You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ГОРНОСТАЇВЩИНА ПРОТЕСТУЄ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

ГОРНОСТАЇВЩИНА ПРОТЕСТУЄ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

Підвищення тарифів на газ та електроенергію стало неприємним сюрпризом для українців під ялинку. Горностаївщина не газифікована, не має централізованого опалення, тож найбільше мешканців нашої території турбує підвищення ціни на електроенергію. З цієї проблеми за ініціативою депутата Горностаївської селищної ради Юрія Васильєва та керівника громади Дмитра Ляхна підготовлено звернення до вищих органів влади й запропоновано обговорення ситуації в соцмережі.

Горностаївці не одинокі в цих діях. На початку року через підвищення тарифів у багатьох українських містах відбулись мітинги та протести з перекриттям доріг. Когось не влаштовує різке зростання цін на електроенергію, інших – здорожчання доставки газу. У соцмережах сьогодні можна зустріти чимало закликів виходити на вулиці через “тарифний геноцид” і, ймовірно, після отримання перших платіжок незадоволених буде ще більше.
Найбільше нарікань громадян, які проживають на не газифікованих територіях, викликає підвищення тарифів на електроенергію. Що ж не задовольняє людей?
Насправді, йдеться про пільговий тариф, який в Міненерго уже давно планували скасувати. Маючи відповідні пільги на електрику, багато людей після здорожчання газу і децентралізації опалення вклали кошти в системи електроопалення. Підвищення цін застало їх у розпал опалювального сезону, тобто, перейти на інший вид палива швидко не вийде, а тим часом рахунок за електрику здорожчає в рази.
До грудня 2020 року люди мали пільги завдяки рішенню Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Утім, з набуттям чинності нової постанови Кабміну, пільгові тарифи припинили дію.
Після перехідного періоду ціноутворення регулюватиме закон “Про ринок електричної енергії”, в якому також про пільги немає жодного слова.
Отже, після урядових змін наприкінці року тариф на електрику для громадян в Україні зріс у 1,87 рази.
Депутат Юрій Васильєв на своїй сторінці у соцмережі запросив долучитися до обговорення проблеми підвищення тарифів на електроенергію та вжиття подальших дій:
«Хочу використати майданчик Фейсбука, щоб обговорити проблему підвищення тарифів на електроенергію. Сьогодні ми з головою ОТГ Дмитром Валерійовичем Ляхном підготували проєкт звернення до Херсонської облради і до керівництва облдержадміністрації – з приводу необхідності звернутися до пана Президента та Кабміну з вимогою відмінити драконівське рішення щодо підвищення тарифу на електроенергію, повернення пільгових тарифів та відмови від планів підвищення вартості до 2,52 гривні за кіловат з квітня 2021 року.
Суть проблеми усі ми знаємо: наш район не газифікований, тож усі виживали, використовуючи вугілля, дрова, але здебільшого за рахунок електроенергії… Тимошенко, будучи прем’єром, пропонувала максимально перейти на опалювання за допомогою електроенергії. Люди замовили проєкти, купили котли, отримали 3 600 кВт пільгової енергії в опалювальний сезон. Окрім того, на енергетику переведені школи та дитсадки, а сьогодні усе це під загрозою використання через відміну пільг і зростання ціни.
Якщо «можновладці» не знають вартість вугілля, брикетів та дров, а тим більше, що вугілля якісного просто немає – напрошується питання: пане Президенте, а де Ваші обіцянки про зниження тарифів? Я розумію, що всі наші Звернення можуть бути, як постріл по горобцям. Але давайте хоча б не мовчати, адже ми пройшли вибори, йшли в депутати, щоб відстоювати своїх виборців.

Я підрахував, що моїй родині це підвищення обійдеться в 10 000 гривень. А що робити пенсіонерам, безробітним та багатодітним сім’ям? Тому пропоную всім лідерам фракцій максимально швидко підписати Звернення, донести його суть мешканцям громади. Давайте поборемося, адже хто стукає – тому відкривають. Окрім того, бачимо, з’явилися вже натяки на кандидатів у депутати ВР на наш 184 округ – давайте їх підключати до наших проблем…»
Відгуки на сторінці свідчать, що люди обурені, підтримують депутатів, і вимагають відкликати постанову про підвищення тарифів на електроенергію. Адже, при повсюдному зниженні рівня життя людей, платити за такими тарифами неможливо. Якщо порівняти нинішні ціни з 2015 роком, то вони збільшилися у 4 рази, а пільгові кіловати змінювалися: 360, потім 300, останнім часом – 100, а з 2021 року – нуль!
Наведемо найбільш змістовні відгуки на звернення депутата.
«Було б добре завернутися до влади, бо як виживати пенсіонерам – вони не зможуть з такими тарифами жити. І так відмовляють собі багато в чому» (Раїса Матковська).
«Я підтримую на 100 %!!! Для моєї родини це підвищення вартості електроенергії зросло на 80 %. У нас, в багатоквартирних будинках, де немає централізованого опалення, основний спосіб обігріву – електроопалення. У січні платіжка за електроенергію буде 3 500 гривень – це просто непосильно сплачувати таку вартість, бо крім комунальних послуг ще є діти, яких потрібно забезпечувати не тільки теплом.Ми маємо порушувати питання щодо перегляду тарифів на електроенергію для споживачів у сільській місцевості» (Тетяна Шешеня).
«Просимо відмінити підвищення тарифу на електроенергію. А краще – опалення зробити газове в Горностаївці. Проведення газу – це майбутнє Горностаївки» (Синюк).
«Підтримую 100 % ! Як нам, пенсіонерам, вижити на мізерну пенсію при таких тарифах, чи дрова, брикети купити?» (Ольга Зайцева-Гаврилюк).
«Як мінімум для негазифікованих колишніх районів потрібен пільговий тариф – і Горностаївський, і Лепетиський та інші. Треба об’єднуватися у питаннях тарифів» (Тетяна Марчук).
Звісно, як завжди, були й скептики – це свідчить, що немає в народу довіри до влади.
«Ага, так і послухають» (Сергій Фоменко).
«До одного місця всі ці звернення! По-перше, це не компетенція президента, ці питання треба задавати Кабміну. По-друге, не до «наріду» зараз «найвеличнішому» – в країні локдаун, а він сховався на відпочинок в Карпатах, дуже вже втомився наш “всенарідно обраний» (Олександр Мезенцев).
Справді, ми бачимо, як ігнорують звернення депутатів, не помічають протести людей, забувають про свої обіцянки, дані під час виборів. Все ж сидіти склавши руки й чекати, що хтось за тебе розв’яже проблему – теж не вихід.
Ці коментарі та підтримка (а їх за грубими підрахунками було на сторінках соцмережі понад 400, охоплення користувачів – більше 2,5 тисячі) – можна вважати своєрідною нарадою громадськості перед тим, як вживати якісь дії з вимог до представників президентської та урядової вертикалі.
Депутати Горностаївської селищної ради домовилися діяти законним шляхом: передати обласній владі вимоги щодо відновлення пільгового тарифу на електроенергію, з надією, що вони ставитимуть питання перед центральними органами влади. Сподіваються, що масові звернення до влади змусять владу почути людей.
Любов РУДЯ

Р. S. Звернення від мешканцв Горностаївської територіальної громади вже відправлено до Херсонської обласної адміністрації та обласної ради.
21 січня скликається ІІІ позачергова сесія Херсонської обласної ради VІІІ скликання. На розгляд обласних депутатів буде винесено питання стосовно підвищення вартості житлово-комунальних послуг для громадян із 1 січня 2021 року. За результатами обговорення буде направлене звернення депутатів Херсонської обласної ради VІІІ скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася в зв’язку із переглядом тарифів на житлово-комунальні послуги для громадян.

ЗВЕРНЕННЯ

Голові Херсонської обласної ради Самойленку О. С.

Т. в. о. голови Херсонської обласної державної адміністрації Козирю С. В.

Мешканці Горностаївської громади звертаються до обласних депутатів підтримати наше обурення й направити звернення до Президента та Кабінету Міністрів України щодо скасування пільгових тарифів на електроопалення для громадян та пільгового тарифу до 100 кВт на одне домогосподарство.
У Горностаївській громаді багато багатоквартирних та приватних будинків опалюються електрикою, тому, якщо відмінять пільговий тариф на 3000 кВт, мешканці будуть поставлені в скрутне становище.
Так, 2015 року вартість 1 кВт по зонному лічильнику складала від 0,36 коп. до 0,90 коп., то 2020 року від 1,35 до 3,7 грн – вартість виросла у 10 разів.
Села нашої громади, як і весь Горностаївський район, свого часу не були газифіковані, тому опалюються як домогосподарства, так і всі інші заклади, вугіллям, дровами та електроенергією.
Сьогодні, враховуючи відсутність якісного вугілля, дров та їх вартість населення використовує електроенергію для опалення, гарячого водопостачання та побутових потреб. Свого часу державою проводилася робота щодо необхідності використання української електроенергетики, тому багато закладів і домогосподарств перейшли на опалення електроенергією. На жаль, з нового року скасовані пільгові тарифи на електроенергію та в подальшому планується зростання їх вартості, це призведе до чергового зубожіння громадян нашої держави, в тому числі і Горностаївської громади.
Ситуація, на нашу думку, носить критичний характер, оскільки обіцянки щодо повернення пільгового (нічного) тарифу для комунгоспів, вуличного освітлення, закладів освіти та інших установ і організацій так і не були виконані. Це в свою чергу призвело до збільшення видатків на декілька мільйонів гривень лише для Горностаївської громади, в частині електроспоживання шкіл, дитячих садків, комунгоспів та інших закладів.
Просимо Вас розглянути нашого листа депутатським корпусом обласної ради та підготувати відповідне звернення до вищих органів влади нашої держави.
З повагою Горностаївський селищний голова Д. В. Ляхно

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *