You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ДФРР дасть кошти на реалізацію проєктів: кому на Херсонщині пощастило…

ДФРР дасть кошти на реалізацію проєктів: кому на Херсонщині пощастило…

Конкурсна комісія Міністерства розвитку громад і територій України затвердила проєкти регіонального розвитку, які Херсонська область запропонувала реалізувати за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Орієнтовна вартість реалізації проєктів цьогоріч становить 242,2 млн грн: кошти ДФРР – 145,7 млн грн, субвенція з держбюджету – 50,4 млн грн, кошти місцевого бюджету – 46,1 млн грн.

Про це повідомила Херсонська обласна державна адміністрація.
Усі проєкти, що фінансуються за рахунок цієї програми, відбираються на конкурсних засадах. 8 лютого під головуванням Міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова відбулось перше засідання Комісії з відбору проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку 2021 року. Загалом в Україні для фінансування 2021 року коштом ДФРР відібрано 294 проєкти регіонального розвитку на 4,2 мільрда гривень.
Що стосується Херсонщини. Попередній перелік проєктів, які реалізовуватимуться цьогоріч у рамках програми “Велике будівництво”, було сформовано та надіслано до Міністерства регіонального розвитку громад і територій. Так, до переліку увійшли такі проєкти:
– Чотири проєкти освіти (перехідні з минулих років): 2 школи (смт Каланчак та с. Нова Збур’ївка); 2 дитсадки (м. Херсон та смт Іванівка).
– Чотири проєкти спортивної інфраструктури: 3 стадіони (м. Таврійськ, с. Чорнобаївка та смт Іванівка); 1 басейн у дитячому садочку м. Херсона.
– Один проєкт культури – обласний Палац культури. Один проєкт з будівництва ЦНАПу у м. Новій Каховці.
Крім цього, до програми включено три проєкти економічного розвитку:
– встановлення світлосигна-льної системи ВВІ-1 на аерод-ромі аеропорту «Херсон»;
– будівництво комплексу із сортування побутових відходів (м. Берислав);
– реконструкція каналізаційних очисних споруд у м. Генічеську.
Також цьогоріч до переліку включено три проєкти з реконструкції обласних закладів медицини: КНП “Херсонська обласна клінічна лікарня”; КНП “Херсонська обласна дитяча лікарня”; КНП “Херсонська обласна лікарня відновлювального лікування”.
Як бачимо, жодного проєкту, який би реалізовувався на території Горностаївської чи Костянтинівської громад – немає. Хоча в грудні 2020 року на засіданні Херсонської регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку та проєктів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізовуватися 2021 року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку – було схвалено проєкт:
– будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на стадіоні “Дружба” в смт Горностаївці (період реалізації – 2021 рік, кошти ДФРР – 4,6 млн грн).
Та кількість об’єктів Мінрегіони зменшили, адже фінансування на реалізацію проєктів урізали майже наполовину. У державному бюджеті на 2021 рік передбачено 4,5 мільярда гривень на Державний фонд регіонального розвитку. Це наполовину менше, ніж передбачено Бюджетним кодексом. Згідно з цим документом, обсяг ДФРР має становити не менше 1 % доходів загального фонду державного бюджету на відповідний рік. Отже, цьогоріч ця сума мала складати 9,3 млрд.
Проєкти, які будуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР 2022 року, відповідно до Бюджетного кодексу, Комісія має відібрати до серпня 2021 року. Отже, паралельно вже розпочинається новий відбір проєктів регіонального розвитку на 2022 рік.
За матеріалами ЗМІ
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

В Україні – 16 427 нових випадків коронавірусу

В Україні минулої доби зареєстровано 16 427 випадків зараження коронавірусом, водночас одужало 11 148 осіб. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *