You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / НА ПОКРОВУ КОЗАКИ ОБИРАЛИ ОТАМАНА

НА ПОКРОВУ КОЗАКИ ОБИРАЛИ ОТАМАНА

Щорічно у світлий день Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День Українського козацтва. Саме на свято Покрови, оскільки Богородицю вважали заступницею, ще з часів Запорозької Січі козаки ухвалювали найважливіші рішення, проводили ради, обирали кошових, старшин та гетьмана.

Традиційно, 14 жовтня вшановують захисницю українських воїнів Пресвяту Богородицю та славних предків запорозь-ких козаки Горностаївського куреня Війська Запорозького Низового. Покровська рада, яка відбулася минулої середи, розпочалася зі святкового шикування та винесення прапорів — державного і козацького. Опісля козаки, загін джур Горностаївського закладу освіти (які також взяли участь у святковостях), берегині пройшли урочистим маршем центральною площею селища, поклали квіти до пам’ятних знаків та обелісків. Також козаки взяли участь у Богослужінні та святковій ході на честь Пресвятої Богородиці.


Продовжилися урочисті заходи біля канцелярії Горностаївського куреня. Було зачитано наказ про підвищення козакам звань. Зокрема, за активну участь у відродженні українського козацтва, особистий вагомий внесок у розвиток волонтерського руху звання сотника присвоєно Євгенію Овдаку та Олександру Берковському, підосавула — Віталію Савченку та Дмитру Ляхну, хорунжого — Бахману Насібову та Роману Ліляку. А художників Василя Боженка, Валерія Івченка та Володимира Гончаренка, які на полотнах прославляють Горностаївщину, рішенням ради старшини куреня зараховано до почесних козаків — це посвідчують вручені грамоти. Також подано клопотання до Херсонської обласної об’єднаної паланки Війська Запорозького Низового про надання їм Родових козацьких грамот. Солодкі грамоти — шоколадки — отримали джури.


— У кожному з нас тече кров наших предків — вільних і незалежних козаків, — сказав у вітальному слові отаман Олександр Слісаренко. — Саме дух козацтва покоління за поколінням виховує в українців патріотизм, національну свідомість, почуття гордості — героїчні сторінки козацької історії є для нас взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні. Тож багато козаків куреня боронять суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, займаються волонтерством.


Вітальні слова також виголосили селищний голова та козак Дмитро Ляхно, протієрей, капелан куреня, Микола Куліш. Художники подякували козакам та всім горностаївцям за атмосферу “сімейності, однієї родини, братерства”.


Важливі рішення ухвалювали на козацькому колі. Після звіту та складання повноважень отамана, відбулися вибори нового очільника Горностаївського куреня ВЗН. Отаманом знову обрано Олександра Слісаренка. До речі, за звичаєм, він двічі відмовлявся від честі очолити шановане товариство й двічі його підтримували брати-козаки. Затвердили на колі й сотників: всі сотенні отамани залишилися тими ж, зміни стосувалися лише Горностаївської сотні, яку очолив Олександр Кузьомінський.
Вшанували й пам’ять зачинателя козацького осередку в Горностаївці — поклали квіти на могилу Олексія Баранова.


Присутні поринули у спогади про Горностаївку та її мешканців під час огляду картин художників, на яких були зображені краєвиди та вулиці селища, Камянська Січ. Насиченою була й концертна програма. Гуморески, українські пісні, запальні мелодії баяна та мандоліни створювали атмосферу душевності та родинності, а дехто не втримався — пішов у танок.


Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Агродопомога по-новому: реєстр фермерів та онлайн-заявки

На аграрну галузь припадає близько 40% виручки від українського експорту. Однак великі прибутки переважно отримують …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *