You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / ВЕЛИКА БЛАГОВІЩЕНКА – ДОБРОТИ І ЛЮБОВІ КРИНИЦЯ

ВЕЛИКА БЛАГОВІЩЕНКА – ДОБРОТИ І ЛЮБОВІ КРИНИЦЯ

На День села щороку (починаючи з його 100-ліття, коли тут вперше запровадили це свято) буваю у Великій Благовіщенці. І всі 13 років дивуюся, як вдається цій громаді вишукувати «родзинки», творити щось нове, аби подивувати і своїх односельців, і гостей.

Ось і минулої суботи яскравим дійством стало святкування Дня села Великої Благовіщенки. Ступивши на площу перед сільським Будинком культури відразу помічаєш, що тут готувалися до свята відповідально, усім селом, тривалий час. Та й не лише до свята. Адже нові об’єкти, що їх вдалося створити, продов-жуватимуть щодня радувати великоблаговіщенців.
Насамперед оновили в’їзний знак до села, у центрі встановили флагшток, де замайорів над селом прапор України. Прикрасила село і нова символічна інсталяція – «Я люблю Велику Благовіщенку». А посеред площі біля Будинку культури на постаменті знятого пам’ятника «вмостилися» лелеки, як символ того, що життя в селі продовжуватиметься. Тут хотілося б нагадати, що це єдине село на Горностаївщині, де є фонтан – його відкрили два роки тому; тут найпривабливіший Будинок культури з новими кріслами; найвпорядкованіший парк із альтанками, майданчиками та освітленням; територія центральної площі вимощена плиткою. І встановлено сонячні батареї. Щороку висаджують дерева і троянди.


Можна було б продовжувати цей перелік – та досить сказати, що тут є господар, вірніше, ґаздиня – Людмила Павлюченкова. Вона 25 років очолює Великоблаговіщенську громаду – і стане цілком зрозуміло, чому в цьому селі краще, ніж у інших. Напрацьована роками довіра, підтримка односельців, розуміння того, що вони живуть на цій території і все, що робиться – то для них, саме і дають той результат, який мають великоблаговіщенці.
Тут не скаржаться – тут усі працюють: благо є базове сільгосппідприємство ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім», фермери, підприємці, які дають роботу людям, підтримують в усіх соціальних питаннях та допомагають реалізовувати ідеї. А люди в селі роботящі, беручкі та відповідальні.


Про це говорила Людмила Павлюченкова, коли вітала односельців зі святом. Про це свідчила й територія підготовлена до святкування Дня села. Тут, у прилеглому до Будинку культури парку, було з десяток різних креативних фотозон – для цього використали кущі, дерева, гойдалки, навіть дитяча пісочниця прикрасилася українським вінком зі стрічками. Чого тут тільки не було! Вміло використані тюки соломи перетворилися в силуети сільських модниць та домашніх тварин, зелені туї уквітчали українські хустки… Як це вдалося зробити – секрет розкрила Людмила Павлюченкова: кожна організація готувала сюрприз до свята, а гуртом, як кажуть, і батька добре бити…


На народні гуляння зібралися не лише мешканці села від малого до великого – знаючи, що тут буде цікаво, завжди на свято приїздить багато гостей. Люди з’їхались із різних куточків України, щоб згадати дитинство, юність, поділитись думками, розповісти про себе.
Розваг вистачало для кожного, адже упродовж свята тут були розміщені різні локації. Привертала увагу лотерея, галасливий ярмарок закликав до багато заставлених та зі смаком оформлених лотків. Тут кожен міг придбати товар до вподоби. Був і конкурс вареників. Все це під гаслом «Купуй українське!», «Смакуй українське!». На галявині готували юшку та куліш.


Розвагою для наймолодших гостей свята стали солодка вата, стрибки на батутах, каруселі, катання на машинках. Виїзна торгівля, на якій продавали не лише продукти харчування, а й іграшки. І все це створювало атмосферу святковості. У цей день село, як завжди, радо зустрічало гостей. Дівчата у вишиванках привітали гостей хлібом-сіллю. Добрі побажання великоблаговіщенцям висловили Горностаївський селищний голова Дмитро Ляхно, директор ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім» Юрій Васильєв, очільник Козачелагерського старостинського округу Василь Гац. Вони зазначили, що День села – це свято для всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди у селі з особливим колоритом, традиціями і славною історією. Усі досягнення, якими багате село – це щоденна праця людей, які тут живуть, це знання і таланти великоблаговіщенців. І вони заслуговують на глибоку повагу.


Тож з нагоди свята за сумлінну працю, активну життєву позицію, вагомий особистий внесок у розвиток громади Грамотами селищного голови відзначено: Людмилу Желєзняк – соцробітника КУ “Терцентр”, Валерія Лагоду – громадського активіста, Олександра Суменка – охоронця дитсадка, Анатолія Ткаліча – агронома ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім», Наталію Шпоньку – бібліотекаря.


На святі не забули нікого: згадали від найстарших до найменших – цьогоріч у старостинському окрузі народилося п’ять немовлят. До речі, у школі – понад 100 учнів, у дошкільному закладі – 35 дітей від трьох років. Тож майбутнє у цієї громади є. Людмила Павлюченкова також дякувала всім, хто долучився та зробив внесок в організацію свята.

 


А культпрацівники та самодіяльні артисти – ансамбль «Заспів», солісти та дуети з Горностаївки, ансамбль «Родина» з Червоноблагодатного, вокальні ансамблі «Вербиченька» та «Лілея» з Великої Благовіщенки, учні місцевої школи, колектив дитячого садка своїм танцем «Варенички» – усі продемонстрували неймовірний концерт і викликали шквал оплесків. Вони з трепетом та любов’ю виконували пісні, читали гуморески, з великою вдячністю звертались до селян. А дякувати їм є за що, адже люди у Великоблаговіщенському старостинському окрузі найпрацьовитіші. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, життя – то джерело людської мудрості і самовідданості. Гучними оплесками дякували учасники свята виконавцям. Під акомпанемент баяна Максима Гороха вальсували на площі колишній директор школи Іван Цимбал та його учениця, а нині колега – Олена Чуча.
Потім смакували всі кулешем та юшкою, танцювали на дискотеці. І традиційно на завершення свята – аплодували файєр- шоу.
…Цікава феєрія, організована в громаді з особливою відповідальністю й натхненням, наповнювала всіх духом єдності, радості й дарувала багато щасливих моментів для мешканців та гостей.


Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *