You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЩОБИ БУТИ УСПІШНИМ І БАГАТИМ – ТРЕБА ЗНАТИ, ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ

ЩОБИ БУТИ УСПІШНИМ І БАГАТИМ – ТРЕБА ЗНАТИ, ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ

Міністерство розвитку громад і територій України презентує Проект ООН Жінки «Посилення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок шляхом децентралізації в Україні», який фінансується Урядом Канади. Водночас розпочинає розробку Плану спільної діяльності в пілотних ОТГ. Саме для цього відбирає територіальні громади, де реалізовуватиметься проект UN Women Ukraine

У попередній відбір пілотних громад потрапила і Костянтинівська ОТГ Горностаївського району. Тож після семінару в Херсоні пілотна команда – керівниця Проекту Нургуль Асилбєкова, консультантки Катерина Ілікчієва і Лідія Євтущенко, радник Херсонського Центру місцевого самоврядування Оксана Гуцуляк – приїхали до Костятинівки, щоб ознайомитися з напрацюваннями громади та познайомити актив з метою та завданнями реалізації принципів гендерної політики.
На зустріч зібралися громадські активісти з усіх старостинських округів. Після знайомства, Нургуль Асилбєкова пояснила: проект спрямовано на розширення можливостей для жінок, особливо тих, які зазнають різних форм дискримінації; надання їм змоги брати активну участь у житті своєї громади, говорити про свої потреби, впливати на прийняття рішень, бути дотичними до формування бюджету, ініціювати зміни, направлені на розвиток громад.
– Кількість жінок в управлінні суспільно-політичними та економічними процесами має зростати – саме такою є позиція Міністерства регіонального розвитку, громад і територій України, – зазначила керівниця проекту. – Високий рівень аналізу та стратегічного планування, а також відкритість і готовність до співробітництва щодо врахування ґендерного підходу у реформі децентралізації є життєво важливим для ґендерно-орієнтовного планування та бюджетування. Тож ми прагнемо подолати розрив у розумінні таких підходів та активізувати співпрацю зацікавлених сторін.


Нургуль Асилбєкова акцентувала: аби бути успішним і багатим – треба знати, як це зробити. А для цього потрібно постійно вчитися, бо світ інтенсивно змінюється. Порадила розпочати роботу зі збору та аналізу даних про мешканців громади за статтю, віком, соціальним станом. І лише після цього розробляти проекти соціально-економічного розвитку та ділити бюджет. Тобто, в регіональний розвиток та розвиток громади впроваджувати підхід в основі якого – права людини та ґендерна інтеграція для максимального наближення послуг, потрібних мешканцям громади.
В обласних стратегіях розвитку не видно людей, – пояснила Нургуль Асилбєкова. – На чільному місці там інфраструктура, а ось про тих, хто буде створювати цю інфраструктуру забувають.
Нам іноді говорять: українці ходять по золоту, але очі на золото не опускають, – доповнила розповідь керівниці проекту національна консультантка Катерина Ілікчієва. – Тобто ми не можемо використати ресурс, який маємо. Тож ми повинні побачити, хто це може зробити, які проекти треба написати, а також визначитися, які фонди можуть у цьому допомогти. Наш проект розширює команду, шукає людей, які готові працювати в своїх громадах, об’єднувати та спонукати людей до громадської активності, сприяти співробітництву, підвищенню поваги й толерантності серед членів громади.


Катерина Ілікчієва теж наголосила: щоб реформи та політика в Україні були ефективними, вони повинні зосереджуватись на людях. А ось, аби забезпечити кожному можливість реалізувати свої права людини, важливо почати з тих, хто має найменше, та сприяти справедливому розподілу для всіх. Вона навела приклади позитивної роботи громад із впровадження різних проектів, і водночас порадила вчитися та навчати інших подавати ідеї та розробляти нові проекти. Костянтинівці похвалилися своїми доробками місцевих громадських організацій, зокрема «Дубівський Добробут» презентував ідеї, які їм вдалося реалізувати.
Консультанти повідомили, що Проект ООН Жінки відбере у регіоні на конкурентних засадах три об’єднані територіальні громади і спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги, щоб сприяти у забезпеченні гендерно-справедливого розвитку та доступу до ресурсів і послуг на місцевому рівні. Територіальні громади розроблять або оновлять плани із залученням громади, котрі визначатимуть поточний стан справ, основні виклики і проблеми для громади, окреслять стратегію їх подолання. Консультанти проекту навчатимуть, як краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та залучати громадян.

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *