You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / З ВІРОЮ, ЯКА ДАЄ СИЛИ ЖИТИ – ЗУСТРІЧАЄ 90-ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ ПАРАСКОВІЯ РЯБЕНКО

З ВІРОЮ, ЯКА ДАЄ СИЛИ ЖИТИ – ЗУСТРІЧАЄ 90-ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ ПАРАСКОВІЯ РЯБЕНКО

Цю невисоку зростом, енергійну жіночку вельми поважного віку добре знають мешканці не лише Горностаївки, де вона проживає, а й навколишніх сіл. Парафіяни Свято-Покровського храму називають її просто – Євтухівна.

На перший погляд і не подумаєш, що Парасковія Євтихіївна Рябенко вже прожила на світі дев’ять десятків літ – саме таку дату відзначатиме жінка 26 жовтня цього року. У Горностаївці до Євтухівни ставляться як до шанованої, поважної, авторитетної, глибоко віруючої людини. У неї й поради запитають: що, коли і як робити (чи не робити), щоб не згрішити, щоб бути з Господом в душі, отримати прощення Всевишнього. І це не випадково, адже Парасковія Євтихіївна всім своїм життям, своїми вчинками робить так, щоб дотримуватись Божих заповідей, бути з Господом завжди і всюди, нести людям Боже слово та його настанови. Не лише як парафіянка місцевої Свято-Покровської церкви, а православна вірянка ще звідтоді, коли й після зруйнованої Горностаївської церкви та заборон сподівалася, що Господь наставить грішних на шлях істинний і церква відродиться. З тих днів, коли першою зайшла у відроджений храм, коли стала незмінним казначеєм церковної громади. І сьогодні саме Євтухівна зустрічає кожного, хто приходить до церкви: чи то записку «за здравіє» подати, чи свічку купити…
Параскева Євтухівна – надійний помічник в усіх клопотах настоятеля церкви, протоієрея Василія Твардовського, який з глибокою повагою і вдячністю ставиться до внеску жінки у відродження храму, а з ним – віри, духовності та моральності з-посеред людей. Адже, коли 29 років тому в Горностаївці почали відроджувати Божий храм, парафіянка разом із Софією Іванівною Дрожжиною з перших днів стали на допомогу, ходили селом, не цурались всякої посильної роботи, аби розпочату Божу справу завершити – щоб церква у Горностаївці відкрила свої двері для вірян.
А до роботи Євтухівні не звикати, бо з малих літ довелось призвичаїтись до неї та працювати, щоб вижити у тяжкі часи. Жінка пригадує різні їх етапи: голод, війну, відбудову. До 60-річного віку працювала в місцевій пекарні – вручну місила десятки кілограмів тіста, пекла хліб.
У чому ж секрет довголіття жінки – може допоміг дожити до цього дня Господь Бог та непохитна віра в Нього? Можливо…
Свята церква оцінила праведні багаторічні труди Парасковії Рябенко – вона одна з перших у Горностаївці отримала церковну нагороду – орден Святої Анни.
Любов РУДЯ

 

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Агродопомога по-новому: реєстр фермерів та онлайн-заявки

На аграрну галузь припадає близько 40% виручки від українського експорту. Однак великі прибутки переважно отримують …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *