You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / ГОРНОСТАЇВСЬКА ОТГ: ОСТАННЯ СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ

ГОРНОСТАЇВСЬКА ОТГ: ОСТАННЯ СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ

Минулого тижня відбулося останнє у цьому скликанні пленарне засідання Горностаївської селищної ради. У роботі сесії взяли участь 20 депутатів із 26. Попередньо усі питання порядку денного були обговорені на спільному засіданні постійних комісій.

Близько 60 питань порядку денного розглянули депутати, з-поміж яких врегулювання заходів програм ключових галузей, зокрема: ремонту доріг, водозабезпечення, розвитку освіти, життєзабезпечення і соцзахист людей похилого віку та інвалідів, звільнення від оплати за харчування дітей внутрішньо переміщених осіб, впорядкування майнових та земельних стосунків тощо.
Сесія проходила у конструктивному режимі, що було звичним для депутатів цього скликання. Адже депутати впродовж 3,5 років спільно з головою селищної ради Дмитром Ляхном та апаратом селищної ради працювали для розвитку територіальної громади, покращення життя її мешканців.
Під час традиційної «розминки» селищний голова Дмитро Ляхно, депутати Юрій Васильєв, Сергій Поляк, Сергій Ганзюк та інші зазначили, що незважаючи на деякі розбіжності в поглядах, співпраця була дієвою завдяки конструктиву та розумінню депутатами своїх обов’язків. Говорили, що вдалося зробити за канденцію депутатства, звернули увагу на відповідальність усіх старостинських округів за виконання місцевого бюджету – адже внаслідок недопрацювань Червоноблагодатненський, Заводівський та Маринський округи залишаються дотаційними. «Зробили багато, але багато й не вдалося – не через те, що не хотіли, а більше через нестачу коштів. Скажу так: прорахунки та те, що не вдалося щось зробити, на совісті всіх депутатів – і тих, хто був активним, і тих, хто стояв осторонь. Лише прикро, що останні – напередодні виборів – звинувачують інших, але не себе», – зазначив Юрій Васильєв.
Справу цього скликання продовжуватиме вже селищна рада Горностаївської територіальної громади, яка буде обрана на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Тож депутати закликали всі політичні сили провести чесно вибори, з надією, що нові депутати, які прийдуть до ради, працюватимуть на благо громади. Водночас, звертаються до всіх виборців, не бути байдужими – прийти на виборчі дільниці та проголосувати.
З-поміж рішень, які було ухвалено на сесії – це перегляд заходів селищних програм у частині зменшення чи збільшення фінансування та доповнення новими. Зокрема, доповнили заходи програми «Питна вода 2020-2022» пунктами стосовно села Червоноблагодатне: придбання матеріалів для поточного ремонту водопроводу на 49,4 тисячі гривень та на ремонт насосного обладнання передбачили 10 тисяч гривень.
Внесли зміни та доповнення до програми економічного, соціального та культурного розвитку: на енергоносії для Горностаївської ЦРЛ збільшили суму іншої субвенції із селищного бюджету на 185 тисяч – загалом на ці потреби виділено близько півмільйона гривень; Центру ПМСД виділили на придбання туберкуліну для діагностики туберкульозу 30 тисяч гривень, на наркотичні знеболювальні препарати – 15 тисяч гривень.
Передбачили також фінансову підтримку комунальним підприємствам: Заводівському КП «Зоряне» – 34 тисячі гривень для сплати податків та зборів, і за спожиту електроенергію; Червоноблагодатненському КП «Надія» – 9 тисяч гривень для сплати за електроенергію.
У заходах програми розвитку освіти запланували за зекономлені кошти освітньої субвенції закладами освіти купити два ноутбуки для Ольгинського ЗО та два ламінатори для Горностаївського ЗО. Рішенням сесії депутати розширили категорію дітей, звільнених від сплати за харчування – відтепер безкоштовно харчуватимуться ще і діти внутрішньо переміщених осіб. Програму із соціального захисту ветеранів доповнили пунктом 18, де передбачили виплату одноразової матеріальної допомоги в 3 тисячі гривень неповнолітнім дітям загиблого (померлого внаслідок поранень, захворювань тощо) учасника АТО/ООС. А також передбачили додатково ще 7 тисяч гривень на зубопротезування ветеранів війни та учасників АТО/ООС.
На сесії вирішили шести мешканцям громади надати матеріальну допомогу на лікування онкохвороби – по 6 тисяч гривень, та двом громадянам із категорії малозабезпечених сімей – на поховання рідних. Ухвалено рішення щодо представлення до присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» Садову Ірину Василівну, мешканку села Ольгине. Депутати також схвалили рішення про прийняття безоплатно із спільної власності громад Горностаївського району в комунальну власність Горностаївської ОТГ: КНП «Горностаївський районний центр ПМСД», його майно та основні засоби; КП «Ремонтник» та все його майно, комплекси, майстерні та засоби. У комунальну власність Горностаївської ОТГ прийняли передане майно КНП «Горностаївська ЦРЛ» балансовою вартістю 5 538 435 гривень. З-поміж розглянутих питань із земельних відносин, слід зазначити, що депутати відмінили своє попереднє рішення стосовно надання дозволу Є. Гур’янову на розробку проєкту землеустрою на земельну ділянку, яку він використовує під торгівлю. Це пояснили тим, що документації із землеустрою на земельну ділянку немає, договір на виконання таких робіт на зазначену ділянку не укладено, термін відведений для впорядкування земельних відносин завершився. На сесії розглянули ще більше 30 питань стосовно надання дозволів на розробку технічної документацї із землеустрою, затвердження проєктів земле-устрою та містобудівної документації та інші щодо земельних відносин.

Горностаївська ОТГ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *