You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ – ЯК ОФОРМИТИ, СТРОК ДІЇ, ПРОЦЕДУРА ОБМІНУ

ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ – ЯК ОФОРМИТИ, СТРОК ДІЇ, ПРОЦЕДУРА ОБМІНУ

За 6 місяців поточного року на телефонну гарячу лінію УДМС України в Херсонській області надійшло понад 2 000 звернень. Тож пропонуємо відповіді на найпоширеніші запитання.

1. Чи можна оформити паспорт громадянина України у формі карти не за місцем реєстрації?
Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки по досягненню 14-річного віку або видача замість паспорта-книжечки зразка 1994 року здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання. Але на період карантину оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, здійснюється за місцем звернення особи.
2. Особа, яка подала документи на оформлення паспорта громадянина України, перебуває за кордоном та під час карантину не має змоги прибути до територіального підрозділу ДМС в строк для отримання документа. Чи можливе отримання документа іншою особою на підставі довіреності?
Ні. Отримати документ можна лише особисто, оскільки під час видачі проводиться процедура верифікації особи.
3. Який строк дії паспорта громадянина України у формі картки?
Особам, віком від 14 до 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки.
Особам, яким виповнилося 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 10 років.
4. Чи застосовуватимуться штрафні санкцій через несвоєчасне звернення до підрозділів ДМС у період карантину?
Ні. Під час карантину до суб’єктів звернення не застосовуватимуться жодні штрафи у зв’язку з несвоєчасним зверненням для оформлення паспорта громадянина України у формі картки, несвоєчасним вклеюванням фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку, або порушенням міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні.
5. Який строк оформлення паспорта громадянина України у формі картки та яка вартість цієї послуги?
Оформлення паспорта у формі картки становить 10 або 20 робочих днів від моменту подання заяви.
За оформлення, обмін паспорта справляється адмінзбір у порядку та розмірах, установлених законодавством. Адміністративний збір у разі оформлення замість втраченого або викраденого, обміну паспорта зразка 1994 року становить 471 грн – за оформлення паспорта у строк 10 робочих днів та 345 грн – за оформлення паспорта у строк 20 робочих днів.
Паспорт, який оформлюється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів від дня оформлення заяви-анкети для його отримання й адмінзбір не справляється.
6. Чи обов’язково міняти паспорт-книжечу на картку?
Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Однак нині законодавством передбачено обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на картку за бажанням власника. Також паспорт громадянина України у формі картки видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта зразка 1994 року (втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища тощо).
Крім того, паспорт-книжечка обмінюється на паспорт громадянина України у формі картки, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років.


7. Як отримати довідку у формі витягу з Єдиного державного демографічного реєстру?
Кожна особа, персональні дані якої (інформація про яку) внесені до Єдиного державного демографічного реєстру (далі – Реєстр), має право на безоплатне отримання довідки про внесення інформації до Реєстру та видані документи (далі – довідка).
Довідка видається розпорядником Реєстру, його територіальними органами/територіальними підрозділами або через уповноваженого суб’єкта незалежно від реєстрації місця проживання особи за її заявою, в якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи, унікальний номер запису в Реєстрі, реквізити документа протягом трьох робочих днів з дня подання заяви.
8. Куди необхідно звертатися у разі втрати, викрадення, обміну паспорта громадянина України у формі картки?
Відповідь залежатиме від того, за яких обставин це відбулось. Якщо паспорт було викрадено, необхідно звернутись із заявою до поліції. За результатами розгляду звернення про викрадення паспорта в поліції, суб’єкту звернення нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. З цим витягом необхідно звернутись до будь-якого територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта (Паспортного сервісу або центру надання адмінпослуг – за умови, що там є технічна можливість оформлення біометричних документів).
9. Скільки коштує оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?
Сьогодні вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 682 грн (оформлення протягом 20 робочих днів) або 1 034 грн (оформлення протягом 7 або 3 робочих днів).
10. Чи змінився графік роботи підрозділів УДМС в Херсонській області у період карантину?
На період карантину змінився лише графік роботи УДМС в Херсонській області, а графік роботи територіальних підрозділів УДМС в Херсонській області лишився без змін. Громадяни можуть звернутися до УДМС в Херсонській області з понеділка по п’ятницю – від 8:00 до 12:00 та від 12:45 до 17:00 (у п’ятницю – до 15:45). А до територіальних підрозділів УДМС в Херсонській області за графіком: вівторок, середа, субота – від 9:00 до 13:00 та від 13:45 до 18:00; четвер – від 8:00 до 13:00 та від 13:45 до 17:00; п’ятниця – від 9:00 до 13:00 та від 13:45 до 16:45.
Якщо у вас виникло будь-яке запитання – можете звернутись на телефонну гарячу лінію УДМС України в Херсонській області за номером: (0552) 25-40-56.
Управління ДМС України у Херсонській області

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Агродопомога по-новому: реєстр фермерів та онлайн-заявки

На аграрну галузь припадає близько 40% виручки від українського експорту. Однак великі прибутки переважно отримують …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *