You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Вакцини від туберкульозу немає. Планові щеплення не проводять

Вакцини від туберкульозу немає. Планові щеплення не проводять

З лютого 2021 року в Україні призупинена планова вакцинація дітей від туберкульозу. Крім того, через розповсюдження коронавірусної інфекції в державі на понад 30 % зменшилося виявлення хворих. Все це може призвести до загрозливої ситуації.

Про це Gazeta.ua розповіла Ольга Павлова, заступниця директора проєкту “Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні”.
“Цьогоріч Міністерство охорони здоров’я не справляється з процесом державних закупівель і тому відбуваються такі перебої. Є питання реформування медицини, зокрема системи закупівель. Деякий час закупівлі проводили через міжнародні організації. Зараз держава створює власні закупівельні механізми. Це позитивний момент, але в процесі переходу він не допрацьований. Тому в результаті вийшло, що один закупівельний орган ще не розпочав діяльність, а інший вже закінчив. Усі ці неузгодженості призвели до того, що немає БЦЖ-вакцини, що запобігає туберкульозу”, – розповіла Павлова.
За календарем профілактичного щеплення привити новонародженого БЦЖ бажано на 3-5-й день життя. Можна це зробити й пізніше, але в такому разі перед щепленням дитині необхідно пройти певні обстеження, які підтвердять, що вона не інфікована.
За словами експертки, ситуація в країні з протидією поширенню туберкульозу загалом напружена. Прогалина є не лише в поставці вакцин, але й із виявленням хворих.
“У зв’язку з обмеженням обстежень люди не ходять до лікаря, бояться, плюс карантинні заходи впливають. Все це призвело до того, що виявлення хворих на туберкульоз зменшилося на понад 30 відсотків. Це означає, що люди хворі й не знають про це. Думають, що це застуда або коронавірус, і не йдуть в лікарню. Все це призводить до того, що хворий, який не знає про свій стан, стає джерелом інфекції для навколишніх. Стосовно вакцин, коли будуть – невідомо, але робиться все можливе, щоб найближчим часом їх закупити”, – додала Павлова.

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Спілкуйтеся з податковою службою онлайн

За інформацією управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *