You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ВЧИТЕЛЬКО МОЯ, ЗОРЕ СВІТОВА…

ВЧИТЕЛЬКО МОЯ, ЗОРЕ СВІТОВА…

Так душевно назвав учителя український поет Андрій Малишко. І справді, як ранкова зоря дарує радість нового дня, так і вчитель дарує щоденну радість пізнання світу. На освітянській ниві Горностаївщини працюють талановиті, творчі, доброзичливі і щирі педагоги. З-поміж них і вчителька хімії Горностаївського ліцею № 1 Тетяна Онишко.

Професійний шлях Тетяна Сергіївна розпочала 2013 року у Козаче-Лагерському закладі освіти, куди прийшла молодим спеціалістом після закінчення Мелітопольського державного педагогічного університету. Надалі свою долю вчителька хімії пов’язує з Горностаївським ліцеєм: цьогорічного першовересня тут уже вп’яте вітали її з початком нового навчального року учні, їхні батьки та колеги. До речі, у жовтні Т. С. Онишко святкує не лише професійне свято, а й день народження. Тож, мабуть, сама доля визначила професію.
З усмішкою і відкритим серцем заходить до школи, віддає дітям любов, прищеплює знання, навчає відчувати радість пізнання і спілкування. За словами директорки ліцею, Тетяна Онишко – закохана в предмет, високоосвічена та ерудована, тонка психологиня, компетентна і творча вчителька, вміла організаторка. Завжди випромінює добро і сердечність. Притаманна Тетяні Сергіївні й така важлива риса, як вміння відчути настрій дитини: якщо помітить хвилювання, наприклад, напередодні контрольної – заспокоїть і підбадьорить.


Хоча Тетяна Онишко має порівняно невеликий стаж педагогічної діяльності, її поважають колеги, завоювала серця учнів та їхніх батьків. Останні відзначають, що їхнім дітям-шестикласникам поталанило з класною керівницею: Тетяна Сергіївна, як «квочечка» весь час біля дітей, турбується про них і гуртує. А якщо потрібно серйозно “повиховувати” – добере такі слова й особливу інтонацію (не підвищуючи при цьому голосу), що вмить приструнить бешкетників. А ще навчає бути добрими і товариськими, вдячними батькам і друзям: як за похвалу, так і за вказану помилку. Адже похвала свідчить про вдосконалення, а осуд негарного вчинку допомагає зрозуміти помилки й виправити їх.


Її уроки завжди цікаві й пізнавальні. Вчителька використовує різні методики у викладанні матеріалу, доступно, з прикладами допомагає пізнати складну науку. Тож учні захоплено слухають розповіді про речовини та хімічні перетворення, за якими прослідковується глибоке і науково точне викладання матеріалу. Тетяна Сергіївна кожного учня намагається залучити до пізнавальної діяльності, спонукає до розвитку дитячих інтересів і вподобань. Цілісність знань з хімії забезпечує поєднанням теорії з експериментами. Словом, створює атмосферу дослідництва, що розвиває пізнавальний інтерес і активність на уроках здобувачів освіти. Цьому сприяє й навчально-матеріальна база кабінету, наявність мультимедійного обладнання, хімічних реактивів та лабораторного приладдя.
Однак не лише на уроках прищеплює хлопцям і дівчатам любов до свого предмету та стимулює їх до пізнання законів хімії – веде міжшкільний факультатив «Дослідник». Також її енергії, невтомності вистачає, щоб підготувати учнів до олімпіад та науково-практичних конференцій, допомогти у написанні наукових робіт Малої академії наук…


Відомо, що праця педагога оцінюється не лише майстерністю проведених уроків, а й здобутками учнів. Результати праці Тетяни Сергіївни – красномовні: її учні переможці Всеукраїнських та обласних олімпіад, конкурсів. Також неодноразово посідають першість в екологічних акціях «Дослідницький марафон», «Юннатівський зеленбуд», «Ліси для нащадків», «Вчимося заповідувати» тощо.

Т. С. Онишко відкрита до інновацій, вбирає все нове в науці та сучасній методиці викладання, бере участь у вебінарах з вдосконалення предметної та виховної грамотності. Зокрема вона лауреат двох номінацій «Вчитель-ерудит» та «Науковий керівник» Всеукраїнського інтернет-конкурсу «Учитель року» за версією науково-популярного природничого журналу «Колосок»; учасниця Всеукраїнського конкурсу з медіа грамотності «Ефективне застосування онлайн-інструментів на уроці», має Подяку Національної академії наук України за активну участь у підготовці та проведенні молодіжної секції науково-практичної конференції «Відновлювальна та воднева енергетика». Також у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» в номінації «Хімія» посіла перше місце, в обласному етапі – четверте.

Тож нехай фортуна завжди усміхається Тетяні Сергіївні та всім учителям, а їхні учні успадкують від них таку ж любов і прагнення до Високого та Вічного.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *