You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / МІЛЬЙОН — НА СПОРТ

МІЛЬЙОН — НА СПОРТ

У Горностаївській громаді дбають, аби діти та молодь вели активний спосіб життя – задля цього залучають школярів до спортивних секцій, встановлюють вуличні тренажери, облаштовують стадіони. Завдяки місцевій владі та бізнесу у вихованців ДЮСШ та любителів спорту поступово з’являється все необхідне для занять. А, як відомо, жодне спортивне заняття не може обійтися без якісного спортивного інвентарю, і комфортні умови перебування також важливі. Останнім часом в газеті «Сільські новини» та Фейсбуці багато говорилося про добрі справи з облаштування стадіона «Дружба» та інших спортивних об’єктів.

Нинішня наша розмова з директором дитячо-юнацької спортивної школи Олександром Іщиком теж із радісної події – надійшло спортивне обладнання для ДЮШС, яке придбали за кошти співфінансування.

– Олександре Степановичу, розкажіть детальніше, що це за програма і що вона передбачає?
– Насамперед зазначу, один із наших пріоритетів – створити у громаді умови для здорового способу життя, забезпечити доступність спорту для всіх, започаткувати культуру спортивного дозвілля. За кошти спонсорів, державного та місцевого бюджетів, ми обладнуємо необхідним ДЮСШ, територію стадіону «Дружба». Ми не стоїмо на місці, ми рухаємося. Радує, що до розвитку спорту, і не лише в Горностаївці, а й у селах громади, селищна рада ставиться так само уважно, як до решти складових життя громади. Задля цього діють місцеві програми та готуються проєкти для участі у конкурсних відборах інвестиційних програм, що можуть реалізовуватися за кошти співфінансування. Скажімо, в обласному конкурсі переміг проєкт «Підтримка здорового способу життя громадян – облаштування спортивного комплексу «Дружба», покращення матеріально-технічної бази та заміна віконних блоків на енергозберігальні у селищному комунальному закладі «Дитячо-юнацька спортивна школа». Його вартість — мільйон гривень: 500 тисяч гривень надасть область, 450 тисяч кошти селищного бюджету, 50 тисяч внесок благодійного фонду Ігоря Колихаєва. І ось розпочалося фінансування проєкту (і вибори тут ні до чого, як можливо дехто дорікне). Насамперед закупили на 180 тисяч гривень необхідний спортивний інвентар для проведення занять та змагань у ДЮСШ. Придбаний спортінвентар минулої п’ятниці селищний голова передав дитячо-юнацькій спортивній школі. 
– Чим саме порадуєте спортсменів громади?
– М’ячі волейбольні, футбольні, сітки волейбольні, годинники для гри в шахи/шашки, каремати, скакалки на підшипниках, жіноча та чоловіча спортивна форма (на ній буде написано «Горностаївська ОТГ»), маніжки, конуси… А боксерські груші, боксерські рукавички, мішки боксерські, лапа боксерська та інше боксерське спорядження на понад 50 тисяч гривень направимо в село Ольгине – там діє секція з боксу.
 Окрім того, замовили боксерський ринг напольний (5х5 метрів), який виготовляється на одному з підприємств Харківщини — його надходження заплановано на листопад.  Також проєктом передбачено придбання чотирьох комплектів вуличних спортивних тренажерів: тендер відбувся, визначився переможець, очікуємо на надходження. Ці комплекти складаються із 8 тренажерів, та ще й до кожного з них іде невеличке гімнастичне містечко (їх планується встановити в селах громади, позаяк на стадіоні «Дружба» вже є). Наступний етап реалізації проєкту – встановлення пластикових вікон у спортзалі дитячо-юнацької спортивної школи сітку для захисту вікон вже придбали. Планується замінити на енергозберігальні 10 вікон із 14.
– І що, коли вдасться задумане здійснити, так би мовити душа директора комунальної установи буде спокійна? Чи досконалості немає меж?
– Задумів і планів ще багато. Залишається нам ще придбати матеріали на заміну паркану стадіона «Дружба» з вулиці Перемоги: він валиться, каміння сиплеться. Коли замінили ворота з вулиці Перемоги, люди, чиї будинки розташовані неподалік, підходили й висловлювали задоволення, говорили, що на їхній пам’яті ворота відчиняли аж у 70-х роках. Тож на День селища вже відчиняли ворота. Також до річниці заснування Горностаївки частково вирішено питання освітлення спортивного комплексу «Дружба». Завдяки ПП «Геліос-2005» (Олександр Слісаренко) провели освітлення – тепер можна позайматися на стадіоні й у вечірні години, та й батькам з дітками можна пограти на оновленому дитячому майданчику трішечки довше.
– Повертаючись до сказаного, давно в ДЮСШ діє відділення боксу?
– Другий рік при ДЮСШ працює секція боксу. Цьогоріч тут займається 19 дітей. Тренер Сергій Федорук із першого дня захопив вихованців цим видом єдиноборств. Основна частина тренування — відпрацювання техніки. Також діти вчаться тримати бойову стійку, переміщатися, ухилятися і наносити базові удари. 
Спортивний наставник грамотно здійснює заняття, й до облаштування приміщення, де відбуваються тренування, підійшов відповідально: знайшов спонсорів, придбав фарбу, повапнував стіни. Тепер будемо обладнувати. Встановимо ринг, будуть і маківари для відпрацювання удару, і різного розміру груші, спеціальні рукавички та багато іншого. Адже бокс – специфічний вид спорту й потребує спеціального обладнання. До речі, Сергій Олександрович сам займається єдиноборствами й бере участь у змаганнях.
– Які ще секції відвідують ваші вихованці?
– Окрім боксу, у ДЮСШ працюють секції з футболу, волейболу, шахів, шашок, пляжного волейболу, баскетболу, гирьового спорту. Ми поставили за мету максимально залучити дітей до занять спортом. І радує, що наша праця не марна: секції залюбки відвідують хлопці і дівчата, заняття спортом стають альтернативою вуличному дозвіллю. У спортзали ДЮСШ є постійні «фанати» й з-поміж дорослих – увечері вони приходять зіграти у футбол чи волейбол. 
Дбаємо, щоб спортивні секції працювали і в селах громади, неодноразово організовуємо турніри та змагання. Тим паче, що популяризація здорового способу життя – є одним із сучасних трендів. Адже спорт дуже важливий, особливо для дітей: допомагає не тільки стати здоровішим та зміцнити імунітет, але й набратись впевненості, вольових якостей, навчитись дисципліні та взаємодії з однолітками. Переконаний, що кожна гривня, вкладена у розвиток дітей – це мільйон на виході, бо якщо ми сьогодні не привчимо дітей займатися спортом та іншим корисним дозвіллям, завтра ми матимемо з ними проблеми.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *