You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ПЕРЕГОРНУВ ЩЕ ОДНУ СТОРІНКУ В СВОЄМУ ЛІТОПИСІ ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ КУРІНЬ

ПЕРЕГОРНУВ ЩЕ ОДНУ СТОРІНКУ В СВОЄМУ ЛІТОПИСІ ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ КУРІНЬ

Лютий для Горностаївського куреня Війська Запорозького Низового має особливе значення, адже саме цього місяця 1994 року було офіційно зареєстровано козацьку організацію.

До того ж, однодумці на чолі з Олексієм Барановим, на зорі становлення незалежної української держави, створили осередок, який дав початок козацькому рухові не лише в районі, а й в області. Звідтоді щороку козаки Горностаївського куреня в день його заснування підсумовують зроблене, окреслюють плани на майбутнє, діляться здобутками, а найкращі – отримують відзнаки. Щоправда, свято овіяне й сумом: 21 лютого роковини смерті Олексія Баранова – зачинателя та отамана Горностаївського куреня й Херсонської паланки ВЗН, майстра хірургічної справи, громадського діяча.
Традиційно урочистості цьогоріч розпочалися з шикування, святкової ходи та покладання квітів до пам’ятних знаків. Опісля з нагоди п’ятої річниці блаженної кончини Олексія Баранова у Свято-Покровському храмі відбулася заупокійна панахида, яку здійснив священник Каїрської парафії, протоієрей Володимир Добровольський. Також козаки поклали квіти на могилу першого отамана.Окрім О. І. Баранова козацька спільнота вшанувала 27 козаків, які відійшли у вічність – саме стільки, скільки років цьогоріч виповнилося куреню.
Урочиста частина продовжилася біля канцелярії куреня. Варто зазначити на святковості завітали гості з Херсонської паланки. Звучали слова подяки та вітання від отамана Херсонської паланки Сергія Якуби, отамана Горностаївського куреня Олександра Слісаренка та старійшин.


Зокрема Олександр Слісаренко зазначив, що сьогодні Україна знає мешканців нашого Таврійського краю не тільки як старанних трудівників, гостинних господарів, але і як людей, у жилах яких тече козацька кров. І пам’ять про славне минуле Горностаївський курінь підкріплює відродженням козацьких традицій, залученням молоді до патріотичного виховання, добрими справами та волонтерською діяльністю. Зокрема й 18 лютого горностаївські козаки-волонтери відвідали воїнів 57 окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка, доставивши гуманітарну допомогу. Цього разу до підтримки української армії долучилися Степан Гуменюк та Олександр Мальцев.
Не обійшлося й без нагород та подарунків. Відзнаки отримали Ігор Кучев та Юрій Воропай.


З-поміж позитиву отаман Горностаївського куреня назвав і те, що до лав козацького осередку долучаються спілчани й формуються нові сотні. Так, наразі створено Великоблаговіщенську сотню (сотенний Юрій Херняк).
На завершення заходу присутні скуштували козацького кулешу.
Власна інформація

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

В Україні – 16 427 нових випадків коронавірусу

В Україні минулої доби зареєстровано 16 427 випадків зараження коронавірусом, водночас одужало 11 148 осіб. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *