You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / Горностаївська громада: У новий рік – з новим бюджетом

Горностаївська громада: У новий рік – з новим бюджетом

24 грудня відбулося пленарне засідання ІІІ сесії Горностаївської селищної ради ІХ скликання, на якій депутати затвердили головний фінансовий документ територіальної громади на прийдешній 2021 рік. На сесії були присутні 22 депутати. Загалом розглянуто 65 питань порядку денного.
Головним питанням порядку денного було затвердження бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік. Утім, перед розглядом бюджету було затверджено 15 селищних програм, до трьох програм внесено зміни та доповнення.
Програми стосуються різних сфер діяльності: розвитку освіти, фізкультури та спорту, організації харчування та оздоровлення дітей, підтримки сімей та соціального захисту, боротьби з онкозахворюваннями та протидії захворюванню на туберкульоз, ремонту доріг та водозабезпечення тощо.
У ході підготовки до сесії відбулося засідання виконкому селищної ради та засідання депутатських комісій з погодження проєкту бюджету селищної ради та інших питань.
Обговорення було активним. Варто відзначити, що бюджет визначений з урахуванням поточного виконання бюджету за 11 місяців, змін до бюджету та податкового законодавства. Зокрема, враховано підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

Горностаївська селищна рада Херсонської області
III сесія селищної ради ІX скликання

Р І Ш Е Н Н Я
24.12.2020 № 122
Про селищний бюджет Горностаївської
селищної ради на 2021 рік (21514000000)

Відповідно до Бюджетного Кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Горностаївська селищна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Визначити на 2021 рік:
– доходи селищного бюджету у сумі 115 969 501 гривень, у тому числі доходи загального фонду селищного бюджету – 113 271 601 гривень та доходи спеціального фонду селищного бюджету – 2 697 900 гривень, згідно з додатком 1 до цього рішення;
– видатки селищного бюджету у сумі 115 869 501 гривень, у тому числі видатки загального фонду селищного бюджету – 112 983 183 гривень та видатки спеціального фонду селищного бюджету – 2 886 318 гривень;
– повернення кредитів до спеціального фонду селищного бюджету – 140 000 гривень;
– надання кредитів з селищного бюджету у сумі 240 000 гривень, у тому числі надання кредитів із загального фонду селищного бюджету – 100 000 гривень та надання кредитів із спеціального фонду селищного бюджету – 140 000 гривень;
– профіцит за загальним фондом селищного бюджету у сумі 188 418 гривень, згідно з додатком 2 до цього рішення;
– дефіцит за спеціальним фондом селищного бюджету у сумі 188 418 гривень, згідно з додатком 2 до цього рішення;
– оборотний залишок бюджетних коштів селищного бюджету у розмірі 30 000 гривень, що становить 0,03 відсотка видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом;
– резервний фонд селищного бюджету у розмірі 623 840 гривень, що становить 0,55 відсотків видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом.
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів селищного бюджету на 2021 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, згідно з додатками 3, 4 до цього рішення.
3. Затвердити на 2021 рік міжбюджетні трансферти, згідно з додатком 5 до цього рішення.
4. Затвердити розподіл витрат селищного бюджету на реалізацію місцевих програм у сумі 7 518 241 гривня, згідно з додатком 7 до цього рішення.
5. Установити, що у загальному фонді селищного бюджету на 2021 рік:
1) до доходів загального фонду селищного бюджету належать доходи, визначені статтями 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97 та 101 Бюджетного кодексу України.
2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені частиною першою статті 72 Бюджетного кодексу України;
3) джерелами формування у частині кредитування є надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України.
6. Установити, що джерелами формування спеціального фонду селищного бюджету на 2021 рік:
1) у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 Бюджетного кодексу України;
2) у частині фінансування є надходження, визначені статтею 71 та частиною другою статті 72 Бюджетного кодексу України;
3) у частині кредитування є надходження, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу України.
7. Визначити на 2021 рік, відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України, захищеними видатками селищного бюджету видатки загального фонду на:
– оплату праці працівників бюджетних установ;
– нарахування на заробітну плату;
– придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
– забезпечення продуктами харчування;
– оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
– поточні трансферти місцевим бюджетам;
– соціальне забезпечення.
8. Відповідно до статті 16 Бюджетного кодексу України надати право фінансовому відділу Горностаївської селищної ради у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, розміщувати на конкурсних засадах тимчасово вільні кошти селищного бюджету на депозитах в установах банків з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду.
9. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право фінансовому відділу Горностаївської селищної ради Херсонської області отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України:
– позики на покриття тимчасових касових розривів селищного бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
10. Головним розпорядникам коштів селищного бюджету забезпечити:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності відповідним рішенням селищної ради про селищний бюджет;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах, встановлених бюджетних призначень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюд-жетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) забезпечення доступності інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:
– здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2021 року;
– оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
4) забезпечити проведення своєчасних розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених їм лімітів споживання;
5) здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету.
11. Дозволити фінансовому відділу Горностаївської селищної ради Херсонської області у процесі виконання селищного бюджету за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів селищного бюджету здійснювати перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального обсягу його бюджетних призначень по загальному та спеціальному (за винятком власних надходжень бюджетних установ) фондах, а по тих статтях, які затверджуються рішенням селищної ради, тільки на підставі змін, внесених до рішення.
12. Рішення набирає чинності з 1 січня 2021 року.
13. Додатки № 1–5 та 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
14. Відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України оприлюднити це рішення в десятиденний строк від дня його ухвалення.
15. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету, фінансів, регіональної економіки та інвестиційної діяльності.
Селищний голова Д. В. Ляхно

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

У МОЗ назвали регіони з найгіршою епідситуацією: інфографіка

Станом на 18 січня ситуація із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 не дозволяє послаблювати карантин у …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *