You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Обережно – лід!

Обережно – лід!

Запам’ятайте заходи безпеки на льоду:

• Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
• Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:
– лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми);
– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
– обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший;
– тонкий лід і там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;
– особливо обережно спускайтеся з берега (лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря).
• Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.
• У жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з’ясовувати, наскільки добре ви запам’ятали і засвоїли цю пораду.
• Рюкзак повісьте лише на одне плече. Якщо ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.
• Безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
• Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
• Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
• Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не найщасливіших рибалок:
– не пробивайте поруч багато лунок;
– не збирайтеся великими групами на одному місці;
– не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
– завжди майте під рукою міцну мотузку 12–15 метрів із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400–500 г на другому;
– тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.


Якщо ви провалилися на льоду річки або озера:

• Широко розкиньте руки на крайках льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
• Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягуючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
• Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
• Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати зав’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3–4 метри.
• Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
• Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.
Пам’ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!
Горностаївський РС ГУ ДСНС

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

В Україні – 16 427 нових випадків коронавірусу

В Україні минулої доби зареєстровано 16 427 випадків зараження коронавірусом, водночас одужало 11 148 осіб. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *