You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / Любимівська селищна рада не хоче віддавати екскаватор та шкільний автобус каїрцям

Любимівська селищна рада не хоче віддавати екскаватор та шкільний автобус каїрцям

Дуже часто, на жаль, після розлучення люди стають ворогами і намагаються у будь-який спосіб «отруїти» життя один одному, вдаючись навіть до принципового небажання поділити майно справедливо. Так можна сказати і за Любимівську громаду: за роки спільного господарювання з Каїрами було придбано майно, а віддавати його після «розлучення» ой як не хочеться.

Мова піде про майно Каїрського старостинського округу, що його має передати Любимівська селищна рада після приєднання села Каїри до Горностаївської територіальної громади.
Нагадаємо: боротьба каїрців за право виходу з Любимівської ОТГ тривала майже 2 роки. І увінчалася перемогою – у жовтні 2020 після місцевих виборів та зміни територіального устрою Каїри увійшли до Горностаївської територіальної громади. Втім, до кінця 2020 року ще мали бюджетні та майнові стосунки з Любимівською селищною радою. Саме в цей період Любимівка забрала трактор-екскаватор, який було придбано за кошти державної інфраструктурної субвенції саме для Каїрського комунального підприємства «Промінь» – про це свідчить рішення сесії Любимівської селищної ради.
Після виборів Любимівській селищній раді не вдавалося повноцінно проводити сесії та розглядати нагальні питання: загалом відбулося три сесії, але через протистояння опозиційних депутатів до голови, до цього часу не обрано заступника, секретаря ради і секретаря виконкому, та не затверджено старосту Василівського старостинського округу. Питання про передачу закладів та комунальних підприємств, а також майна каїрської громади змогли розглянути лише 28 грудня.

Саме з цих майнових питань Каїрського старостинського округу Горностаївська селищна рада провела позачергову сесію 30 грудня 2020 року. Рішенням ради, юридичні особи – Каїрський заклад повної загальної середньої освіти, Каїрський ясла-садок «Колосок» та БГПОСН «Промінь» – прийнято до комунальної власності Горностаївської територіальної громади. Рада ухвалила права та обов’язки засновників цих закладів та комунального підприємства, а також «усі основ-ні засоби, інші оборотні та необоротні активи та матеріальні цінності, закріплені» за ними.
У той же час, питання щодо прийняття до комунальної власності Горностаївської селищної ради КП «Граніт» знято з порядку денного та відправлено на відповідне доопрацювання.
Водночас було зазначено, що Любимівська селищна рада передала своє рішення без додатку з переліком майна.
– До рішення не додано інвентаризаційні описи основних засобів, інших оборотних та необоротних активів і матеріальних цінностей, що закріплені за вказаними закладами та комунальним підприємством, а щодо нерухомого майна – то невідомо чи дійсно власником є Любимівська селищна рада, – зауважив юрист Горностаївської селищної ради Руслан Ткаченко. – Крім того, Любимівська селищна рада фактично перевищила свої повноваження: створену комісію з передачі майна очолює Любимівський селищний голова, хоча відповідно до положень цивільного та господарського законодавства для передачі – приймання майна необхідно рішення Любимівської селищної ради з передачі майна, яким створюється відповідна комісія з передачі майна (де голова комісії – Любимівський селищний голова, а члени комісії – посадові особи Любимівської селищної ради) та рішення Горностаївської селищної ради щодо прийняття майна, яким створюється відповідна комісія з прийняття майна (де голова комісії – Горностаївський селищний голова, а члени комісії – посадові особи Горностаївської селищної ради). Після ухвалення відповідних рішень, утворені комісії перевіряють наявність майна, згідно з інвентаризаційними описами, та складають двосторонній акт передачі–приймання майна, який затверджуються головами Любимівської та Горностаївської селищних рад. А у рішенні Любимівської селищної ради створено комісію з передачі майна, де, окрім інших, членами комісії затверджено Горностаївського селищного голову, головного бухгалтера Горностаївської селищної ради та старосту Каїрського старостинського округу, хоча вище-вказані особи є посадовими особами саме Горностаївської селищної ради, а до Любимівської – не мають жодного відношення. Більше того, рішенням Любимівської селищної ради від 28.12.2020 року, акти передачі–приймання вже затверджено, хоча проєкт рішення Горностаївської селищної ради щодо прийняття закладів та комунального підприємства розглядається сьогодні 30.12.2020 року. Вважаю це передчасним та неправомірним. Тому, з метою забезпечення передачі–приймання майна Каїрського старостинського округу відповідно до вимог чинного законодавства України, юридичним відділом буде підготовлено лист до Любимівської селищної ради щодо необхідності внесення техніко-юридичних правок до рішення № 26 від 28.12.2020 року.
До того ж стало відомо, що окрім забраного трактора-екскаватора, Любимівка не збирається передавати шкільний автобус, закріплений за Каїрським закладом освіти – а він, як і екскаватор, також був придбаний за кошти державної інфраструктурної субвенції. Тому було ухвалено рішення здійснити прийом–передачу майна після виявлення наявності майна, яке закріплене за комунальними закладами та підприємствами.


– Про те, що Любимівка забрала трактор, ми повідомили поліцію та обласну державну адміністрацію, – сказав селищний голова Дмитро Ляхно. – Якщо не передадуть – будемо звертатися до суду, тим більше, що юридичне право каїрців володіти автобусом і екскаватором підкріплене рішенням Любимівської селищної ради при розподілі отриманої інфраструктурної субвенції. Звісно, судові справи займуть деякий час, і якщо екскаватором Горностаївський комунгосп ще зможе підстрахувати Каїрський, то зі шкільним автобусом буде складніше.
Любимівська громада за роки спільного господарювання з Каїрським та Василівським старостинськими округами отримала від держави близько 8 мільйонів інфраструктурної субвенції. За ці державні кошти, згідно з державною програмою допомоги сільському населенню, придбали два автобуси, два екскаватори, сміттєвоз, косарку, два бензогенератори, дві бочки для води, подрібнювач деревини, причеп до трактора.
І тепер виходить, що Каїрський округ з того майна не отримує нічого, хоча і був бюджетним донором для Любимівської ОТГ, і саме на сільське населення надавали інфраструктурну субвенцію.
Трактор та автобус Каїрам придбала держава за інфраструктурну субвенцію, а не Любимівська селищна рада, і вони не мають на них ніякого права, – зауважує депутат Горностаївської селищної ради Тетяна Ягусевич. – Інфраструктурна субвенція виділялася державою для підтримки розвитку сільського населення, а не селища. Тобто кошти виділялися на кожного мешканця села плюс на територію фіксована сума: Каїрський округ – отримував субвенцію на 3 125 мешканців разом з територією та Василівський – на 2 600 мешканців. Державні кошти виділялися згідно з поданими проєктами, які погоджувалися всіма членами виконкому, потім затвердили на сесії, до речі, одноголосно. У рішенні вказано для чого і для кого виділялися кошти. І автобус, і екскаватор були закріплені за каїрськими закладом освіти та комунальним підприємством. Це були цільові кошти з цільовим використанням – а змінити цільове призначення неможливо.
Справді, про цільове призначення коштів свідчать рішення Любимівської селищної ради. Зокрема рішенням за № 382 від 26.06.2019 року, було затверджено (цитуємо) – «перелік об’єктів, які включені до проєктної заявки, що фінансуються з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад «Придбання спеціальної техніки (сміттєвоз, екскаватор) та комплектувальних виробів до них (причеп та подрібнювач сировини) для Любимівського сільського комунального господарства Любимівської селищної ради Каховського району та «Придбання спеціальної техніки (екскаватор) для Каїрського БГПОСН «Промінь» Любимівської селищної ради Каховського району Херсонської області за рахунок інфраструктурної субвенції».
Любимівка забирає майно, придбане за державні кошти за цільовим призначенням, тож, очевидно, доведеться майно, що належить Каїрському старостинському округу, відстоювати в судовому порядку.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ 2020 РОКУ ТА З 1 СІЧНЯ 2021 РОКУ

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 грудня 2020 …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *