You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / НОВІ УМОВИ НАВЧАННЯ – ЧИ ГОТОВІ ДО НИХ НА ГОРНОСТАЇВЩИНІ

НОВІ УМОВИ НАВЧАННЯ – ЧИ ГОТОВІ ДО НИХ НА ГОРНОСТАЇВЩИНІ

Новий навчальний рік розпочався з урахуванням особливостей умов карантину. Останнім часом фіксують нові антирекорди з кількості хворих на COVID-19, тож карантин знову продовжено, але він буде адаптивним. Втім, мешканців Горностаївщини хвилюють безліч питань стосовно того, як навчатимуться діти. Про його особливості та готовність шкіл працювати у відповідних умовах редакція поцікавилася у начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Горностаївської селищної ради Валентини КИРПОТИ.

– Валентино Яківно, розкажіть, будь ласка, як навчатимуться діти в умовах карантину?
– Нинішній навчальний рік не схожий на попередні. З 1 вересня заклади освіти, які потрапили у зелену, жовту та помаранчеву зони, розпочали роботу в звичайному режимі, але з чітким дотриманням протиепідемічних правил на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України № 50 від 22.08.2020 року. Ми відносимося до зеленої зони, тож діти 1 вересня сіли за парти, але на відміну від попередніх років, святкові заходи відбувалися окремо по класам та на свіжому повітрі. Перший урок на тему: «Культура здорового способу життя в нових обставинах», був спрямований на формування нової культури поведінки, навчання та перебування в закладах загальної середньої освіти з урахуванням епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом.


– Які ще вимоги мають виконувати заклади освіти під час навчального процесу?
– Відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника та директора закладу освіти. Тому, щоб уникнути скупчень учасників освітнього процесу, керівниками закладів розроблено маршрути руху здобувачів освіти, із залученням всіх входів у приміщення закладу, та складено графіки. Допуск батьків до закладу заборонено. Під час занять у класі і діти, і вчитель можуть бути без масок. Втім, заходити до школи та пересуватися поза межами класу повинні лише в масках. Кожній дитині треба мати три маски на день, і ми порекомендували батькам не купувати одноразові, а пошити свої, багаторазового використання. Водночас для учнів 1–4 класів маски не потрібні. За кошти місцевого бюджету масками забезпечуються лише працівники закладів.


Перед початком занять педагоги мають опитувати учнів щодо самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. За кожним класом закріплено окремий кабінет. За можливості заняття можна проводити на свіжому повітрі. У розкладах визначено різний час початку занять.
Складено графіки проведення провітрювання кабінетів, дезінфекції поверхонь та підлоги, організації харчування. До речі, відстань між столами у їдальні має бути 1,5 метра, за столом – не більше 4 осіб.
На педрадах затверджено тимчасовий порядок організації освітнього процесу в період карантину, тож є можливість внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів.
– Чи готові навчальні заклади до роботи в таких умовах? Мається на увазі не лише організаційна робота, а й матеріальне забезпечення усім необхідним…
– Напередодні 1 вересня спеціальна комісія разом з представниками Держпродспоживслужби, Горностаївського РС ГУ ДСНС України провела комісійні перевірки усіх закладів освіти Горностаївської ОТГ. Складено відповідні акти готовності. Усі зак-лади освіти готові до роботи в карантинних умовах. На сьогодні з місцевого бюджету використано 184 347 гривень на придбання безконтактних термометрів, антисептиків, рідкого мило, дезінфікуючих засобів, паперових рушників, масок, перчаток тощо.
– А як щодо освітнього процесу – чи є якісь зміни в закладах освіти Горностаївської громади, зокрема чи не закрили малокомплектні школи?
– На 2020-2021 рік статус шкіл Горностаївської громади не змінився. Зміни, згідно з новим освітнім законодавством, чекають на нас у 2024 році. Тож, певно, про подальші освітні реформи доцільніше поговорити згодом, коли буде більш визначена система. Важко загадувати наперед на кілька років, бо ми не знаємо, які ще функції без фінансового підтвердження держава перекладе на громади. І, взагалі, все треба розглядати з точки зору розвитку, а не мінімізації.
– Згодна, що рано прогнозувати наперед, особ-ливо коли відбуваються територіальні зміни. Та виникає питання: чи не вплине зникнення Горностаївського району та входження до нового – Каховського – на навчаня дітей?
– Тут можу запевнити: такі зміни ніяк не вплинуть на навчальний процес. Тим більше, що наші заклади вже три роки тому перейшли в підпорядкування об’єднаної територіальної громади і вся організаційна робота зі зміни Статутів, внесення до реєстрів та інші дії – вже зроблено.
Мережа залишається та ж, що й була. Єдине, що передбачається – це повернення Каїрського закладу освіти, адже село Каїри після виборів повернеться в Горностаївську ОТГ.
– Завжди говорили, що навчальний рік розпочинається з педагогічної конференції. Як цьогоріч радилися вчителі напередодні навчального року та чи взагалі є проблема з кадрами?
– В умовах пандемії змінюються підходи до роботи. У форматі онлайн проводили атестацію педагогічних працівників, наради директорів. Напередодні навчального року педагогів не збирали, оскільки наражати людей на небезпеку – недоцільно. До закладів освіти направлено методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу 2020-2021 навчального року. Але з директорами зустрічалися, де обговорили усі проблемні питання. Особливо звернули увагу на організацію роботи закладів освіти в умовах пандемії, здійснення підвозу дітей та педагогів, організації харчування. Щодо кадрового забезпечення можу сказати, що всі предмети викладаються, проте, Маринський заклад освіти потребує вчителя початкових класів, а Червоноблагодатненському потрібні практичний психолог та соціальний педагог.
– Що скажете стосовно роботи дошкільних закладів – усі відновили роботу?
Так, усі дошкільні заклади вже працюють.
– Дякую.

Привітання зі святом першого звоника від селищного голови Дмитра Ляхна, начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Валентини Кирпоти та голови Горностаївської селищної профспілки працівників освіти і науки України Яни Кіщук.

Опубліковано Горностаївською Селищною Територіальною Громадою Понеділок, 31 серпня 2020 р.

Спілкувалася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

В УКРАЇНІ ЗАБОРОНЯТЬ ПРОДАЖ АНТИБІОТИКІВ БЕЗ РЕЦЕПТА

В Україні з 2022 року заборонять продаж антибіотиків без рецепта лікаря. Про це на брифінгу …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *