You cannot copy content of this page
На головну / Uncategorized / Олександр Дирда – 45 років на службі ексреної медицини

Олександр Дирда – 45 років на службі ексреної медицини

Екстрена медична допомога – одна з найважливіших ланок системи охорони здоров’я, яка при загрозах життю може надати необхідну медичну допомогу на місці пригоди та врятувати хворого під час транспортування.

Кожному із нас хоч раз у житті доводилося викликати додому швидку медичну допомогу, адже хвороба не вибирає потрібний момент – переважно екстрені ситуації трапляються увечері чи вночі, й без кваліфікованої поради чи допомоги до ранку не обійтися.
Щодня рятує людські життя і готова приїхати на виклик навіть посеред ночі медична бригада Горностаївської підстанції служби екстреної медичної допомоги. А успіх у своєчасному наданні медичної допомоги часто залежить саме від водія, адже у критичних ситуаціях найважливіше не втратити дорогоцінний час і приїхати вчасно. Працюють у службі екстреної медичної допомоги першокласні водії. З-поміж досвідчених – Олександр Дирда, для якого 2020 рік став ювілейним у професійній діяльності. Він відповідально, вправно та безпечно кермує машиною швидкої допомоги уже сорок п’ять років, із яких 20 – займав посаду старшого водія. А на День селища за багаторічну високопрофесійну працю був відзначений Грамотою селищного голови та подарунком.
У свої роки (а вже пенсійного віку) Олександр Михайлович на рівні двадцятилітніх мчить на виклики. І радіє, коли вдається врятувати чиєсь життя. За майже півстоліття вивчив не лише дороги селища, а й сільські шляхи, можна сказати, знає кожен камінець на них. Окрім того, до водіїв машини швидкої допомоги особливі вимоги. Зокрема в сільській місцевості, коли на виклик виїздить лише фельдшер і водій – за потреби допоможе медику надавати першу невідкладну допомогу чи занести хворого в машину.


Нині екстрена медична служба Горностаївщини забезпечена новою машиною «швидкої» із сучасним обладнанням. Однак були часи, коли доводилося їхати на виклик стареньким «УАЗиком» за будь-яких погодних умов. Особливо від водія вимагало зосередженості та майстерності доїхати швидко на виклик на раритеті у віддалене село під час ожеледиці. Інколи «проривалися» крізь снігову стихію, а бувало, допомагав долати замети трактор. Багато було й таких чергувань, коли бригада «швидкої» навіть не встигала після виклику заїжджати на пункт екстреної допомоги – їхали на новий виклик.
З-поміж позитивних рис характеру Олександра Дирди: дотримується здорового способу життя – не палить, не вживає алкоголь (лише на свята може дозволити собі підняти келиха «за здоров’я»). А за безвідмовність, веселу вдачу, щирість його шанують колеги.
– Можу сказати одне – ми за ним, як за кам’яною стіною, бо коли йде рахунок на хвилини, коли ми вже все зробили, але треба швидко госпіталізувати хворого – все в його руках, і Олександр Дирда ніколи не підводив, – говорить керівник Горностаївської підстанції Маргарита Івченко. – Крім усього іншого, коли рук не вистачає, наші водії допомагають – подадуть, принесуть і допоможуть. Тобто, це член бригади, без якого ми не можемо обійтися, однозначно. Михайловича знаю з 2013 року: я щойно прийшла на роботу 19-річною дівчиною, а він давно був старшим водієм підрозділу. Пам’ятаю, перший свій виклик у перший робочий день. Олександр Михайлович тоді був на зміні. Виклик був з приводу констатації смерті. Виходжу вся пригнічена та перелякана з будинку. Думаю, що це якийсь поганий знак напевно був. А Михайлович мене заспокоює. З тих пір нічого не змінилося. Завжди спокійний, тактичний, врівноважений, сумлінно виконує свою роботу. Знає кожну стежину по всіх селах та полях нашого району. Багато водіїв змінилося на території нашої ЦРЛ за 45 років. Олександр Михайлович же ходить усе життя одним маршрутом. Як сів за кермо медичного транспорту в 19 років, так і не змінив своїх уподобань й до сьогодні.
Як зазначає водій, найскладніше в роботі бригади швидкої допомоги – обмеження в часі, коли нерідко прогаяння – смертельне. Медики екстреної служби готові прийти на допомогу за першим викликом. Однак не все залежить від водія чи фельдшера: якщо машина перебуває на виїзді у віддаленому селі, при всьому бажанні не зможеш миттєво дістатися на інший виклик – ще не вигадали такого способу чи техніки.
Словом, працювати водієм спеціального медичного транспорту не так просто. Однак завдяки таким водіям «швидкої» як Олександр Дирда, медики можуть надати хворим вчасну медичну допомогу.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НАШІ ГЕРОЇ-ВИЗВОЛИТЕЛІ

На долю Федора Тимофійовича Кирпоти випали нелегкі випробування. Його двічі забирали до Германії – втікав, переховувався, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *