You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ДЕНЬ ПІДПРИЄМЦЯ: ПОЄДНАЛИ РОБОЧІ ТА СВЯТКОВІ МОМЕНТИ

ДЕНЬ ПІДПРИЄМЦЯ: ПОЄДНАЛИ РОБОЧІ ТА СВЯТКОВІ МОМЕНТИ

Напередодні професійного свята підприємці, які працюють на території Горностаївської ОТГ, обговорили законодавчі аспекти діяльності та приймали вітання.

Заходи з нагоди Дня підприємця розпочалися з круглого столу у кабінеті селищного голови. На діалог бізнесменів запросили голова селищної ради Дмитро Ляхно, голова районної ради Сергій Карпеченко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Головного управління Держпраці в Херсонській області Валентина Корнієнко, начальник Горностаївської ДПІ Олександр Ковальов, директорка районної філії обласного центру зайнятості Антоніна Сулімовська, завідувачка Горностаївського сектору обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Аліна Онищук. Також у зустрічі взяли участь голови спілки підприємців селищної ради та району Геннадій Крижановський та Олег Євдокимов, директор селищного ринку Сергій Ганзюк.


Основні питання, що розглянули під час круглого столу за участю представників влади та бізнес-спільноти громади – легалізація робочих місць та податкові зміни, яких упродовж року відбулося чимало.
Зокрема, Олександр Ковальов закликав ФОПів до взаємодії з Податковою службою: передусім своєчасно сплачувати всі свої податки; офіційно оформлювати працівників. Окремо зупинився на штрафних санкціях, передбачених через протермінування сплати податків та несвоєчасне подання податкової звітності, зауваживши, що із 23 травня цього року набрав чинності закон № 466, відповідно до якого підвищено розмір штрафних санкцій. Хоча на період карантину через коронавірусну інфекцію, за несвоєчасну сплату податків пеня не нараховується, якщо заборгованість виникла після введення карантину, з 21 березня.
Зазначимо, що з початку 2020 року збільшилася кількість зареєстрованих підприємців; за станом на 1 вересня, в районі зареєстровано 355 фізичних осіб – підприємців.

Звернув увагу на важливість своєчасної та відповідальної сплати земельного податку й Дмитро Ляхно. Адже у нас район сільськогосподарський і орендна плата за землю – значна частка надходжень до місцевого бюджету. А це утримання закладів освіти, медицини, інших соціально важливих об’єктів. Оскільки на часі відкриття ринку землі, селищний голова порадив власникам земельних ділянок подбати про оформлення державних актів власності на землю, а також укладати договори оренди: це убезпечить від ризиків як орендодавця, так і орендаря.
Валентина Корнієнко, яка інспектує три райони – Горностаївський, Великолепетиський та Верхньорогачицький – звернула увагу присутніх на дотримання законодавства про працю, легалізації робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень. Зокрема вона наголосила, що з 1 вересня управління Держпраці здійснюватиме інспекційні перевірки щодо виявлення неоформлених трудових відносин серед суб’єктів господарювання. Цьому передувала інформаційно-роз’яснювальна робота щодо легалізації найманої праці та заробітної плати.
Як додала Антоніна Сулімовська, результат цієї інформаційно-роз’яснювальної роботи – у Горностаївському районі офіційно працевлаштовано 16 людей. Однак, ще не всі роботодавці врегулювали трудові відносини з працівниками відповідно до законодавства. Тож роботодавцям варто усунути недоліки, адже у разі виявлення інспектором праці або іншим компетентним органом порушень у сфері праці передбачена відповідальність і штрафні санкції.
У підприємців також накопичилися запитання. Цікавило, чим обумовлена необхідність щоденного ведення журналу обліку виручки; сплата земельного податку, якщо власник проживає не за місцем знаходження земельної ділянки (паю); оформлення та заповнення трудових книжок; відмінність між трудовою і цивільно-правовою угодами; наповнюваність місцевого бюджету – переважає частка земельного податку чи ПДФО.
Щодо останнього селищний голова повідомив, що, за результатами минулого року, до скарбниці Горностаївської об’єднаної територіальної громади надійшло ПДФО – понад 23 млн грн, земельного податку й орендної плати – близько 9,6 млн грн.


Після конструктивного діалогу за круглим столом відбулись урочистості та святковий концерт у залі засідань селищної ради.
На адресу підприємців Горностаївщини прозвучало чимало гарних слів і щирих побажань. Зокрема, слова вдячності енергійним, ініціативним людям, які зуміли організувати свою справу, створити нові робочі місця, втілити в життя свої ідеї та проєкти адресували голова селищної ради Дмитро Ляхно, голова районної ради Сергій Карпеченко, голова спілки підприємців Горностаївської ОТГ Геннадій Крижановський.


За вагомий внесок у розвиток малого та середнього підприємництва, активну громадську позицію, соціально-економічну підтримку району, співпрацю з органами місцевого самоврядування були відзначені найкращі представники галузі.


Зокрема, Почесні грамоти голови селищної ради отримали приватні підприємці: Наталія Якимова; Вікторія Воскобойник; Олександр Левін; Олена Мальцева; Наталія Ісадченко; Олег Саманов; Марія Степанова.
Почесними грамотами голови районної ради та райдерж-адміністрації нагороджено підприємців: Романа Литвиненка; Дмитра Безруднього; Юрія Ганзюка; Ольгу Невмиваку; Ларису Юсіфову. Також усім присутнім керівники громади та району побажали подальших успіхів у підприємницькій діяльності й процвітання бізнесу.


Прозвучали пісенні вітання у виконанні артистів-аматорів селищного Будинку культури: патріотичні та запальні номери подарували вихованці зразкової вокальної студії «Ластівочка» і тріо народного ансамблю «Зорянка».


Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

В УКРАЇНІ ЗАБОРОНЯТЬ ПРОДАЖ АНТИБІОТИКІВ БЕЗ РЕЦЕПТА

В Україні з 2022 року заборонять продаж антибіотиків без рецепта лікаря. Про це на брифінгу …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *