You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЯК ПОПЕРЕДИТИ СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ – ПОРАДИ ВІД ЛІКАРЯ

ЯК ПОПЕРЕДИТИ СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ – ПОРАДИ ВІД ЛІКАРЯ

 

Серцево-судинні захворювання зумовлюють майже 2/3 всіх випадків смерті та 1/3 причин інвалідності. Саме такі захворювання впливають на тривалість життя населення. Серцево-судинні захворювання в Україні складають більше 60% причин інфаркту міокарду, раптової коронарної недостатності, ішемічного інсульту, захворювання периферичних артерій ідентичні та пов’язані з атеросклерозом.

Серцево-судинні захворювання зумовлюють майже 2/3 всіх випадків смерті та 1/3 причин інвалідності. Саме такі захворювання впливають на тривалість життя населення. Серцево-судинні захворювання в Україні складають більше 60% причин інфаркту міокарду, раптової коронарної недостатності, ішемічного інсульту, захворювання периферичних артерій ідентичні та пов’язані з атеросклерозом.

В Україні більше 33% дорослого населення має артеріальну гіпертензію, 56, 8% мають надлишкову вагу, 44% чоловіків та 16, 5% жінок палять цигарки.
Щороку реєструється майже 50 000 випадків інфаркту міокарду, 100 000 – 120 000 інсультів, 20 000 миготливих аритмій. Народжується 3 500 дітей з природженими вадами серця.
Високий рівень смертності зумовлений недостатністю виявлення хворих на ранніх до клінічних стадіях. Для цього існують державні програми запобігань та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань (2006-2010рр.) та регіональна програма профілактики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2022рр. по зниженню рівня захворюваності, інвалідності та смертності від ускладнень даних хвороб, а також збільшення тривалості і підвищення якості життя населення. В наших ОТГ також  прийнята така програма на 2019-2022 роки.Основні завдання програм :
– профілактика,
– забезпечення своєчасної ранньої діагностики,
– удосконалення методів сучасного лікування та реабілітації.

          Дуже важливим є інформування населення, заохочення до здорового способу життя у медичній сфері :

 – профілактика,
– своєчасна діагностика,
– розвиток системи медичної реабілітації хворих.
Виконання програми забезпечить :
1). Зниження рівня захворюваності –  на 5%.
2). Зниження рівня первинної інвалідності – на 5 %.
3). Зниження смертності – на 5%, летальності від інфаркту міокарду – на 15%, а при використанні інвазивних методів реперфузіонної терапії – до 5%.
4). Зниження рівня летальності при інсультах – до 15%.
З 01 вересня по 30 вересня –  в Україні місячник боротьби з серцево-судинними захворюваннями. В роботі сімейних лікарів пріоритетним напрямком є профілактика.
Шляхом постійного моніторингу рівня захворюваності та диспансеризації населення, тобто кожна людина 1 – 2 рази на рік повинна звернутися до сімейного лікаря на обстеження, незалежно від стану здоров’я, віку та статі, а хворі серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями – до 4-х разів на рік, для проведення первинної та вторинної профілактики.

Первинна профілактика :

1). Зменшення ваги тіла за наявності ожиріння (норма окружності талії у чоловіків менше 95 см, у жінок – 80 см, індекс маси тіла не більше – 25 кг / м2; рівня холестерину менше 5 ммоль / л, ЛПНП – менше 3 ммоль / л, рівень глюкози менше – 6 ммоль / л, вживання фруктів та овочів – не менше 500 г за добу.
2). Зменшення або відмова від вживання алкоголю (зменшення до 90 мл 40% горілки – до 300 мл сухого вина, до 600 мл пива).
3). Регулярне виконання фізичних вправ ( до 30 хв. на добу).
4). Обмеження вживання кухонної солі – до 5 г на добу.
5). Достатнє вживання калію, кальцію, магнію, підтримання артеріального тиску на межі 100/60 – 139/89 мм рт. Ст.., пульсу – від 60 до 80 уд./хв..
6). Зменшення вживання насичених жирів (сало, смалець, масло вершкове та інших).
7). Відмова від паління, за допомогою жувальної гумки з нікотином 8 – 12 жуйок на добу, курс – 3-6 місяців або препарату «Вареніклін» в таблетках (по 1 табл.  2 рази на добу – 12 тижнів).
8). Нормалізація сну –  не менше 8 годин.
9). Озонотерапія (прогулянки на свіжому повітрі до 2 – 3 годин).
10). Уникнення стресу у побуті та на роботі.
11). Читання Біблії вранці та ввечері.


Вторинна профілактика серцево-судинних захворювань заклечається в додатковій медикаментозній терапії, скоригованої лікарем.
Медичними працівниками центру ПМД постійно, на протязі року, проводяться на своїх дільницях лекції, бесіди, організовуються «круглі столи» на підприємствах, поновлюється наочна агітація ( сан бюлетені, брошури, плакати та інше), організовуються групи здоров’я для запобігання серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань.
А.Ф.КАРПОВ, Сімейний лікар Червонополянської  сільської лікарської амбулаторії ЗПСМ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *