You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Морози відзначилися пожежами в побуті

Морози відзначилися пожежами в побуті

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення – досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Зазначимо, що з початку 2021 року в області сталось 58 пожеж, загинуло 6 осіб.

На Горностаївсщині також є випадки загорянь. Лише минулої неділі, 17 січня, вогнеборці Горностаївської державної пожежно-рятувальної частини № 9 двічі виїздили на загоряння. Перше тривожне повідомлення про пожежу надійшло на пульт служби порятунку о 17 годині. Як повідомили – загорівся сарай у багатоквартирному будинку в Горностаївці. По приїзді бригади на місце пожежі з’ясувалося, що загорілася стеля в сауні. Завдяки злагодженим та професійним діям горностаївських пожежників вдалося уникнути непоправних наслідків. Дві години приборкували вогняну стихію, щоб не дати полум’ю знищити будівлю, що загорілася, а також перекинутися на сараї, які, мов гриби, розрослися поруч. А причина пожежі – недотримання правил експлуатації пічного опалення, зокрема відстань між димохідною трубою і дерев’яною обшивкою стелі не відповідає вимогам. Пожежу вдалося локалізувати й ліквідувати у зоні загоряння з найменшими наслідками.


Щойно бригада рятувальної служби повернулася з ліквідації пожежі – новий виклик. Телефонували із Заводівки з приводу загоряння житлового будинку. Рятувальникам довелося швидко виїжджати на місце нової пожежі. Та заводівським погорільцям не так пощастило – прогавили момент загоряння й пізно повідомили пожежникам про трагедію. Тож було втрачено дорогоцінний час. Вісім годин (до третьої ранку) вогнеборці намагалися зупинити вогонь. На ліквідацію загоряння витратили 12 тонн води – комиші, з яких складалася стеля, розгорялися щораз в іншому місці. Ускладнював роботу рятувальників мороз понад 10 градусів: промоклий одяг брався кригою, а подання води потрібно було здійснювати безперервно, щоб вона не замерзла в пожежному шлангу-рукаві. А причина загоряння банальна: все теж недотримання правил пожежної безпеки – пенсіонер заснув біля груби й загорілася ковдра.


– Заводівському пенсіонеру, який мешкав сам, здалося, що в будинку холодно. Тож він підкинув у піч ще паливних брикетів і ліг спати. А оскільки ліжко стояло біля груби, яка надто розкочегарилася, загорілася ковдра. Побачивши пожежу, чоловік вискочив із хати, однак вирішив повернутися, щоб врятувати найбільш цінну, на його думку, річ – телевізор. Тож повернувся. Взяв телевізор. Однак перечепився, впав і не зміг самостійно покинути палаючий будинок. Пожежа швидко ширилася, загорілися речі, потім стеля, другий шаром якої був комиш. Окрім того, що він легкозаймистий, його складно загасити. Дуже складна пожежа була, і все це на морозі: навіть техніка не витримувала – перемерзали пожежні рукави. Тому й витрати води такі великі, бо ж не могли зупинити її подання. Наслідок необережного поводження з вогнем – власник отримав опіки та залишився без житла (будинок потрібно повністю відновлювати), – говорить головний інспектор Горностаївського РС ГУДСНС Володимир Гаврилів.
Як свідчить статистика, вогонь не терпить прорахунків, а порушення правил пожежної безпеки під час паління печі має сумні наслідки. Тож ДПРЧ-9 нагадує основні правила під час користування пічним опаленням: перед початком, а також періодично протягом усього опалювального сезону, слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання; біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м.


Під час використання пічного опалення не допускається:
– розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;
– розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей. Відстань має становити не менше як 0,7 м, від топкових отворів – не менше як 1,25 м;
– проводити топлення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топника;
– сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;
– використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;
– закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар, категорично забороняється – це може призвести до отруєння чадним газом;
– влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби, виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель.

Дотримання цих простих правил дозволить зберегти ваше життя та життя близьких вам людей!

Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *