцях рук і ніг, поява «гусячої шкіри», позіхання, гикавка, затьмарення свідомості. У постраждалого настає апатія, сонливість, загальна слабкість, поверхневе дихання. Ступінь і швидкість переохолодження залежать від температури повітря, води та адаптації організму до холоду.
Найчастіше переохолодженя загрожує:
– особам, які багато часу перебувають на холоді, людям похилого віку, маленьким дітям, особам, що мають проблеми зі здоров’ям, особам, які колись перебували в стані гіпотермії, особам із захворюванням серця або у яких може виникати порушення кровообігу.

Запобігання переохолодженню організму

Щоб уникнути переохолодження закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження – пальці рук, вуха і ніс; вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму; якщо немає гарячої, пийте побільше простої води; уникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн; при появі простуди негайно шукайте затишне місце, де можна зігрітися; якщо одяг промок на холоді, швидше переодягніться в сухий.

Перша медична допомога при переохолодженні

Легкий ступінь переохолодження (озноб, м’язове тремтіння, загальна слабкість, важкість пересування, блідість шкіри): одягніть тепло постраждалого, напоїть гарячим чаєм або кавою, заставте виконувати інтенсивні фізичні вправи.
Середній ступінь переохолодження (синюшність губ і шкіри, ослаблене дихання, пульс стає рідшим, з’являється сонливість, втрачається спроможність до самостійного пересування):
– розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем (якщо його поміщаєте у ванну, то температуру води підвищуйте поступово від +30 до +35 та +40, +42;
– зробіть масаж усього тіла, тепло одягніть постраждалого та укладіть у ліжко, зігрійте грілками (зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температури), викличте лікаря.
Важкий ступінь переохолодження (з’являється втрата свідомості, життєві функції поступово знижуються): негайно викличте лікаря, виконайте всі заходи першої допомоги, як і при середньому ступені переохолодження.

Замерзання

Загальне системне ураження організму холодом найчастіше розвивається у людей виснажених, а також при алькогольному сп’янінні. Симптоми замерзання – спочатку виникає сонливість, млявість, дискоординація рухів, пригнічується стан, температура тіла знижується до 23–25 градусів. Пам’ятайте: серце зупиняється при температурі тіла 26 градусів.

Перша медична допомога при замерзанні

Швидко відновлюйте нормальну температуру тіла, помістіть постраждалого у ванну, вода в якій повинна бути 25–30 градусів, а через 20–30 хвилин воду доводять до 35 градусів (але не вище). Якщо ванни немає, обкладіть тіло грілками, пляшками з теплою водою тієї ж самої температури. При порушенні дихання і серцевої діяльності – робіть штучне дихання і закритий масаж серця. Після відновлення нормальної температури і свідомості, дайте постраждалому гарячий чай або каву, укрийте теплою ковдрою і доставте у лікувальний заклад.

Пам’ятайте: ваше здоров’я у ваших руках.

Є. Пісоцький, провідний інспектор Горностаївського РС ГУ ДСНС

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *